Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Podsumowanie roku 2010 i plany na przyszłość "

Zobacz komentowany obiekt

05.01.2011 16:03

Życzę dużo powodzenia. Ale też moim zdaniem bez gruntownej przebudowy serwisu, zwłaszcza nadania mu eleganckiego wyglądu, nigdy nie wyjdzie on z niszy.

05.01.2011 16:08
A co masz na myśli mówiąc o eleganckim wyglądzie? Bieżąca estetyka portalu jest w dużej mierze odzwierciedleniem gustów jego twórców. Czy możesz podać jakieś przykłady?

05.01.2011 16:54
Gusta zostały przegłosowane juz ponad miesiąc temu ...ale zmian nadal brak

05.01.2011 17:00
Dla przypomnienia podepnę, bo może reuptake nie kojarzy. Wybrany został taki projekt lewej kolumny.

05.01.2011 23:37
Wszystko pięknie tylko czy widzimy datę 19 listopada ? 1,5 miesiąca ... dostosowanie takiej belki do www ... 2 godziny ? Co się dzieje ? Strona na prawdę wygląda ... rustykalnieogólnie cenią ja za Was oraz wypowiedzi, opisy ... ale nie możemy twierdzić, ze jest OK bo my tak uważamy, komunizm tez był OK dla wielu osób :), ale pozyskiwanie nowych aktywnych użytkowników powinno być jednym z priorytetów, a wchodząc na www gdyby nie daty z forum można by pomyśleć ze wortal padł kilka lat temu :(

07.01.2011 14:44
Dominik, tu nas masz. Rzeczywiście konkurs rozstrzygnęliśmy już dość dawno. Z tym, że jak sobie dobrze przypominam to koncepcja miała być dopracowana jeszcze przez grafika. I chyba nie została, bo skoncentrowaliśmy się na biuletynie. Znam takie niemieckie przysłowie, które mógłbym to przytoczyć na usprawiedliwienie - lansam, langsam, aber sicher. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

07.01.2011 16:19
Pozwolę sobie zauważyć, że dotychczasowe "sicher" budzi spore uznanie a "langsam" jest bliższe anglojęzycznemu "fast". Warto również pamiętać o interkulturowym przysłowiu "lepsze jest wrogiem dobrego" oraz o medycznym "primum non nocere". Może zatem ograniczyć się do tuning'u... Nota bene firmowa strona związana z Dominikiem podoba mi się... :D

08.01.2011 00:06
yyy ';) firmowa ? aż jestem ciekawy, która została za taką uznana :P , a co do zmian ... też uważam, zróbcie pierwszy tuning dużo czasu nie zajmie, potem będziemy dopieszczać ...pomożemy ! :)

12.01.2011 16:54
Oto i ona! Nowa szata naszego cotygodniowego Biuletynu. Kto chciał i dostał niech oceni, kto nie chciał i nie dostał niech żałuje :)
Idziemy w dobrą stronę?

12.01.2011 17:02
Jest dużo lepsza (mówię o tej przegłosowanej lewej kolumnie). Mam nadzieję, że pozostałe części serwisu też przejdą przebudowę.

12.01.2011 17:04
A widziałeś nowy biuletyn?

12.01.2011 17:05
Tylko lepiej nie patrz na email - od razu kliknij link u góry...

12.01.2011 17:11
Tak, widziałem, niestety nie wyświetla się poprawnie (GMail) mimo włączenia pokazywania obrazków w mailu.

12.01.2011 17:13
Dlatego w lewym górnym rogu znajduje się link "Jeśli email nie wyświetla się poprawnie kliknij tutaj". Wtedy wszystko wyświetli się tak jak powinno.

12.01.2011 17:14
Dlaczego nie mógłby od razu wyświetlać się poprawnie jak pozostałe maile w formacie HTML?

12.01.2011 17:19
To nie jest takie proste jak się wydaje... Może z czasem do tego dojdziemy, albo opracujemy wersję mailową ze zubożoną grafiką. Na pewno niedługo będzie wyglądał trochę lepiej.

12.01.2011 17:26
Wygląda na to, że nie są dokładane obrazki. Może i nie jest proste, ale z pewnością wykonalne. Myślę, że do czasu, aż to będzie działało, lepiej wysyłać maile bez odwołań do obrazków.

BTW: nawet na tej stronie nie ma wszystkich obrazków, np. http://www.nasze-wina.pl/site_media/media/img/newsletter/...

12.01.2011 18:58
Otwieram w gmail'u i po naciśnięciu guzika wszystko pięknie widać.

12.01.2011 19:44
reuptake napisał:
Myślę, że do czasu, aż to będzie działało, lepiej wysyłać maile bez odwołań do obrazków.
Właśnie po to jest link za pomocą którego możemy wyświetlić biuletyn jako osobną stronę internetową.

12.01.2011 19:48
Biuletyn powinien wyglądać tak, po naciśnięciu na link.

12.01.2011 20:36
W mailu wyglada to troche nieciekawie, ale po wejsciu w linka (poczta na tenbit.pl) jest dużo lepiej. Krok w dobra strone, tak trzymac.

12.01.2011 21:07
Super ... na www :) w mailu rzeczywiście brak obrazków ( wynika z tego tylko, że linki do obrazków są źle ustawione :) , używam najzwyklejszy MS Outlook ... poprawić linki, dodać miasta w "degustacjach" i gucio :)

12.01.2011 21:23
I jesio jedno :) Jak wybierane jest wino tygodnia .. tylko ocena ? Może jednak też wartościowość opisu :P [url=http://www.nasze-wina.pl/auth/wine/9057/?viewmode=) wino napisanie kilku słów nie jest problem ... mnie głownie interesują odczucia subiektywne ...lub choć .. zerżnąć za przeproszeniem z etykiety, żeby czytając można było cokolwiek wywnioskować ... tak wiem trafił się upierdliwiec na forum

12.01.2011 21:29
Kolega dobrze pisze. Moze by tak zrobic wymog dodawania oceny opisowej?

12.01.2011 21:39
Panowie, ale wymóg jest :]. Zgłaszał to jakiś czas temu Dominik i zrobiliśmy monit, który wyskakuje przy próbie dodania oceny bez dodania tekstu... Ale! Klubowicze to mądrzy ludzie, a do nich z pewnością należy m.in. jacek1952, który omija ten wymóg wstawiając w opis spacje :))).

12.01.2011 21:45
A odpowiadając na pytanie Dominika: wino tygodnia jest wybierane automatycznie z dodanych ocen w danym tygodniu (od 10 do 1). W momencie, gdy wysyłaliśmy biuletyn akurat winem tygodnia (czyli posiadającą najwyższą ocenę - w tym przypadku 9) było wino wspomniane przez Dominika. Teraz z tego, co widzę pozycja lidera uległa zmianie, ponieważ Michał ocenił inne wino również na 9, a liczy się ocena dodana najpóźniej. Gdy wejdziemy w "zobacz więcej" to zobaczymy wina biorące udział w tym naszym rankingu.

"Może jednak też wartościowość opisu :P" - no tak, tylko w jaki sposób to oceniać?

12.01.2011 21:55
Ja jako były informatyk pamiętam jeszcze, że daje się sprawdzić, czy pole zostało wypełnione spacjami, czy tez innymi znakami.

12.01.2011 21:55
Karać leni blokiem na 24h :P

Wartościowość w pełni miałem na myśli czyli może skrypt sprawdzi :"
- czy jest zdjęcie
- czy opis ma więcej niż 10 znaków
- czy pole zakup wina jest pełne ?

12.01.2011 22:00
Krzysztof napisał:
Ja jako były informatyk pamiętam jeszcze, że daje się sprawdzić, czy pole zostało wypełnione spacjami, czy tez innymi znakami.
No proszę, czyli jest wyjście. W takim razie może ten "ban" na 24h nie będzie potrzebny

12.01.2011 22:03
Bardzo podoba mi się nowy biuletyn! :)

12.01.2011 22:27
Krzysztof napisał:

Ja jako były informatyk pamiętam jeszcze, że daje się sprawdzić, czy pole zostało wypełnione spacjami, czy tez innymi znakami.


Da się, oczywiście. Ale wtedy można zamiast spacji wpisać kreseczkę. No to my możemy wprowadzić wymaganie minimalnej liczby znaków. Na to użytkownik może wpisać więcej kreseczek - i zacznie się "wojna pocisku z pancerzem", aż dojdziemy do analizy semantycznej

12.01.2011 22:35
To nie będzie wojna , dajcie spokój , każdy tu powinien mieć powyżej 18 lat i IQ też choć takiewięc mam nadzieję, że sklecenie 2 zdań nie będzie problemem, nie chodzi mi przecież o jakieś opisy górnolotne od sommelierów , ale zwykle ludzkie odczucia.
Nos .... co wyczuwamy ...
Usta co znajdujemy ... moze być nawet tak cudny zwrot jak "duży moment skrętu ...języka :)"

13.01.2011 19:26
tyszer88 napisał:

reuptake napisał:
Myślę, że do czasu, aż to będzie działało, lepiej wysyłać maile bez odwołań do obrazków.
Właśnie po to jest link za pomocą którego możemy wyświetlić biuletyn jako osobną stronę internetową.


Nie chcę mówić przykrych rzeczy, ale takie podejście właśnie jest błędem. Nie można wysyłać maila zawierającego źle zalinkowane obrazki. Po prostu. Niezależnie, czy jest ten link, czy go nie ma. Takie linki powinny być używane w wyjątkowych przypadkach (b. rzadko spotykany klient poczty), a nie powinny stanowić normalnego sposobu korzystania z wiadomości. To jest "koło ratunkowe", a nie norma.

Myślę, że użytkownicy takich serwisów oczekują jakości. Od wina, od wyglądu serwisu, od jego estetyki... od życia po prostu.

13.01.2011 22:08
"Nie od razu Rzym zbudowano..." Portal powoli się zmienia, dążymy do tego, aby poprawić m.in. jego wygląd, estetykę i funkcjonalność. Zaczęliśmy od lewej kolumny strony głównej i całkowitej zmiany biuletynu. Jak widać zmiana się podoba o czym świadczyć mogą pozytywne opinie i dotychczasowe wyniki sondy, a to że nie jest to ostateczna forma/wersja biuletynu jest oczywiste. Cały czas nad nim pracujemy. Staramy się go zoptymalizować pod różnymi agentami pocztowymi, chcemy dodać książkowy wydruk w .pdfie i może coś jeszcze. Ale zmiany są robione powoli.
Przytoczę jeszcze pierwsze zdanie biuletynu: "Dziś wydanie dla ludzi o mocnych nerwach. Po raz pierwszy wysyłamy newsletter w nowej szacie! Z niecierpliwością czekamy na Wasze komentarze.". Chcieliśmy Wam zaprezentować nasz pomysł, jego pierwszą wersję. Mam nadzieję, że Ciebie to nie zniechęci do odwiedzania naszego portalu i brania aktywnego udziału w dyskusjach i ocenianiu wina.
Kilkanaście postów wyżej wspomniałeś o przebudowanie innych części portalu. Masz jakieś konkretne pomysły? Na opiniach i sugestiach Klubowiczów zależy nam najbardziej, ponieważ przecież to przede wszystkim dla Was zmieniamy ten portal z nadzieję, że zmiany idą w dobrą stronę.
Pzdr,
P.



14.01.2011 12:59
Wszystko pięknie.Widze ,że na forum wypowiadają sie ,o ile moge tak nazwać "fachowcy". Warto jednak pamiętać o tych którz wchodzą na droge początkową i zaczynają zdobywać pierwsze szlify odnośnie win. Co Wy na to?

14.01.2011 16:43
Jeśli ktoś jest tzw. "początkujący" to mógłby napisać o swoich odczuciach. Dlaczego smakuje mu to wino, lub dlaczego nie weźmie go już więcej do ust. A może po prostu - odpowiada mi, bo lubię taki smak. Od czegoś trzeba zacząć i nie wstydzić się swoich gustów.

14.01.2011 21:41
Hola hola! Nie posuwajmy się za daleko! Widuje się czasem na forum ocenę opisową "MI SMAKUJE." I tyle. Uważam, że osoba, którą tu umownie nazywamy "początkującą", pisząc w ten sposób, COFA się na swojej winnej ścieżce.
Nie ma oceny wina, bez odpowiedzi na pytanie CO takiego jest w nim? DLACZEGO tak go oceniam?
Ja przy każdej nowej odkorkowywanej butelce też jestem "poczatkujący". ale to nie powód, by oglaszać wszem i wobec: "mi smakuje", "smakuje mojej dziewczynie", "smakuje mojej teściowej", "smakuje mojemu psu"...

14.01.2011 21:59
Popieram Pana Szymona, gdyż opis "mi smakuje" jest wart tyle co same spacjeale może zróbmy tak ... nie każdy wie co pisać, nie ma też sensu żeby biegać po różnych opisach na forum ( choć ja właśnie w ten sposób podglądam co piszą różne osoby ) czy innych portalach ... czas zrobić dział "Jak opisywać wino", ale oczywiście z luźnym traktowaniem, czyli absolutnie nie jako wymóg "od do" ... ale wskazówkę, myślę że pomoże to nam mieć bardziej wartościowe opisy. Załóżmy na początek dział na forum, mogę wrzucić ( ale najwcześniej w niedzielę ) jakieś podstawowe informacje z książek, a potem sobie to np. w tydzień omówimy i zredagujemy jako jeden z głównych działów :) ?

Wydaje mi się, że już opis "Zapach wiśni, w smaku owocowe, lekka kwasowość" + opis koloru/klarowności (w końcu 2 ostatnie opisy są już jako opcja do wyboru nie trzeba nic wymyślać, a jest to całkiem proste do oceny ) spowoduje, że będziemy mieli jakiś obraz wina. A jak to będzie czereśnia nie wiśnie nie ma już dużego znaczenia, w końcu ktoś inny może wyczuć coś innego i to opisać jako kolejna ocenę.

14.01.2011 22:42
Pochylam czoło i przyjmuję z pokorą krytykę Pana Szymona. Ale dalibóg chciałem dobrze. Podoba mi się inicjatywa Dominika. Wprawdzie w sekcji rozszerzonej oceny mamy wiele smaków i zapachów, ale rzeczywiście podpowiedzenie "początkującym" jak wyrażać swoje odczucia jest dobrym pomysłem.

14.01.2011 22:45
Ta druga sekcja rozszerzony wybór smaków i zapachów przyznaje, że przynajmniej mnie onieśmiela :), ale kolor i klarowność staram się oceniać zawsze ;)

14.01.2011 22:49
Odwagi!!!!!

14.01.2011 23:35
ale ja taki nieśmiały cóż zrobić :P

16.01.2011 11:11
Jeszcze jedno może kolor i klarowność mogłaby się znaleźć od razu w "pierwszym widoku" wina ?

16.01.2011 12:51
Na początku wszystkie elementy oceny były w pierwszym widoku i onieśmielało to większość osób. Dlatego przenieśliśmy to do rozszerzonej oceny. Ale jeśli vox populi będzie za zmianą powrotną to czemu nie.

16.01.2011 19:17
Wszystko może nie, o jedzonku można poczytać "z boku", ale kolor/klarowność to w zasadzie podstawowa informacja JAK "nos/usta", które opisujemy przy ocenie.

17.01.2011 14:44
Obawiam się, że nie rozumiem. Kolor (w sumie przyjęło się w polskiej terminologii mówienie "barwa") i klarowność to nie są parametry ani nosa, aniu ust tylko oczu...

Poza tym ciekawe niefiltrowane wina nie koniecznie sa takie złe, więc jest to - podkreślam - od strony jakościowej parametr raczej drugorzędny, szczególnie dla "początkujących".

Zdecydowanie percepcja wina wymaga najwięcej ćwiczeń, jak chodzi o nos: a więc pierwsze nuty po nalaniu do kieliszka, intensywność i rodzaj zapachu, jego zmienność pod wpływem zamieszania i aromaty pozostające na podniebieniu i po przełknięciu.

Może brzmi to przerażająco powaznie, ale nie jest to wcale trudna sprawa!

17.01.2011 18:12
@tyszer88: od strony graficznej trzeba moim zdaniem zmienić po prostu wszystko. Nowy, elegancki projekt, pasujący do tematu. Nie da się tego moim zdaniem zbudować metodą małych kroków, to musi być kompleksowo zmienione. Musi być koncepcja całości, rozbita na poszczególne elementy. Przyzwoity grafik/projektant powinien sobie poradzić, zaczynając od poukładania priorytetów (czy np. potrzebne są 2 menu u góry i jeszcze menu boczne?) kończąc na doborze kolorów, ujednoliceniu elementów strony, czcionek (sorry, ale stosowanie np. czcionki comic sans to rodzaj designerskiej zbrodni - chyba, że robimy stronę o zabawach dla dziesięciolatków).

To oczywiście świetna okazja do tego, żeby pozmieniać więcej niż wygląd. Tu nie będę się wypowiadał, bo za mało korzystam z portalu, żeby doradzać. Wydaje mi się, że funkcjonalności są przesadnie rozbudowane, mało zrozumiałe i mało wykorzystywane. Przykład to "moja grupa oceny". Nazwa niewiele mówi, przez zdanie wyjaśnienia przebijam się 5 minut ("Aby dodać użytkownika do swojej grupy oceny przejdź do karty użytkownika (możesz to zrobić z listy członków klubu lub poprzez ocenę lub wino - są tam linki do osób które utworzyły dane wino lub ocenę), a następnie kliknij na link "dodaj do mojej grupy oceny")... może to w ogóle jest niekonieczne? Podobnie np. funkcja "wyskakującego" informowania o tym, że ktoś coś napisał na forum. Czy to jest konieczne? Ale to zostawiam pod rozwagę.

Bardzo fajną funkcją serwisu jest to, że zbiera on informacje o winnych wydarzeniach. Może na tym się trzeba skupić? Warto pomyśleć, czy ma być on głównie społecznością rozmawiającą o winach, czy może zbiorem narzędzi "indywidualnych" takich jak piwniczka itd... a może skupić się właśnie na degustacjach? Informacjach "rynkowych" (co gdzie można kupić?) Serwis nie może być wszystkim, zwłaszcza jeśli środki na jego rozwój są jak rozumiem ograniczone.

Proszę nie traktować tego jako krytykę, kierują mną dobre chęci i potrzeba znalezienia swojego winnego miejsca w sieci.

17.01.2011 21:25
Cóż Panie Szymonie widać tresć nie została zrozumiana dodam więc słowo JAK , które znacznie powinno poprawić kontekst zdania, myślę, że teraz będzie ono zrozumiane poprawnie.

Natomiast jeśli chodzi o słowo "KOLOR" - przytoczę ->
«postrzegana wzrokowo właściwość przedmiotu, zależna od stopnia pochłaniania, rozpraszania lub przepuszczania promieni świetlnych»

Barwa = kolor , synonim.


curiosum napisał:

Obawiam się, że nie rozumiem. Kolor (w sumie przyjęło się w polskiej terminologii mówienie "barwa") i klarowność to nie są parametry ani nosa, aniu ust tylko oczu...

Poza tym ciekawe niefiltrowane wina nie koniecznie sa takie złe, więc jest to - podkreślam - od strony jakościowej parametr raczej drugorzędny, szczególnie dla "początkujących".

Zdecydowanie percepcja wina wymaga najwięcej ćwiczeń, jak chodzi o nos: a więc pierwsze nuty po nalaniu do kieliszka, intensywność i rodzaj zapachu, jego zmienność pod wpływem zamieszania i aromaty pozostające na podniebieniu i po przełknięciu.

Może brzmi to przerażająco powaznie, ale nie jest to wcale trudna sprawa!



17.01.2011 22:00
reuptake (skąd taki nick?) jako jeden z twórców koncepcji Klubu Nasze-wina cieszę się z każdej uwagi, która pochodzi od kogoś, komu zależy na poprawie jakości portalu. Poniewaz już Rzymianie mówili coś o dyskusji o gustach, to wdzięczny byłbym za przyklady portali, które uważasz za eleganckie. Pomoże mi to zrozumieć Twój kierunek myślenia. Z pewnością uproszczenie i ułatwienie nawigacji jest ważne dla naszych klubowiczów i z tym sie zgadzam. Mamy pewne pomysły, ale ich wdrożenie nie zależy tylko od nas.
Co do funkcji "Grupa oceny" to pomysł pozwaląjcy wyłowić spośród win w naszej bazie, te które prawdopodobnie będą mi smakowały, bo oceniały je osoby, którym wierzę, że ich smak jest podobny do mojego.
Szukając nowych win, właśnie tym się kieruję. Jak wszyscy wiemy gusty bardzo się różnią, a mając oceny sprawdzonych osób łatwiej moge znaleźć odpowiadające mi wino.
Ciekaw byłbym innych opinii na temat zawartości portalu. Czy rzeczywiście "idziemy zbyt szeroko"?

18.01.2011 00:09
"... od strony graficznej trzeba moim zdaniem zmienić po prostu wszystko ..."

- boję się ... na swój sposób mógłby to być lepszy pomysł, ale coś czuję, że skoro proste menu boczne jest przygotowywane ponad 2 miesiące ... oj ... :) to ja już łykam małe kroczki byle były :)

"sorry, ale stosowanie np. czcionki comic sans to rodzaj designerskiej zbrodni - chyba, że robimy stronę o zabawach dla dziesięciolatków"

- no cóż ... zgadzam się :)

"moja grupa oceny".
- to chyba ma działać jak "gustopodobni" na filmwebie ... , ale sam jeszcze nie korzystałem tutaj ... zaczynam sprawdzać :)

"funkcja "wyskakującego" informowania o tym, że ktoś coś napisał na forum"
- to akurat lubię i korzystam :) nie muszę przynajmniej odświeżać www :) ( o ile mówimy o strzałce w prawym górnym rogu czyli też informacje, że ktoś coś ocenił, dodał ... mi się to podoba :)

"Serwis nie może być wszystkim, zwłaszcza jeśli środki na jego rozwój są jak rozumiem ograniczone."

- chyba , aż tak "wredny" nawet ja nie jestem :P, degustacje, opis win, seriaaa , książki, forum to moim zdaniem idealne połączenie, mam wszystko w jednym miejscu i wcale nie jest tego dużo , to nie strona www tylko wortal, nie możemy się zamknąć na 1 temacie ... NIE ZGADZAM SIĘ :) tematyka i jej poszerzanie jest w porządku, póki ma się tym kto zajmować i nie robią się "tyły".


19.01.2011 18:23
@p. Krzysztof: wydaje mi się dyskutowanie o gustach mało sensowne, ale jeśli już, to pierwszy z brzega http://www.snooth.com/ jest lepszy pod względem wizualnym, jeśli szukamy podobnych serwisów, a http://www.troisfoisvin.com/ jeśli już trochę odbiegniemy od serwisów czysto społecznościowych. Można się spierać, jeden lubi kolor czerwony, inny zielony, ale są też pewne szeroko przyjęte zasady, których już nie da się wsadzić w ramy zwykłej dyskusji o gustach (np. unikanie bardzo wielu różnych czcionek na jednej stronie, zasady doboru kolorów), niestety nasze-wina łamie wiele tych zasad. Nie wiem, jakie są plany wobec serwisu, ale ja bym pomyślał o przebudowie, w tym graficznej. Można wybrać jakąś estetykę i jej bronić, można postawić na stonowaną elegancję, można iść w kierunku bardziej nowoczesnym, ale powinien to zrobić ktoś, kto się tym zajmuje zawodowo (gdyby był miłośnikiem wina, to nie zaszkodzi, ale jeśli nie jest, to nie należy go skreślać, on ma zrobić dobrą stronę).

Jeśli chodzi o funkcję "Grupa oceny" to myślę, że jest po prostu na wyrost i chyba lepiej doszlifować te funkcje, które są kluczowe. Zresztą pewnie wie Pan lepiej ilu użytkowników ją aktywnie wykorzystuje.

@dominikw: mi przed chwilą wyskoczyło info, że "użytkownik (zapomniałem nicka) zalogował się do serwisu". Odwróciło to moją uwagę od pisania tego komentarza, zapomniałem, co chciałem napisać, a wartość informacji, że ktoś się zalogował jest żadna.

19.01.2011 19:19
ps. Biuletyn nadal nie wyświetla się poprawnie.

19.01.2011 19:59
@reuptake: napisałeś (np. unikanie bardzo wielu różnych czcionek na jednej stronie, zasady doboru kolorów)
A kilkadziesiąt postów wyżej jest post w którym wskazałeś Twoim zdaniem lepszy projekt lewej kolumy. Przypomnę, że zaprezentowane zostały dwa projekty, które m.in. różniły się czcionką i dodatkowymi kolorami, a ten który akurat wygrał:
1. wprowadza nową, inną czcionkę; 2. wprowadza nowe kolory i barwne ikonki.

Nie wiem jak to się ma do tej uwagi, ale coś mi się tu gryzie.

Co do czcionki comic sans - jakoś nam to umknęło i zostało już poprawione.

19.01.2011 20:52
reuptake: "funkcja "wyskakującego" informowania o tym, że ktoś coś napisał na forum"
dominik2: "- to akurat lubię i korzystam :) nie muszę przynajmniej odświeżać www :)"

Przede wszystkim dzięki temu okienku nie trzeba odświeżać strony, aby zobaczyć czy ktoś odpisał np. coś na forum. W prowadzeniu rozmowy na jakiś temat moim zdaniem jest to bardzo przydatne.

19.01.2011 22:51
reuptake: obejrzałem oba portale i rzeczywiście już rozumiem Twoje uwagi. Całkowicie różnimy się gustami, Snooth wcale mi się nie podoba, a ten drugi jest interesujący, ale też całkowicie odbiega od mojego wyobrażenia o klimacie klubu miłośników wina. Mają rzeczywiście prostą nawigację i ten argument przyjmuję. Nad tym musimy popracować. Nie chcę jednak ograniczać liczby obszarów tematycznych. Staramy się być uniwersalni i nie sprowadzać tematu wina tylko do sprzedaży.
A wracając do estetyki portalu, to wybrany projekt musi być jednak doszlifowany i mieścić się w pewnej wymyślonej już konwencji, stąd opóźnienie we wdrożeniu.

19.01.2011 23:47
OK :) To ja walczący o zmiany w serwisie, powoli zaczynam go bronić :P.

Do rzeczy, zacznę od drugiej sprawy czyli "wyskakująca informacja, że ktoś się zalogował. Tu zgadzam się z reuptake, akurat ta informacja, jest całkiem zbyteczna :) , ale że ktoś dodał post, ocenę wina, opis wina mnie akurat interesuję, może z tego względu, że nie ma takiego działu ? Może podstrona "ostania aktywność" załatwiłaby sprawę, póki co ten sposób informacji mi odpowiada, może inaczej wygląda w przeglądarkach , używam tylko Opery i mnie nie rozprasza.

Kolejna sprawa to przykłady stron ... tu jestem pewny poza tym było to widać podczas dyskusji o nowych projektach, że Pan Krzysztof popiera obecny wygląd. Jeśli chodzi o mnie strona Snooth jest jak najbardziej interesująca, drugi przykład przyznam bez owijania w bawełnę koszmarny :)

21.01.2011 11:21
@tyszer88 Pewnie gdyby pojawiały się informacje o tym, że ktoś odpowiedział na mój post na forum, nie przeszkadzałoby mi to. Ale to, że ktoś się zalogował, to jest nic nie warta, rozpraszająca informacja. Albo, że ktoś ocenił jakieś wino (z kilku tysięcy). Co do projektu lewej kolumny, porównywałem go z moim zdaniem koszmarną lewą kolumną obecnie. Zapewne wprowadza nowe czcionki i nie pasuje do reszty strony, ale do tej strony moim skromnym zdaniem nic nie będzie pasować. Oceniałem go więc bez kontekstu.

@krzysztof cóż, nie widać więc nadziei :) trudno. zostawiam jeszcze trochę inspiracji
http://www.smashingmagazine.com/2009/05/03/captivating-winery-websites-for-your-inspiration/ (oczywiście strony producentów mogą bardziej poszaleć, bo inny jest model aktywności użytkowników na nich), ale... Mam tylko nadzieję, że na winie zna się Pan lepiej niż na designie, bo piłby Pan złe wina, a tego najgorszemu wrogowi nie życzę (tak, tak, na tym, czy strona jest ładna czy nie, też się można znać, podobnie jak na winie, jednemu smakuje Kadarka, innemu Sauternes, ale to nie znaczy, że "wszystko kwestia gustu i nie ma o czym dyskutować").

23.02.2011 19:40
Dziś po raz pierwszy widzę obrazki w newsletterze. Trochę to trwało, ale się udało!

23.02.2011 21:10
Ciekaw byłem czy coś napiszesz ;)
Pozdrawiam


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem