Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Krewetki płonące w ... metaxie :)

31.10.2012 02:50



Dziś nocą krewetki ... i tak przy okazji pierwszy raz naciąłem się na produkt ROLNIKA ... nie kupujcie w.w papryczek nadziewanych, uwielbiam je , kupuje czasem w Almie ... a dziś łoj ... tłuste, ostre, bez smaku ... dobrze, że były tylko dekoracją... i wyjątkowo też nie z winem , a podpalane na metaxie :),a do popijania piwo pszeniczne, nie przepadam, ale do krewetek świetnie komponuje się z lekką słodyczą. Czas tez na porzucenie kolendry i pietruszki do krewetek ... drobniutko siekamy ŚWIEŻY TYMIANEK ... mega !

Oczywiście wino białe dobierzecie zamiennie bez problemu :)

Składniki
- masło i ostra oliwa ( lub zwykła i 1 ostra papryczka )
- 2 szalotki
- 4-6 ząbków czosnku
- 300 g krewetek
- 1 pomidor
- 50 ml metaxy
- po łyżce sosu teriyakii i rybnego
- 1 limonka

W woku podgrzewamy trochę oliwy i masła, wrzucamy posiekaną szalotke i czosnek, szklimy. Wrzucamy pokrojonego w kostkę pomidora, krewetki. Wlewamy metaxę, podpalamy. Po łyżce sosu teriyakii i rybnego ( jak ktoś nie ma pomijamy , ujdzie ... :)) , wyciskamy sok z limonki, sól, pieprz.

Pokrojony drobno świeży tymianek, dajemy dopiero na talerz ! Potem co kto woli Pszeniczniak lub RieslingRewelacyjny był tez do tego dania chleb litewski z bakaliami :)

31.10.2012 09:50
Hmmm... trzeba będzie spróbować z tym tymiankiem i połączenia z pomidorem.
ps. od niedawna niestety jestem posiadaczem kuchni indukcyjnej, więc o podpalaniu mogę zapomnieć ;)

31.10.2012 12:27
czekaj, czekaj ... bo zastanawiam się dlaczego ? Fakt, że nie mam indukcyjnej płyty i nie planuję, co powoduje u mnie, że z reguły nie zaśmiecam sobie mojego małego mózgu, zbędnymi informacjami... więc gdzie tkwi problem ? Nie można się zbliżać z ogniem do płyty indukcyjnej ?

31.10.2012 12:32
A to nie chodzi o to by żywym ogniem podgrzać i podpalić? (na indukcyjnej-ostre grzanie plus zapalniczka?)

31.10.2012 12:40
A TY PODPALASZ METAXĘ ZAPALNICZKĄ?Myślałem, że tak szalejesz i kręcić patelnią, że wciągasz ogień prosto z kuchenki.... :]

31.10.2012 12:41
Z zapalniczki to nie ma kłopotu, dam żar na full i powinno się zapalić ;)

01.11.2012 00:31
I tam będę kręcił i nadmiar energii wytwarzał :) wylewając połowe z Woka znając moje kocie ruchy :P Ja palę EKO z EKO zapałki :P, poza tym nie leje tyle Metaxy i nie w tym momencie, żeby się zapaliła :P ... a szczególnie, ze nie mam kuchenki gazowej :) ino elektryczną :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem