Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Degustacja win z regionu Valais w Pijalni Win Francuskich

22.10.2010 00:13

Ktoś z forumowiczów się wybiera ? Ja już zebrałem małą ekipę , ale jestem ciekawy czy ktoś z grodu Kraka jeszcze tu jest :)

22.10.2010 23:59
Z tego, co wiem to krakusem jest jeszcze Szymon Kamiński :-).

ps. liczymy na jakąś relację z tej degustacji

23.10.2010 00:31
Szymona nie poznałem jeszcze, ale widziałem, że Ty byłeś w Krakowie na winkuKoleżanka walczy już o wejściówki, więc mam nadzieję, że nam się uda, głównie, że w Valais spędziliśmy czerwcowy urlop ;)

23.10.2010 12:39
Z Krakowem mam same dobre wspomnienia, ale mniejsza z tym
Jak najbardziej polecam restaurację Trattoria Mamma Mia, którą odwiedzamy z Justyną podczas każdej wizyty w tym mieście. Przyzwoita kuchnia włoska, dobra obsługa, ładne wnętrze.
ps. wino*, nie winko

02.11.2010 00:17
dominikw napisał:

Szymona nie poznałem jeszcze, ale widziałem, że Ty byłeś w Krakowie na winkuKoleżanka walczy już o wejściówki, więc mam nadzieję, że nam się uda, głównie, że w Valais spędziliśmy czerwcowy urlop ;)


I jak, udało się? Aż mnie palce świerzbią, żeby relację na stronę i w biuletyn.:)

02.11.2010 09:45
postaram się opisać dziś wieczorem,najpóźniej jutro :) w każdym razie jestem na TAK :) ( wina i oceny już dodałem ).

02.11.2010 10:04
Dominik, a kojarzysz w jakich cenach sprzedają ocenione przez Ciebie wina w Pijalni Win ?

02.11.2010 11:05
Problem w tym, że ich nie sprzedają... zostały przywiezione przed osobę prowadzącą degustację, ale nie mają ich do sprzedaży ... cenowo jak sprawdzałem na stronach typu http://www.lesvinsduvalais.ch/ ok 20-25 CHF ( 60-75zł w Szwajcarii) ... ile u nas ?? za pewne ok 150 zł... więc drogo raczej. Przy Cornalin http://www.nasze-wina.pl/auth/wine/8731/ opisałem mniej wiecej sytuacje, to wino jest warte poszukiwań tak samo jak Heida S.Blanc.

Kiedyś szukałem Cydru w Krakowie w Pijalni Win jest w cenie 25 zł ( jeszcze nie otwarłem ... )

02.11.2010 12:00
dominikw napisał:
( wina i oceny już dodałem ).


Przyczyniło się to poniekąd do Twojego zwycięstwa w konkursie października
Gratuluję.
http://www.nasze-wina.pl/auth/news/336/

03.11.2010 15:25
Dziękuje

Jeśli chodzi o oficjalna degustację, była to moja ....pierwsza poza domem :P
Grono malutkie ( chyba ? ), było nas 12 osób. Poszliśmy między innymi, dlatego, że był to region z naszych czerwcowych wakacji (zdjęcia) z tego co się zorientowałem, większość osób też znała region. Do degustacji było 6 win ( 3 białe, 1 różowe, 2 czerwone ) .
Bardzo podobała mi się forma prowadzenia, nie tylko "suche" informacje o winie, ale równiez pokaz slajdów :) ... oczywiście atmosfera rozkręcała się z każdym kieliszkiem( do wiadereczek skapywała jedynie woda z przemywania kieliszków ;)) i dzięki prowadzącemu i jego koledze (?) ... dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy jak na pierwszy raz :) o winach, winnicach, sposobach uprawy wraz z historyjkami z życia ...a to jak wiadomo bezcenne ! :) 2 wina zasługują na szczególną uwagę Heida oraz Cornalin

03.11.2010 20:55
Byłbym zapomniał. Kraków Klimaty Południa , 5 listopada Podróże enologiczne po winnicach Austrii. Niestety będę w pracy ... może ktoś się wybierze ? Bo 18 kolejna impreza ....chętnie dowiem się jak było?

04.11.2010 09:10
Mnie osobiście do Krakowa daleko, w związku z czym wybieram się z Justyną w piątek do C.K. Oboźnia (info znajdziecie w kalendarium). Postaramy się coś skrobnąć na ten temat.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem