Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Sklepy internetowe

24.12.2012 11:30

Możecie polecić jakieś zagraniczne sklepy internetowe w których robicie zakupy? Zachęciła ocena Wojtka (Chardonnay Marimar Torres 1996) i podpięty zakup pod Mitchels@Son Dublin. Google prowadzi do http://www.mitchellandson.com/. Kupowałeś przez www?

24.12.2012 15:17
A wiesz, że to nielegalne (oraz mogę polecić, na priv napisz) :)

25.12.2012 13:16
Hmmm dlaczego ? Przecież skoro moge przewieźć w granicach UE 120 butelek na uzytek własny to w czym problem z przesyłką ?

25.12.2012 17:58
No niestety, prawo nie jest logiczne, przewieźć możesz osobiście, przesłać nie.

25.12.2012 23:06
W sumie, to nie dziwne, że prawo jest chore, czyli trzeba zamówić na granice, 1m przed odebrać i przewieźć :)

10.01.2013 18:38
Ja wino kupuję wyłącznie w sklepach internetowych, ale polskich, mam nawet sprawdzonego dostawcę: http://www.sklep.winaimport.pl/
Jestem zadowolona, dość duży wybór win, szybko i jak za takie dobre wino, to muszę przyznać, że i cena atrakcyjna.

10.01.2013 19:01
Tak dobre czyli ... które dokładnie ?

10.01.2013 19:25
Może wszystkie ze 185, które mają w ofercie ;)

10.01.2013 23:37
Oj, u nas w Enotece jest ciut mniej!

11.01.2013 09:15
Właśnie! @zmisiek, wczoraj WineMike starał się jakoś do Was dodzwonić do Enoteki (w sprawie panelu degustacyjnego) i cały czas telefon był poza zasięgiem ;]

11.01.2013 09:42
Liczba o niczym nie świadczy, sklep może mieć 185 win i może być lepszy pod każdym względem od tego, który ma kilka tysięcy sztuk:) Ilość nie znaczy jakość. Pochwaliłam ten sklep, ponieważ jestem zadowolona z obsługi. Jeśli kolega życzy sobie konkretów to mam wymieniać po kolei wina, które zakupiłam i które mi smakowały, chyba nie o to chodzi:) Najprościej jest samemu przekonać się jak działa sklep i jakie wino oferuje. Polecam.
A może kolega poleciłby mi lepszy sklep, chętnie wypróbuję.

11.01.2013 09:44
Dodam, że mają fajne zestawy prezentowe. Zakupiłam oryginalny kosz http://www.sklep.winaimport.pl/pl/p/Zestaw-prezentowy-kos... obdarowana osoba była zachwycona, a ja nie musiałam zastanawiać się jak oryginalnie zapakować wino.

11.01.2013 12:03
Anutka,

"Jeśli kolega życzy sobie konkretów to mam wymieniać po kolei wina, które zakupiłam i które mi smakowały, chyba nie o to chodzi:)"
Właśnie o to chodzi na naszym portaluAby innym Klubowiczom poprzez ocenianie win polecać te, które wg nich są godne uwagi. Co przeciętnemu Czytelnikowi po stwierdzeniu, że dany sklep ma wszystkie wina dobre. Przecież to gucio prawda ;). Zawsze są wina wybitniejsze, gorsze lub z dobrą relacją jakość/cena. Nie da się tego uogólniać.

11.01.2013 15:05
Sklep, który miałby wszystkie wina dobre to taki w którym zebralibyśmy wyłącznie wszystkie nasze ulubione wina

11.01.2013 15:22
A że każdy lubi coś innego.....

11.01.2013 20:09
Anutka czekamy na konkretne wina i opisy, chętnie poznamy Twój gust, bo inaczej taka opinia nic nam nie mówi, znasz jakiś sklep w którym obsługa jest niemiła ? Ja nie ... lub od razu o nim zapominam. Poza tym nie więcej znaczy lepiej, tylko raczej mniej ... przynajmniej dla mnie, jakaś selekcja logiczna, a nie tysiące flaszek nie wiadomo jak przechowywanych. tego sklepu, nie kojarzę, etykiet też, ale np. patrząc teraz po ofercie z Portugalii całkiem miłe kupaże, miałaś przyjemność ?

Zestawy prezentowe ...nie rozumiem w ogóle tej idei poza lenistwem , z reguły tam są tylko upchane produkty, które nie schodzą w danym sklepie, ale kto sie przyzna do tego ;)

11.01.2013 20:16
Dominik rozgryzł system, nie ma co

11.01.2013 20:30
Coś się pyskaty robisz

12.01.2013 00:24
dominikw napisał:

Zestawy prezentowe ...nie rozumiem w ogóle tej idei poza lenistwem , z reguły tam są tylko upchane produkty, które nie schodzą w danym sklepie, ale kto sie przyzna do tego ;)


I tu się mylisz
W Enoteca Nova potencjalny klient dostaje listę win z opisami, przebiera, marudzi, czasami wcześniej coś spróbuje, po czym zadowolony wybiera wina.
Chyba, że piszemy o pakietach- jak na razie wymyśliłem sobie dwa: zestaw toskański (jakoś wersja z Brunello się nie przyjęła-jedna butelka podwajała wartość ) i tzw. "Rywalizacja Regionów- po jednym Tempranillo i po jednej Viura/Macabeo z Rioja i Calatayud. co do panelu-"góra" już jest więc wieczorem postaram się podesłać odpowiedź

12.01.2013 00:41
haha właśnie miałem pisac ... Misiek się odgryzie :P , ale myślę, dam mu szanse :P
Właśnie po kilku dniach abstynencji otworzyłem Barbera d'Alba z ... Makro. Dobra, ale Miśku Wasza nadal jest dla mnie ideałem :)

12.01.2013 12:32
chodzą słuchy o nowej dostawie z Piemontu, więc pewnie będzie kolejny rocznik- jakby co-dam znać. A z tej oferty dla mnie najlepsze było Gavi.

12.01.2013 14:52
Czekam grzecznie ;)

14.01.2013 09:48
zmisiek1 napisał:
Zestawy prezentowe ...nie rozumiem w ogóle tej idei poza lenistwem , z reguły tam są tylko upchane produkty, które nie schodzą w danym sklepie, ale kto sie przyzna do tego ;)

Osobiście nie wiem, jak wygląda sprawa zestawów upominkowych u innych importerów, ale jeśli widział Pan zestawy świąteczne proponowane przez Adex Wina, to musiał Pan zauważyć, że zawierały same najwyżej oceniane wina, cieszące się największą popularnością, ułożone tematycznie. Z pewnością nie były to wina, które nie schodziły, wręcz przeciwnie :) Wyjątek stanowił zestaw sycylijski, ale tylko dla tego, że zawierał nowy rocznik syraha, który przyjechał tydzień przed świętami:)

14.01.2013 22:42
Adexwina.pl chyba trochę pomylił osoby które to pisały. Proszę o sprostowanie, to nie zmisiek1 pisał, tylko dominikw, co jest bardzo wyraźnie zaznaczone przez podświetlenie i wzięcie w ramkę. Ja tylko zacytowałem a odpowiedź umieściłem poniżej.


14.01.2013 23:35
a ja nie zaglądałem na Adex :(

15.01.2013 10:12
dominikw napisał:

a ja nie zaglądałem na Adex :(


A błąd, bo były bardzo fajne zestawy świąteczne złożone tylko z najpopularniejszych win z oferty :) W tej chwili zestawy są nie dostępne, jedynie różne promocje. Nie zapomnę poinformować Cię o tym, zobaczysz, że nie upychamy produktów, które nie schodzą, te sami degustujemy w weekendowe wieczory :):)

P.S.
Prostuję, to nie zmisiek1 pisał o zestawach tylko dominikw. Za pomyłkę przepraszam.

15.01.2013 10:14
Panie Adrianie, foteczkę profilową poprosimy ;)

15.01.2013 15:41
Paweł napisał:

Panie Adrianie, foteczkę profilową poprosimy ;)


Ależ proszę uprzejmie Panie Pawle :)

15.01.2013 15:55
Tylko co na powie Wojtek...? :))

15.01.2013 19:45
a co to EischOCB ?

15.01.2013 19:49
W miniaturce Adriana kieliszek się chyba chyli ku upadkowi :)

15.01.2013 20:57
Aromaty są tak niesamowite, że aż kieliszek nie wytrzymuje:)

16.01.2013 12:53
nie ma takiego wina któremu nie dałby rady kieliszek Eisch :)

Niejako przy okazji, czy pan Wojtek próbował już ze swoich kieliszków win typu Sophia? A jeśli nie, to może w ramach eksperymentu warto wypróbować? Może się okazać, że smakuje nieźle
Ja swój kieliszek bardzo sobie chwalę.

16.01.2013 13:09
Czy propozycja próbowania wina typu Sophia z kieliszka Eisch lub Riedel to nie jest prowokacja? :)

16.01.2013 13:14
Na zmiany Smaku zbytnio bym nie liczył ;), ale aromat móglby albo urzec albo ...zabić :) Ja w każdym razie sprawdzam każde w Eisch-u i Schott-ie:), ot taki nawyk ;)

17.01.2013 13:20
Ok w takim razie spieszę z konkretami. Miałam okazję smakować wino portugalskie ze wspomnianego sklepu. Było to http://www.sklep.winaimport.pl/pl/p/Wino-Ruffi-czerwone-p... Bardzo miło wspominam jego smak, schłodzone smakowało wyśmienicie.
Inne które szczególnie przypadły mi do gustu to: Wino Chateau Du Grand Mouëys AOC Premiers Cotes de Bordeaux czerwone wytrawne (doskonałe do obiadu, gdzie króluje czerwone mięso), równie dobre było Wino Barahonda Monastrell D.O. Yecla czerwone wytrawne.
Jeśli chodzi o zestawy prezentowe mam odmienne zdanie na ten temat. Nie postrzegam tego jako przejaw lenistwa, czy tym bardziej sposób na pozbycie się "gorszego wina", a jedynie sposób na przyciągnięcie uwagi, ciekawe rozwiązanie dylematu związanego z prezentem. Pozdrawiam

17.01.2013 14:33
szkoda, ze portugalskie półsłodkie :(

17.01.2013 16:24
Anutka napisał:

Ok w takim razie spieszę z konkretami. Miałam okazję smakować wino portugalskie


Niech Pani nie będzie taka! Prosimy bardzo o szerszy opis, jak smakowało, jaki zapach, tylko tak, swoimi słowami, kwieciście Tak, żeby nas Pani zachęciła. Bordeaux do jakiego konkretnie mięsa Pani smakowało? jak było przyrządzone?

17.01.2013 22:48
Wywołaliście mnie do tablicy, odpowiem jak się ogarnę po ciżkiej grypie

18.01.2013 10:42
Teraz odpowiedzi.:
1.Mój syn pracujący w Google'u w Dublinie jest członkiem klubu Mitchells&Son i tam kupił to wspaniałe Chardonnay. Cena co podałem to już ze zniżką członkowską.
2. Kupuję wino w zagranicznych sklepach internetowych ale nie z wysyłką do Polski.
3. Kieliszek Eischa Sofii niestety też nie pomoże. Może nawet bardziej wydobywa niechciane zapachy i aromaty.
4. Cieszę się, że Zmisiek1 coraz bardziej przekonuje się do kieliszka Sensis :)

18.01.2013 11:50
Za często chorujesz Wojtek ... zdrowia !

18.01.2013 12:39
Kieliszki Eisch napisał:

4. Cieszę się, że Zmisiek1 coraz bardziej przekonuje się do kieliszka Sensis :)


Phi! Mnie przekonywać nie trzeba, wysoką jakość od razu docenię
Kilku klientom wręczyłem ulotki, nie wiem czy się odzywali.

Dominiku, z zamówieniami to jest ciekawa sprawa, mam podgląd więc tzw. "włożeń do koszyka" (jakkolwiek by to nie brzmiało ) jest mnóstwo, końcowej realizacji kilka %. Szukam błędów na stronie i nie wiem czy to taka specyfika, czy coś jest nie tak. Na razie znalazłem jeden drobniutki.

18.01.2013 13:53
Jak masz w bazie maile tych osob to napisz zawsze zapytanie:
W związku z sytuacją, iż mógł wystąpić problem w realizacji zamówienia mam do Państwa zapytanie: w systemie widniało składane zamówienie, ale nie doszło do końca realizacji. Na wszelki wypadek chciałem spytać, czy zrezygnowali Państwo z zakupów czy był to błąd serwera ?

Czy coś w tym stylu :) ... może się czegoś dowiesz :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem