Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Medaliony wieprzowe w sosie z suszonych podgrzybków

11.11.2012 20:20

Jak w tytule

Polędwiczka wieprzowa pokrojona w medialony (lewa, prawa na patelni, a potem do piekarnika na 200 stopni). Sos (masło, cebula, mała pieczarka, suszone podgrzybki i śmietanka 18% łaciate) - przesmażamy na maśle cebulę, pieczarki. Jak wszystko się zarumieni to dodajemy suszone grzyby [warto wcześniej zmoczyć je wodą]. Na koniec śmietana i redukcja. Część sosu można zmiksować, ale nie za dużo bo zrobimy papkę

Do tego pomidor malinowy, ogórek kiszony, ziemniaki opiekane i ryż. Wiem, że raczej nie wypada łączyć ryżu z ziemniakami, ale miałem na nie wielką ochotę ;)

11.11.2012 20:23
Aaaaaa, zapomniałem dodać, że na ostatnie 3 minuty wysmarowałem jedną stronę polędwiczek drobno pokrojonym czosnkiem, który wcześniej został lekko zamarynowany w oliwie.

12.11.2012 09:17
Bardzo fajny niedzielny obiadek - fajny pomysł z tym czosnkiem na końcu - spróbuje na pewno.

12.11.2012 16:37
Tylko trzeba uważać, aby nie spalić czosnku ;)

12.11.2012 23:22
też muszę przemyśleć ten czosnek ... ale pytanie czemu tak robiłeś ? Nie było czasu na marynowanie czy to jakiś tajny trik?

13.11.2012 09:33
Byliśmy mega głodni i chcieliśmy szybko coś zjeść, więc odpaliłem piekarnik, wstawiłem wodę na ryż i starałem się zmieścić ze wszystkim w 30 min. (przygotowania do masterchefa!:D). I dlatego nie było czasu na marynowanie polędwicy (trochę poleżała w oliwie, pieprz + sól).

A potem, gdy już wszystko zrobiłem (ryż i ziemniaki dochodziły, pomidory były obrane ze skóry, a ogórki pociachane) chodziłem po kuchni, otwierałem lodówkę i szafki, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co tu jeszcze zrobić/dodać? :]

No i padło na czosnek, bo nic innego mi nie przyszło do głowy. Posiepałem, oblałem oliwą (zastanawiałem się nad masłem... ale wtedy to dopiero trzeba uważać :]) i po otwarciu piekarnika nasmarowałem jedną stronę polędwiczek.

Ale ogólnie to i tak najbardziej byłem zadowolony z sosu podgrzybkowego - rewelacja ;)

14.11.2012 00:56
:D nie ma to jak głód i potrzeba smaku :), a jak ten czosnek wyszedł tak na szybko, bo nadal mnie to intryguje :),ale jutro barszczyk i rybka ... Szanowna Konkubina wróciła z "urlopu" i wymaga normalnych potraw... marzy mi się znowu Barramundi, ale czy Makro stanie na wysokości zadania :P Choć ostatnio widziałem fajny przepis na Morszczuka w sosie z ziół ...ale czy go znajdę :(

14.11.2012 01:20

14.11.2012 09:21
error! :]
Co do czosnku to nie rozumiem pytaniaNormalnie wyszedł, a połączenie z polędwiczką było ciekawe ;)

14.11.2012 14:57
chodziło mi czy na tyle smacznie jak po zamarynowaniu ;)

14.11.2012 19:34
Smaczne, ale w sumie wolę jak polędwica "przejdzie" ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem