Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Sery i wina - litera A"

Zobacz komentowany obiekt

04.08.2010 14:33

Bardzo apetyczny artykuł - na pewno spożytkuję wiedzę! Jeśli tylko tak szacowne sery mozna kupic w Warszawie.

04.08.2010 19:53
Taka wiedza to skarb dla serożerców wśród winiarzy, czyli dla mnie też:) Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy!

06.08.2010 08:32
Dla mnie również. Rozumiem, że co tydzień będzie kolejna litera?

06.08.2010 12:12
Tak właśnie planujemy.

09.08.2010 20:50
Nie możecie tego przyspieszyć? To prawie jak składanie "Tygrysa" z kolekcji hachette

Dla tych, którzy nie wiedzą ocb link.
http://www.modeltygrys.pl/tygrys.html

10.08.2010 08:45
Podoba mi się to porównanie heheh. Pomyślimy.

13.08.2010 13:22
A mi się bardzo podoba pierwsza propozycja na B! :)

13.08.2010 15:27
Już jest druga :)

18.12.2010 20:57
Pozwolę sobie dodać jeden z bardziej "aromatycznych" serów na A :)

Ser Appenzeller

Wygląd i konsystencja:
Appenzeller to półtwardy ser produkowany z surowego krowiego mleka w regionie Appenzell - północno-wschodniej Szwajcarii, na terenach pagórkowatych. Ser moczony jest w ziołowej solance, niekiedy zawierającej wino lub jabłecznik. jest to ser o miąższu prasowanym, wygrzewany. Ser ma kształt spłaszczonego cylindra o średnicy ok. 33 cm i wadze ok. 7 kg. Jest koloru słomy, z niewielkimi otworami i złotą skórką. Podczas 3-6 miesięcznego dojrzewania jest obmywany białym winem lub cydrem z dodatkiem ziół i przypraw. Miąższ barwy kości słoniowej do jasnożółtej jest półtwardy, zwarty, jędrny z rzadkimi oczkami wielkości grochu. Ser dobrze się kroi. Skórkę ma naturalną, wypielęgnowaną w kolorze złotym, jednakże niejadalną. Waży ponad 6 kilo.

Dostępne są trzy typy tego sera:

Classic - w wieku od trzech do czterech miesięcy. Koła są zapakowane w srebrną etykietę.

Surchoix - w wieku od czterech do sześciu miesięcy. Ze złotą etykietą.

Extra - w wieku sześciu miesięcy lub dłużej. Z czarną etykietą.

Smak i zapach:
O silnym zapachu ziół i orzechowym lub owocowym smaku, który może wahać się od łagodnego do pikantnego w zależności od tego, w jakim przedziale wiekowym znajduje się ser. Zawiera 48 % tłuszczu.

Pochodzenie:
Appenzeller ma udokumentowaną historię od co najmniej 700 lat. Obecnie ser produkuje w około 75 mleczarniach, a każda z nich ma inną receptę na mycie solanką. Większość receptur objęto tajemnicą handlową.

Podawanie:
Ser doskonale nadaje się do topienia i przekąsek.

Prolecane wina:
Pomperol, Graves, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Gris, Gewurztraminer.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem