Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Degustacja u Agnieszki i Tomka w Katowicach

01.09.2013 10:19

Wczoraj odbyła się bardzo "bogata" (14 win!!!) degustacja win u Agnieszki i Tomka Lisów we wnętrzach ich pięknego domu na przedmieściach Katowic. Gospodarze zapewnili nam niezwykle serdeczne przyjęcie i niezapomnianą atmosferę.
Było światowo, elegancko ze wspaniałym jedzeniem (7 lub 8 różnych rodzajów pizzy!!!) . Wino niestety nie zawsze jednak dorównywało jakością potrawom przygotowanym przez gospodarzy. Muszę też wspomnieć gwoli sprawiedliwości, że dodatkowo dzielnie wspierali ich w kuchni Paweł i Dominik.
Ocena win będzie osobno.
Gospodarzom serdecznie dziękujęmy!!!!

01.09.2013 13:54
Dołączam się do podziękowań :) Bardzo miło było Was ponownie wszystkich spotkać ... takie degustacje są bezcenne :) Szkoda, że tak jesteśmy rozproszeni po PL , bo ekipa doskonała !Z winami fakt średnio, ale móc spróbować w końcu pizzę na cieście od Agi bezcenne ;)

Agnieszko jak jeszcze nie wyrzuciliście butelek, byłbym wdzięczny za zdjęcia etykiet, a osoby które kupowały wina o dodanie ich do NW i wrzucenie tu linków do ocen. I oczywiście fotki z imprezy ;)

01.09.2013 14:36
Obawiam się, że chyba wiem które wina podpadły :/

01.09.2013 19:39

01.09.2013 21:34
To ja bardzo Wam dziękuję za przybycie i wspaniałe towarzystwo. Mam nadzieję że szybko Was zobaczę i oczywiście napiję sie z Wami wina:). Tyle jeszcze kuchni do spenetrowania i spróbowania:) A gotowanie dla smakoszy to wielka radość:)


02.09.2013 09:46

02.09.2013 15:30
Przyłączam się do podziękowań, wieczór w świetnym towarzystwie, kuchnia doskonała, wina w większości świetne z pizzą (lepszej dawno nie miałem okazji kosztować), a Wojtek (zweigelt tradition) i Paweł (Vega real) uratowali nas winnie od koszmaru Poggio Stella.. ;-)
Pozdrowienia.

02.09.2013 19:14
"Wino o głęboko rubinowo-czerwonej barwie z ciemnymi odcieniami. W bukiecie mocne i świeże z nutami owoców oraz lekko wyczuwalnymi warzywami, kiedy wino jest starsze. W smaku pełne, wytrawne, harmonijne. W smaku czujemy owoce, dobry balans oraz wysoką jakość trunku." To o tym merlot od Poggio Stella, który degustowaliśmy... No cóż... chciałbym spróbować świeższy rocznik.
"Wino o rubinowo-czerwonej barwie z nutami fioletu, o charakterystycznym bukiecie czerwonych jagód. Mocne i pełne w bukiecie, z nutami owoców leśnych W smaku pełne, skoncentrowane i dobrze zbalansowane z przyjemną taninową końcówką Wino doskonałe do dań z czerwonego mięsa i średnio dojrzałych serów." To o rosso... komentarz jak wyżej.
"Wino o ciemnoróżowej, truskawkowej barwie z purpurowymi refleksami. Świeży bukiet z wyczuwalnymi nutami owoców leśnych i dzikich wiśni marasca. Idealne jako aperitif, do białych mięs w lekkich sosach oraz deserów." - to rose...
Za żenujące i nieprofesjonalne uważam sprzedawanie tego wina, Panowie z Enoteki, żywe roczniki poproszę do oferty, takie działanie uderza w nas wszystkich, sprzedających wino w specjalistycznych sklepach!

02.09.2013 20:03
dontomasson napisał:

"Wino o głęboko rubinowo-czerwonej barwie z ciemnymi odcieniami. W bukiecie mocne i świeże z nutami owoców oraz lekko wyczuwalnymi warzywami, kiedy wino jest starsze. W smaku pełne, wytrawne, harmonijne. W smaku czujemy owoce, dobry balans oraz wysoką jakość trunku." To o tym merlot od Poggio Stella, który degustowaliśmy... No cóż... chciałbym spróbować świeższy rocznik.
"Wino o rubinowo-czerwonej barwie z nutami fioletu, o charakterystycznym bukiecie czerwonych jagód. Mocne i pełne w bukiecie, z nutami owoców leśnych W smaku pełne, skoncentrowane i dobrze zbalansowane z przyjemną taninową końcówką Wino doskonałe do dań z czerwonego mięsa i średnio dojrzałych serów." To o rosso... komentarz jak wyżej.
"Wino o ciemnoróżowej, truskawkowej barwie z purpurowymi refleksami. Świeży bukiet z wyczuwalnymi nutami owoców leśnych i dzikich wiśni marasca. Idealne jako aperitif, do białych mięs w lekkich sosach oraz deserów." - to rose...
Za żenujące i nieprofesjonalne uważam sprzedawanie tego wina, Panowie z Enoteki, żywe roczniki poproszę do oferty, takie działanie uderza w nas wszystkich, sprzedających wino w specjalistycznych sklepach!


...z lekko wyczuwalnymi warzywami... no to już wiem skąd zapach gotowanej kapusty i kalafiora:)

02.09.2013 20:36
Oj już się tak nie pastwmy nad tym Poggio Stella ;)
Zakładam, że był to "wypadek przy pracy" Enoteki i niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że 2/3 win były wadliwe.

02.09.2013 22:50
Krytyka przyjęta, przekazana wyżej.
Opcje są dwie, albo mieliście pecha i trafiły się kiepskie butelki albo wszyscy miejscowi klienci nie mają smaku i nadal je kupują :) .
Porównywać mogę jedynie Rose które akurat było na degustacji w ten weekend, w mojej butelce był niezły owoc. Osoby które próbowały raczej kupowały. Nie tak dawno akurat to rose było chwalone, przez pół roku wszystkie by padły?
Przykro mi, że niechcący zakłóciłem pizzowe spotkanie. W sumie dobrze, że nie pojechałem, mógłbym nie wrócić :)
Akurat w naszym sklepie nie ma najmniejszych problemów z ewentualnymi reklamacjami.

02.09.2013 23:46
1. Rose jak wiesz Miśku piłem wcześniej, było fajne to z KT ...ups ... rosso ewidentnie tafione, co do Merlot ...... ja dałem 7/8 dzieki degustacji w ciemno, dałem i sie nie wycofuje, ale ... jak zobaczyłem, ze to Merlot to hmm ... coś Paweł wspominał, że to ponoć nie sam Merlot, zmierzałem w stronę Carignan czy CS, ale CS musiałoby tam być z 70-80% ... masz jakieś informacje. Nadal uważam, że gdyby poleżało jeszcze dłużej w karafce niż u nas w kieliszkach, a było z 20 minut , straciłoby wsio co złe ... jak firma jest zainteresowana, przydałaby się jeszcze butelka na degustacje, dam do karafki i zobaczymy. (tak wiem Tomku i Tomaszu, już się ze mną nie napijecie :DDDD )

2. Haha Tomku właśnie przeczytałem Twoją ocenę ... mów mi Szarik !!! :DDDD

3. Ceny uzupełnicie ? Ile ten Merlot ;)

03.09.2013 00:28
Włosi albo sobie z nazwą zażartowali albo jest błąd w druku. Wg folderu to.... 80% Twojego ulubionego Sangiovese i 20% Merlot. :D
Przyznaję, że ja piłem po solidnym przewietrzeniu (kilka godzin-zasadniczo w godzinach pracy pić nie wolno ).

03.09.2013 09:17
To musi być błąd w folderze. Tomek z WinemNaTy zwrócił uwagę, że to jest DOC, więc od tak nie mogliby sobie wpisać "Merlot" na etykietę, gdyby faktycznie Merlota było w nim 20%.
Na stronie internetowej jest 100%.

03.09.2013 11:08
też znalaezłem, że 100% http://69.89.31.179/~vinumimp/wp-content/uploads/2012/02/... ... chyba musiałbym info od producenta zobaczyć na mailu, że jest inaczej, ale SG by mi pasował też.

05.09.2013 16:53
Agnieszka i Dominik - do pracy; ocen win brak!!!

05.09.2013 18:55
Justyna obiecała uzupełnić do końca tygodnia ;)

05.09.2013 19:24
brak czasu.

10.09.2013 13:24
Panie/Panowie wina z * nie oceniamy. Wina wadliwe, nie koniecznie cała seria , wiec Pawle usun oceny np. http://www.nasze-wina.pl/core/wine/13059/
Wojtku, a ten GV co był na początku ?

10.09.2013 13:34
GV? Był Roter Veltliner.

10.09.2013 15:31
Nie ... serio ? Ja ma wpisane, ze pierwszy, który pilismy na "stojaka" to był GV.

10.09.2013 16:24
To w takim razie nas musiał ominąć albo po prostu byliśmy w kuchni :)
Pierwszy "do degustacji" był RV.

10.09.2013 17:19
To czekamy, aż Wojtek dopisze GV :)

11.09.2013 08:40
Pierwszy w Degustacji był Grüner Veltliner der Leichte od Türka z Kremstal. Paweł się trochę spóźnił, ale też dostał resztkę.
Wpis zaraz zrobię.

15.09.2013 20:53
Szanowni, usunąłem oceny win z gwiazdką (oprócz Alarby).
Dodałem też opis:
"Degustowane wino miało wadę.
http://www.nasze-wina.pl/nw/pages/wino-do-pizzy-w-katowicach/"
.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem