Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Udko z kurczaka z czosnkiem niedźwiedzim, szparagami, dziugasem i ...

26.04.2013 23:29

... ew. truskawkami ! :) Oj ... jak człowiek zakrętów nie łapie, to potem wychodzi, że zaniedbuje nie tylko oceny i relacje z Paneli, ale i najważniejszy dział na NW :P, mam nadzieję, że 2 tygodnie przymusowego urlopu poprawią ten stan.





Udko z kurczaka posypane przyprawami, katujemy tłuczkiem z obu stron :), gdy mamy już przyzwoity kotlecik ;), układamy na nim liść czosnku niedźwiedziego (wiem, ze nie łatwo zdobyć ... ), oraz kawałeczki szparag, dziugasa i truskawki. Zawijami i obsmażamy na oliwie z masłem ... ups to wszystko :) Polecam do tego obsmażane kluseczki na maśle i Poggio Stella Rosé IGT 2010 od Enoteca Nova.




27.04.2013 14:11
Dominiku, czyżbyś odnalazł wariację na temat Sangiovese która Ci smakuje? :)

27.04.2013 20:25
Dominik, surowe szparagi czy trochę je gotowales? ;)

27.04.2013 20:26
Aaaa i jeszcze jakie przyprawy? ;)

28.04.2013 11:13
Miśku jak pisałem Rose od Ciebie Poggio Stella Rosé IGT 2010 ;)
Szparagi surowe, ale rozcinam wzdłuż na kawałki 1/2 lub 1/4, truskawka podobnie.
Przyprawy to akurat ... był "gotowiec" do kurczaka (cebula, papryka, pieprz, sól, chilli, czosnek, trawa cytrynowa, tymianek, pietruszka, rozmaryn) przywieziony mi przez koleżankę z Indii, ale fakt był taki, że nie miałem czasu marynować, tylko posypałem i rozbiłem tłuczkiem na udkach ;), myślę, ze tak samo można to robić spokojnie z wieprzka :D
Posypane z wierzchu jest akurat mieszanką do ...bruschetty ;)

28.04.2013 13:34
dominikw napisał:

Miśku jak pisałem Rose od Ciebie Poggio Stella Rosé IGT 2010 ;)


No właśnie, a to czyściutkie Sangiovese :) Dzisiaj w planach Syrah z Canepa.

28.04.2013 20:25
i wyszło, ze lubię Sangiovese jednak :D

29.04.2013 11:27
No wreszcie:) Juz myslalam że Dominik znalazł sobie inne hobby niż gotowanie:)

A może głupie pytanie zadam - ale jak rozbija się udko z kurczaka - a kość?

30.04.2013 23:08
Ciężki okres ... brak czasu na jakiekolwiek hobby,co do udka masz 2 wersje musisz "zluzować udko" lub idziesz do Lidla i kupujesz już udka bez kości i skóry ;)

01.05.2013 01:40
a odnośnie Lidla, próbowałeś ichniejszego pstrąga? w tackach po 2 sztuki. Jakoś na razie nie mam odwagi sięgnąć :)

01.05.2013 11:07
miałem taki dzień słabości :), ale tak szczerze całkiem o.k. :), nie mam tylko odwagi do wszelkich "grillowych" dań, ale muszę przyznać uczciwie, ze z braku czasu kupuje tam całkiem często wlasnie w.w udka, porcje stekowe, gulaszowe, nawet mielone i nie mam żadnych zastrzeżeń co do świeżości produktów.

01.05.2013 13:27
A macie jakiś pomysł kiedy najlepiej wybrać się do lidla? Co w nim jestem to lodówki są albo puste albo znajdują się w nich jakieś ochłapy :]

01.05.2013 14:39
"Mój" Lidl jest dobrze zaopatrzony (z reguły) ale ja chodzę przed pracą, tj do 10:30.
Mięso mielone chyba łopatka, z napisem 100%mięsa. Reszta ma w składzie trochę wypełniaczy. Od kilku miesięcy obiecuję sobie, że kupię maszynkę do mielenia mięsa (na korbkę)

01.05.2013 14:56
Oczywiscie juz radze. Oferta zmienia się co poniedziałek ... wiec musisz tam dotrzeć tak do ok. 12-13 (pon, wtorek ), ew. luzniej zaczyna sie ok środy-czwartku. Dostawy są w nocy. Ostatnio byłem o 11-12, pełno pomidorków, truskawek, ale już końcówka zielonych szparag, koleżanka pojechała po 17 ... tylko resztka pomidorków została :)

02.05.2013 14:34
No właśnie i ja mam tutaj kłopot ;)

Odwiedzać lidla mogę po godz. 18 lub w sb i nd. Dlatego pewnie zawsze widzę pustki :]


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem