Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Degustacja składkowa w opolskiej VIniferze

21.01.2013 09:08

W zeszłym tygodniu odbyła się w opolskim oddziale Vinifera pierwsza degustacja wg. nowej formuły, polegającej na tym, że uczestnicy sami wybierają wina do degustacji i wspólnie je opłacają. Bardzo jestem zadowolony z tego pomysłu, bo jest to okazja to spróbowania win z wyższej półki nie drenując sobie do poszewki kieszeni. Przy 10 osobach (max przy jednej butelce) cena degustacji jest bardzo rozsądna. W tej pierwszej degustacji mnie przypadł zaszczyt wybrania win. Zdecydowałem się na wina hiszpańskie:
ValSotillo Crianza DO Ribera del Duero 81 zł
Protos Crianza Ribera del Duero 84 zł
Rafael Cambra UNO DO Valencia 86 zł
Volver special selection DO La Mancha 89 zł
Protos Seleccion Ribera del Duero 147 zł
Agnus Reserva Juan Valdelana DOC Rioja 170 zł
Degustowaliśmy oczywiście z kieliszków Sensis Eischa korzystając z dekantera i areatora, bo przy tych winach to niezbędne akcesoria. Zagryzaliśmy serem i oliwą pokropioną balsamico i kolorowym pieprzem.
Wybór win okazał się bardzo udany. Wszystkie wina oceniono bardzo wysoko. Moja punktacja od 7 do 9. Winem wieczoru wybrano Protos Seleccion głosami 6:4 przeciwko Agnus Reserva Juan Valdelana.
Atmosfera była świetna zarówno dzięki bardzo serdecznym gospodarzom jak i wpływowi bardzo dobrych win.
Następna degustacja za miesiąc - Północne Włochy.


21.01.2013 10:30
Podoba mi się taka formuła degustacji ;)

21.01.2013 12:50
Wojtku, a zachęciłeś uczestników degustacji do podzielenia się swoimi ocenami na portalu? Protosa polecili mi Hiszpanie w trakcie mojego tam pobytu i polubiłem to wino.

21.01.2013 13:25
Ciągle o tym wspominam, wysyłam im linki ale rezultaty chyba nikłe....

01.03.2013 12:59
We wtorek odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "składkowego klubu winiarza" Tym razem chętnych było tak wielu, że trzeba było otwierać po 2 butelki każdego wina.
Degustowaliśmy wina z Górnej Adygi i Piemontu.
Oto lista:
1. Pinot Nero Riserva "Abtei Muri"
Rocznik: 2008 , Region: Górna Adyga, Szczepy: PinotNoir, Cena: 115zl *

2. Meran Caberet Sauvignon Alto Adige
Rocznik: 2009 . Region: Górna Adyga. Szczepy: Cabenet Sauvignon. Cena: 55zl

3. Meran Lagrein Alto Adige
Rocznik: 2008, Region: Górna Adyga, alczepy: Lagrein-90%, Meriot-10%, Cena: 60zł

4. Ca'del Baio Barbaresco Pianrosa
Rocznik: 2008, Region: Piemont, Szczepy: Nebbiolo, Cena: 110zl

5. KOL Barolo Bricco Boschis DOCG/Cavallotto
Rocznik 2007, Region: Piemont, Szczepy:'Nebbiolo. Cena 259 zł

6. San Giuseppe Barolo Riserva DOCG Bricco Boschis Cavalotto
Rocznik: 2004, Region: Piemont, Szczepy: Nebbiolo, Cena: 387zł

Ponieważ musieliśmy się ograniczać do oferty Vinifery zabrakło ważnych win Górnej Adygi tj. Teroldego, Merzamino, Traminera czy Nosioli, a z Piemontu Dolcetto czy Gavi.
Tym niemniej degustacja była bardzo udana. Wszystkie wina były dobre i bardzo dobre.
Winem wieczoru wybrano młodziutkie Barolo z 2007, ale Barbaresco i Lagrein deptały mu po piętach. Oceny pojawią się wkrótce.
Jak anegdotę potraktowaliśmy prawdziwą opowieść jednego z uczestników, że w czasie jego nieobecności córka zrobiła z przywiezionego z Włoch Barolo grzańca bo uczestnicy jej studenckiej imprezy stwierdzili, że to kwach!!!

01.03.2013 13:10
Może faktycznie marnej jakości było to Barolo? ;)

01.03.2013 13:25
No jak kwach to musiało być marnej jakości ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem