Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - Kraków , Św. Tomasza 7- coś nowego ....

11.01.2011 00:18

http://www.facebook.com/pages/Winoman-Winoteka/1905653742... kto pierwszy ? Niestety link na FB ... na stronie www nic o knajpce nie ma

Choć opis : "Przede wszystkim WINO - do jedzenia, do poznawania i do kupienia, zarówno na butelki, jak i na kieliszki.trochę mnie rozbawił ... :P

Mam nadzieję, że jedzonko będzie choć tak dobre jak w Klimatach Południa :) bo tylko takie knajpki zachęcają mnie do jednoczesnej degustacji wina :)

11.01.2011 08:26
obrazek
To może być bardzo ciekawe miejsce - samo logo już dużo nam mówi :)
Może uda się namówić Pana Andrzeja Bocheńskiego, aby napisał co nie co tym nowym przedsięwzięciu :)

11.01.2011 10:37
Namawiaj , namawiajbo lokalizacja mnie bardzo interesuje :) to jedna z moich ulubionych uliczek wspominkowych, więc chętnie coś zakąszęw innym miejscu niż Klimaty i zdegustuje w innym niż Pijalnia WF bo zrobiłem się coś bardzo monotonny ;)

11.01.2011 11:06
Rozumiem, że na Twoją recenzję możemy liczyć :)

11.01.2011 17:14
Zapowiada się niezwykłe miejsce na mapie Krakowa! Fantastyczna lokalizacja i stylowe wnętrza (na razie prezentowane w szczątkowym wymiarze za pośrednictwem serwisu FB) zachęcają do odwiedzin.

dominikw napisał:

http://www.facebook.com/pages/Winoman-Winoteka/190565374291861 kto pierwszy ? Niestety link na FB ... na stronie www nic o knajpce nie ma


Nie knajpce, a winoteceNie znam knajpki, która poszczycić się może selekcją win na poziomie od 100 w górę... (a zakładam, że u winomana tak będzie) Oficjalnej strony jeszcze nie ma zapewne z prozaicznego powodu... Kto widział, żeby strona wystartowała wcześniej niż lokal?

11.01.2011 17:26
Witam,

otwarcie planowane jest pod koniec stycznia:),
Na stronie winoman.pl powstanie zakładka winoteki.
Planujemy regularne tematyczne degustacje, spotkania z winiarzami.
Co do wina - selekcja nie tylko z oferty Winomana - rzeczywiście znacznie więcej:)
A menu - będzie w ruchu, niemonotonnie, czyli co jakiś czas część z potraw będzie się zmieniać.

Pozdrawiam,
Magdalena Popławska
Winoman


11.01.2011 18:01
Pytanie do Krakusów. Co łączy "Klimaty Południa" z Prowansją? Zainteresowałem się miejscem, bo na naszej liście to pierwsza pozycja w Krakowie.

11.01.2011 23:03
Klimat :) Miałem okazję być w Prowansji, spokój, powolność ;), dobre jedzenie ( krótkie, bardzo dobre menu ), świetne wina ( choć z Prowansji mało :P ) , dlatego Klimaty POŁUDNIA to lepsze określenie, ale knajpka :P ( nie winoteka , a uparty będę ) godna polecenia ... jak nie jedno z najlepszych miejsc w Krakowie. I pod tym względem będę oceniał "Winotekę" z Tomasza. Marzy mi się jednak połączenie Klimatów Południa z Pijalnią Win Francuskich, czyli urokliwego miejsca i pysznego jedzenie jak w Klimatach z częstotliwością degustacji jak w Pijalni Win Francuskich. Klimaty degustacje robią, ale za rzadko ... a w Pijalni nie ma zaplecza z kulinariami.

11.01.2011 23:51
To może jakiś joint venture? To które miejsce polecasz? Bo moje dotychczasowe trasy w Krakowie to Grodzka (Pod Aniołami) i Sławkowska (Cyrano). To pierwsze miejsce kiedyś, a potem Cyrano. Podobał mi się tam klimat, tylko te ceny. Oczywiście te wybory miały miejsce przed poznaniem Pana Szymona.

12.01.2011 00:44
Wszystkich zainteresowanych szerszymi informacjami o "winotece" odsyłam do tego tekstu Informacje zdawkowe, ale zawsze coś...

12.01.2011 02:57
Panie Krzysztofie, niech Pan na mnie nie liczy z żadnym krakowskim adresem knajpianym! Pan po prostu już nie ma wyboru: pierwszy najbliższy Państwa przyjazd i widzimy się w mojej domowej kuchni!!!
Pozdrawiam,
Sz.

12.01.2011 09:22
Dominik, a w Klimatach Południa karta win ile mniej więcej liczy butelek? Niestety na www nie mogę znaleźć takiej informacji, a w naszej bazie jest tylko jedno chilijskie.

12.01.2011 10:52
Masz wymagania :P nie ilość a jakość :) Chcesz napisze do nich i dam znać, ale jak odtwarzam w pamięci musi być ponad 60 ( nie są ograniczone tylko do typowego "południa" bo widziałem w piątek, że pojawiły się wina Hartl-a z Austrii - świetne, opisałem przy okazji degustacji w Loch Camelot ).

Plus taki, że nigdy się nie zawiodłem, fakt, iż w zasadzie z tego co teraz sprawdzam nie opisałem kliku win ... postaram się to nadrobić, ale robimy tam głównie wypady na kilkugodzinne "pogaduszki" przy jedzeniu ( słabo wypadają jedynie zupy, szczególnie natomiast polecam Tarty i zapiekanki ziemniaczane, z deserów ...tartę cytrynową i ciastko czekoladowe ) i winie. www.gastronauci.pl/4040-klimaty-poludnia-krakow ( desu to ja ...ostatnio też się coś rozleniwiłem na gastronautach).

Z nowych odkryć gastronomicznych grecka Hellada ( odnowiona, zmiana właścicieli od października - niedługo relacja z Sylwestra na Gastro ), ale to tylko na jedzonko, wina 2 do pominięcia niestetyPrzyczepiłem się do Klimatów bo bardzo równa kuchnia i świetne wina, co nie sprawdza mi się zbytnio ostatnio w Krakowie w lokalach miłych klimatem.

Pod Aniołami, raz byłem zadowolony , raz podano rzeczy niejadalne ...odpuściłem na dłużej. Przyznaję , że ogólnie nie jestem fanem knajpek "ęą" choć zdaje sobie sprawę, że często moje podniebienie na tym traci, ale lubię małe, przytulne, klimatyczne, nienachalne ... cześć z nich www.gastronauci.pl/recenzenci/desu

12.01.2011 15:05
Panie Szymonie, dziękuje za zaproszenie i trzymam Pana za słowo.

12.01.2011 20:06
Dominik, a byłeś kiedyś w "Trattoria Mamma Mia" na Karmelickiej 14? Bardzo miło wspominam tę restaurację. Dobra włoska kuchnia i wina w rozsądnych cenach (tak na 2-3 lata wstecz :])

12.01.2011 21:12
Do TMM jeszcze nie dotarłem lub nie kojarzę ;), jakoś mnie nie ciągnie do sieciówek ... szczególnie ze znajomi mieli w nich rożne przeżycia ..., teraz czekam na informacje od koleżanki z Klimatów, wybrała sie dziś ze znajomym i będę miał wstępne informacje o winach i ... juz wiem , ze dziś z tartami dali ciała ... chyba jednak Kraków zimą w restauracjach tylko w weekendy przy wiekszym ruchu, bo ponoć tarty dziś wysuszone... nio, ale za pięknie by było, żeby ktoś w końcu utrzymał cały czas odpowiedni poziom ... :(

12.01.2011 21:37
Oooo. Wydaje mi się, że jak byliśmy tam z Justyną te 2-3 lata temu to Mamma Mia nie wchodziła w skład tej sieciówki, ale może coś kręcę

12.01.2011 22:06
Mamma mia "teoretycznie" nie jest sieciówką, natomiast należy do słynnej krakowskiej rodziny F. , która oprócz rzeczonego lokalu posiada jeszcze Wesele (Rynek Główny), Marmolada (rynek Główny-Grodzka), Miód i Malina (Grodzka), Tratoria La Campanna (Kanonicza) i jak to często się zdarza w takich wypadkach menu jest powtarzalne, rotacyjne... itd. Poza tym mają przykrą zasadę, żeby nie zatrudniać artystów, a rzemieślników... Ceny wygórowane, jakość średnia, marketing znakomity (krakowski odpowiednik Magdy Gessler)... Ze znośnych cenowo i dobrych jakościowo miejsc polecam Grappolo d'oro na szerokiej. Włoch właścicielem, Włoch szefem kuchni... jak na razie zyskują w moich oczach. Makarony wyrabiane ręcznie, świetna jakość pizzy(lokal dzieli się na dwie części: lunch bar u góry i restaurację w piwnicy), poza tym prawdziwe risotto arborio i bardzo tanie przekąski. Menu ogólnie (jak na Kraków), to OK.

Tymczasem czekam na propozycję winoteki winoman, bo zdaje się coś naprawdę ciekawego...

12.01.2011 22:18
Amarone jesteś z Krakowa ?
Ktoś się naciął www.gastronauci.pl/16750-grappolo-d-oro-krakow?opinion_id=53108

12.01.2011 23:40
Poniekąd jestem... W grappolo szwankuje przede wszystkim obsluga... mało kompetentna i mało pracowita. W lokalu brakuje przysłowiowego "dziada i baby"... Jestem przekonany, że wiele błędów wynikało z niechlujstwa pracowników. Owszem jedzenie jest nierówne, ale stosunkowo często zdarzają się perełki...

Co do lokali godnych polecenia, to niestety można załamać ręce... Marże na poziomie 600 - 800 % kosztów wytworzenia nie są niczym szczególnym. Wspominana rodzina F. , Szara, czy też kilka innych lokali jest tego świetnym przykładem... Nie zatrudnia się artystów - pasjonatów, a rzemieślników po szkole gastronomicznej... Znacie restaurację w której szef kuchni wychodzi do Gości zapytać jak im smakowały jego dzieła (mówi poprawną polszczyzną oraz zna w podstawowym stopniu język obcy - ja oprócz [podkreślam: momentami] Adama z Ancory nie przypominam sobie...).

P.S. Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale wątek tak się nazywa, więc wrzucę: Na Głębi Smaku pojawił się konkurs Winomana. (http://www.glebiasmaku.pl)

12.01.2011 23:55
a dokladniejszy link :)

12.01.2011 23:56
Proszę wybaczyć zwłokę, ale natłok spraw związanych z naszym nowym przedsięwzięciem wysysa czas niemiłosiernie. Chciałoby się by czas był rozciągliwy jak camembert na obrazie Salvadora Dali. Żyjemy wprawdzie w surrealistycznym gąszczu idiotycznych przepisów, ale surrealistyczne idee tyczące się czasoprzestrzeni są trudne do zrealizowania w "realu". Przejdźmy jednak do rzeczy.

Zawsze twierdziliśmy, że wino jest nieodłącznym towarzyszem posiłku i to jest jego najważniejsza rola. Jednocześnie często wydajemy pieniądze na wino, nie wiedząc jak zareagują nań nasze kubki smakowe. O tym dowiadujemy się dopiero kiedy potrawa i wino znajdą sie na stole. Te dwie idee przyświecały nam w pomyśle stworzenia miejsca, gdzie wino przed zakupem można będzie zdegustować (skosztować), lub też zamówić butelkę czy karafkę i przekąsić do niego małe co nieco w miłym towarzystwie. A że wina nie godzi się pić byle jak, byle gdzie i z byle kim, od dawna poszukiwaliśmy właściwego lokum, gdzie czynsz nie orbitowałby w okolicach jowisza. Znaleźliśmy niemal po roku poszukiwań, a jego renowacja zajęła ponad 3 miesiące. W ostatni poniedziałek uzyskaliśmy pozytywną opinię instytucji, zajmującej się dopuszczeniem lokalu do publicznego użytku. Cały ten okres renowacji, to traumatyczne przeżycia ;).

Ale jesteśmy już blisko... Lokal mieści się przy ul. Św. Tomasza 7 i składa się z dwóch poziomów. Na parterze prowadzona będzie sprzedaż win i drobnych artykułów delikatesowych, okołowinnych (oliwa, czekolada, kawa, itp). Znajdzie się tam też kilka miejsc konsumpcyjnych. Ale główna sala konsumpcyjna mieścić się będzie w piwniczce. Pomieszczenia są oczywiscie zabytkowe, nie wielkie, wydaje się że przytulne. Ale ocenę musimy pozostawić klientom.

Oferta win w dużej części pochodzić będzie z naszego własnego importu. Ale będziemy naszą ofertę uzupełniać ciekawymi winami od współpracujących z nami importerów. Sporo win będzie można konsumować na kieliszki i karafki. Dołożymy starań, by ceny były atrakcyjne. Pracujemy nad menu, a do większości potraw proponować będziemy wina z różnych "półek cenowych". Wina będą dobierane przez zespół, w skład którego wchodzić będą profesjonaliści w dziedzinie sommelierstwa. Ale oczywiście szanować będziemy także indywidualne wybory klientów. Jesteśmy nadto przygotowani do podejścia odmiennego, czyli najpierw wyboru wina, a do niego propozycji potraw. W kuchni poszukiwać będziemy nowych smaków i potraw, więc menu (w pierwszym okresie raczej skromne) będzie ulegało częstym zmianom i stopniowej rozbudowie. Winiarnia będzie organizowała spotkania miłośników wina, ale jednocześnie miłośników sztuki, poezji, filmu itp. Jednym słowem "oj będzie się działo..." W najbliższych tygodniach planowana jest degustacja win argentyńskich, czeski weekend, kolacja degustacyjna dla zakochanych (nie tylko w winie) itp.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, symboliczne otwarcie winoteki i winiarni nastąpi 22 stycznia, kiedy to gościć będziemy przedstawicieli prasy i innych mediów, a także persony o biznesowej proweniencji. Rzeczywisty start dla winomanów planujemy w niedzielę, 23 stycznia. W tym dniu z pewnością będzie można liczyć na jeszcze lepsze ceny i inne atrakcje.

O wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco informować, mam nadzieje również za pośrednictwem portalu nasze-wina.pl. Ale już dziś wszystkich klubowiczów i forumowiczów serdecznie zapraszam, by zagościli w naszych skromnych progach, postaramy sie godnie ugościć winem, jadłem i dobrym słowem.

pozdrawiam
Andrzej Bocheński
WINOMAN.PL

13.01.2011 00:13
Mmmmm Panie Andrzeju brzmi bosko :) małe zmienne menu to dla mnie największy atut ! :) Już się rozmarzyłem :) Czekamy na terminy degustacji ... :)

13.01.2011 11:26
dominikw napisał:

a dokladniejszy link :)


Oto dokładniejszy link: http://www.glebiasmaku.pl/krakow/904,Foto-Winoman_-_NOWOS...

A tak swoją drogą, to tutaj jest baza winiarni: http://www.glebiasmaku.pl/krakow/0,34,0,0,0,,0,restauracj... może jeszcze nie być kompletna, ale zawsze można to zmieniać, no i oczywiście komentować :)

13.01.2011 11:51
dominikw napisał:
a dokladniejszy link :)
wystarczy kliknąć na odpowiedni obrazek ;]

14.01.2011 12:26
grrrr :) jakby forum pokazywało godzinę dodania postu wiedziałbyś, że to już pora kiedy szare komórki śpią:P
tyszer88 napisał:

dominikw napisał:
a dokladniejszy link :)
wystarczy kliknąć na odpowiedni obrazek ;]



19.01.2011 20:19
"jakby forum pokazywało godzinę dodania postu"
zrobione :)

19.01.2011 23:50
hehe no proszę jak się szybko niektóre zmiany da zrobić :P


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem