Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Salon Win z Południa Francji - relacja"

Zobacz komentowany obiekt

17.10.2012 09:56

"Alkohol na poziomie 14.5% zdaje się być umowny, gdyż kryje się pod natłokiem mocnego garbnika, zdecydowanie długie." ocena zasługująca na 10 :]]]] heh

17.10.2012 10:06
Widzę, że to nie jedyny "smaczek" tej relacji...

"Miękkie, pluszowe taniny, chrupkie."
Jakieś amatorskie doświadczenie w degustowaniu posiadam, ale co to do licha znaczy?
"Sporo się tutaj dzieje, nuty szminki, politury, a usta zgrabne, dobrze ułożone. "
To jest ocena wina?

17.10.2012 10:23
Paweł napisał:

"Alkohol na poziomie 14.5% zdaje się być umowny, gdyż kryje się pod natłokiem mocnego garbnika, zdecydowanie długie." ocena zasługująca na 10 :]]]] heh


Pawle, jak spróbujesz, to zrozumiesz :) Niestety nadal tego wina nie ma w ofercie żadnego importera, pomimo którejś już degustacji z Virgile Joly.

17.10.2012 10:27
Paweł napisał:

Widzę, że to nie jedyny "smaczek" tej relacji...

"Miękkie, pluszowe taniny, chrupkie."
Jakieś amatorskie doświadczenie w degustowaniu posiadam, ale co to do licha znaczy?
"Sporo się tutaj dzieje, nuty szminki, politury, a usta zgrabne, dobrze ułożone. "
To jest ocena wina?


Miękkie - bez ataku alkoholem.
Pluszowe - aksamitne taniny, nie są agresywne jak np. w topowych winach z Ribery.
Chrupkie - Aromaty i kwasowość łączą się w całość pozostawiającą wrażenie świeżości, rześkości i owocowy posmak.

Jasne, że ocena wina :) Wymieniłem aromaty, co do smaku -pamiętasz, jak mówiłem, że w najlepszych winach jest się chyba w stanie wyczuć mało aromatów, a skupiamy się bardziej na strukturze itp.? - to jest właśnie takie wino. Usta też opisałem.

17.10.2012 10:33
Ale co zrozumiem? Że ma 14,5% i jest zdecydowanie długie? :]

17.10.2012 10:34
Albo odniosłem wrażenie, że po takim opisie na pewno nie dałbyś winu 10, albo... sam nie wiem ;)

17.10.2012 10:35
Trzeba zrobić jakiś słownik tych pojęć, bo 99% czytelników mam wrażenie w ogóle nie będzie wiedziało OCB :)

17.10.2012 10:36
To jest myśl, popracuję nad tym. Słownik wina - część I - 2000 definicji ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem