Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Sklep i Wine Bar Jung&Lecker

19.09.2010 15:30

Ostatnio wracając wieczorem do domu ponownie odwiedziłem sklep Jung&Lecker mieszczący się przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Tym razem po całkiem dobrym poprzednio kupionym Sauvignon Blanc wybrałem rieslinga. Padło na Riesling Hochheimer Domdechant Werner 2007 i muszę przyznać, że był to poprawny wybór. Już po raz drugi miałem okazję pić niemieckiego rieslinga i z tego, co słyszałem są wina z tego szczepu są bardzo zróżnicowane i raz można trafić na bardzo dobre, a kolejnym razem można się bardzo rozczarować. Ten jednak spełnił moje oczekiwania.

Wychodząc ze sklepu znalazłem coś, co mnie zaciekawiło. Był to sok z moszczu winogron, 10 zł za butelkę 0,75 (zdjęcie poniżej). Pomyślałem, czemu nie spróbować. Sprzedawca zarekomendował mi, aby rozcieńczać go w stosunku 1 (sok) do 3 (woda), ale można również pić bez niczego. Podsumowując przyznam szczerze, że spodziewałem się czegoś lepszego




23.12.2011 21:30
obrazek
Minął ponad rok od mojego poprzedniego wpisu na temat Jung&Lecker, więc przyszła pora na coś nowego. Tym razem okazją do odwiedzenia tego wine baru był zakup win "wigilijnych". Nie wiem czemu (mam nadzieję, że dobrze) wymyśliłem sobie, że do tegorocznych potraw dopasuję kilka rieslingów. A jak riesling to najlepiej niemiecki. A jak niemieckie wina to najlepiej Jung&Lecker. I wybór padł na:
Riesling Gutswein Rheingau Weingut Koegler 2010
Riesling Alsheimer Fruhmesse Weingut Rappenhof 2007
Riesling Kabinett Hambacher Schlossberg Eugen Friedrich 2007
Riesling Trocken Blauschiefer Dr Loosen 2009

Co z tego wyjdzie? Zobaczymy
ps. wyszedłem też z soczkiem, ponieważ był od innego producenta niż poprzednio.

01.11.2013 22:12
A tymczasem Jung&Lecker zostało Knajpą Roku 2013 :)
Gratulacje :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem