Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Portugalski czołg - nowa oferta Biedronki"

Zobacz komentowany obiekt

01.02.2013 16:21

Dobre podsumowanie. Szkoda, że nie powtórzyli wina na miarę Albarino, ale nie ma co narzekać. Wg mnie Enate było najlepsze.
Tych ocen Parkera (89, 90 i 91 pkt.) nie będę komentował :]

01.02.2013 16:40
Parker nadał je "ostatnim niuchem degustatora":

" - Dam temu winu 100 pkt., a co!
- Ale szefie, to wino z Biedronki!
- No to niech będzie 91!"

02.02.2013 02:36
A może ktoś go zapytał: "Szefie, ile temu winu brakuje do setki? "

02.02.2013 03:14
:DDDD

02.02.2013 11:34
Dobreeee :)

06.02.2013 23:02
U nas była rzeź niewiniątek ... , ale dobrze bo przy okazji wyciągałem po kolejnych błędach nowe wnioski odnośnie krakowskich paneli :)

07.02.2013 00:20
A jakie błędy były?

07.02.2013 00:38
1. Informacja, ze to wina z Biedronki
2. Nawaliłem z jakością kart degustacyjnych, nie wydrukowałem dzień wczesniej, dzis padła mi drukarka godzine przed wyjściem :) i pędziłem do pracy, żeby druknac, ale majac 10 minut musiałem zrobić druk Econo :)
3. i trochę przesadziłem ze schłodzeniem win, ale w sumie wolę mocniej schłodzone niż za ciepłe
4. ...nie wiem czy to błąd, ale zastanawiam się, czy jednak nie dzielić panel na część degustacyjna win i kulinarna, po tym jak zamówiłem Zrazy z Flaków jagnięcych , wysyciłem zapach w całej sali ;)

07.02.2013 07:45
Ad 1. W degustacji w ciemno nigdy nie informujemy, skąd są wina (importer, lokal, sklep), chyba, że wspólne są kraj, region, szczep, apelacja itp. - ale przymusu nie ma. Jak wiadomo tylko co, co jest w kieliszku - niewiadome=większe skupienie na winie.

Ad 2. Na czym w takim razie ocenialiście wina i jak?

Ad 3. Faktycznie mogło to mieć wpływ na odbiór win.

Ad 4. Dominik, zrobiłeś degustację win czy degustację win z jedzeniem? Bo jeśli jedliście w trakcie Panelu coś innego niż bagietki, to nie o to nam chodziło...

Mam nadzieję, że te błędy - ani inne - nie pojawią się przy winach różowych.

07.02.2013 09:34
ad1 tak będzie.
ad2 były tylko wersja druku i czytelność pozostawiały duuużo do życzenia ;)
ad3 tu jak mówie, lepsze chłodniejsze, bo zawsze się ogrzeje w kieliszku i powinno się zrobic ciekawsze, za ciepłego zbytnio nie uratujesz.
ad4 Mike nie kombinuj, bo taki sam plan był w Zazie tylko nie było miejsca, żeby jeść, cos mi się tu robisz bardziej papieski od .., dla mnie akurat to bez znaczenia, szczególnie,że wolę wino degustowac i jeść, tak zawsze było w Winomanie i nie było problemu, ale jedzenie było dobierane do potraw, tu nie do końca było jasne co jest w kieliszku oraz jak bardzo aromatyczna potrawę zrobi Szef Kuchni.

07.02.2013 10:14
@Dominik: Ad kulinaria: dzielić, dzielić i informować czytelnie, że najpierw obowiązki (panel), a potem przyjemność (jedzenie). Inaczej to nie ma co porównywać win bezpośrednio.
Szkoda, że wino niespodzianka nie załapało się na podobne schłodzenie jak pozostałe wina, co mu ewidentnie zaszkodziło (ale tutaj nie było szans na schłodzenie przed panelem, bo butelka była zgarniana "u źródła" w drodze na panel).

07.02.2013 11:32
Uważam, że jedzenie powinno być po degustacji. Tym winom nic by nie zaszkodziło, ale gdybyśmy oceniali przyzwoite to klops.

07.02.2013 13:34
Dominik, bo przeniesiemy stolicę do Warszawy ;)

07.02.2013 14:12
To przynajmniej problem z jedzeniem mamy rozwiązany


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem