Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - Sprzedam szampany Krug, Charles Heidsieck etc.

22.03.2017 18:24

.

23.03.2017 22:39
Panie kolego. Wymienione dwa szampany w nieco niższych cenach i bez żadnej łaski można kupić w normalnych sklepach w Polsce. Ja Heidsiecka kupowałem nawet po 90 zł w markecie, choć to już była superokazja, ale 150-200 zł. to cena przyzwoita w SKLEPIE. A Kruga to Makro i to dla DETALISTÓW ma taniej!
Jako że jesteś nie wiadomo kim to przyzwoitość wymaga cen dwa razy niższych.
Pozycje 1,3,4,7 i 9 są mało dostępne pewnie na wszystkich rynkach i stawiam, że to nie jest atutem w tych wypadkach.

24.03.2017 12:39
obrazek
Odpisałem Panu na maila, ale chyba skrzynka nie działa prawidłowo...

Szanowny panie Pieper Heidsieck a Charles Heidsieck to dwie różne marki, Pieper to najtańszy chyba na rynku szampan, i taki sam szajs jak Moet czy Vueve Clicquot produkowane na skale masową liczącą dziesiątki milionów butelek. Charles jest oferowany tylko przez jedną firmę w Polsce, a szkoda bo ten szampan jest uważany za jeden z najlepszych no vintage (chociażby przez Winicjatywa.pl).

Co do pozostałych marek, dla prawdziwych fanów szampana właśnie atutem jest produkcja na mała skalę, a nie to co standardowo znajdziemy na półkach w sklepie. Widać że wiedza ludzi w Polsce na ten temat jest jeszcze nikła.

Dodatkowo pozycje które Pan wymienił otrzymują minimalne notowania w punktacji Parkera na poziomie 90/100 i zapewniam że dostępne są na wielu rynkach co można stwierdzić wpisując chociażby ich nazwy w google. Dodatkowo te pozycje oferowane są przeze mnie w cenie poniżej 140 zł za butelkę.

Co do Kruga jest to wartość orientacyjna przy zakupie jednej butelki, w przypadku większej ilości ta cena może zejść nawet do kwoty 500 zł.

24.03.2017 12:43
.

25.03.2017 00:48
Dziękuję za odpowiedź, wyjaśnię więcej, bo jednak Pan nie zrozumiał:
Nie pisałem o Piperze. Najtańsze szampany na rynku kosztują 50-70 zł, Piper chwilę był w dyskoncie po 99 zł, to było tanio. Czy jest szajsem? Niekoniecznie, ale kwestia gustu.

Charles Heidsieck miał trafić na grudniowy panel szampanów do 150 zł na Winicjatywie, ale nie zdążono go kupić, pewnie by wygrał. W tym panelu brałem udział.
Charlesa niedawno piłem dwie butelki, Kruga też, tak się składa, że akurat to opisywałem na blogu:

http://winny.com.pl/2017/01/12/sie-nazywa-miasto-nad-wisla-odpowiedz-prawidlowa-kazimierz/

To bardzo dobry non vintage, kwestionuje tylko Pana cenę. Kruga również. Powtarzam, Heidsiecka kupowałem po 90 i 120 w promocji, 160 kosztował bez promocji. Więc anonim może oczekiwać sprzedaż wg mnie raczej za 100-120. Oczywiście Pana prawo sprzedać za każdą kwotę, a moje prawo to skomentować.

Podpieranie się Parkerem dla mnie bezzasadne z różnych względów, nad którymi nie chcę się skupiać.
Co do małych producentów szampana - to samo w sobie nie jest wartością, bo małych recoltant manipulant są wręcz setki, w tym wielu przeciętnych. Ale np.: Vilmart ma bardzo dobrą markę.



Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem