Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Relacja z degustacji win argentyńskich "Bo do tanga trzeba... wina""

Zobacz komentowany obiekt

19.02.2011 15:18

Dominik, mógłbyś zmienić fotkę profilową :)

20.02.2011 04:22
O ... widzę, ze wrzuciłeś jako mały artykuł , miło, dzięki. Fotka automatycznie wskakuje od autora ? bardzo ją lubię ... ile razy wchodzę na NW od razu czuję dzięki niej Prowansję :) Poza tym jestem mało fotogeniczny w porównaniu do reszty ... członkówPoszperam ... bo nie wiem czy wypada moją standardową "durną" fotkę z NK i FB zamieszczać :P ..ale co tam :)

20.02.2011 04:31
No dobra ...zmieniłem, zbyt poważną osobą nie jestem, więc nie chciałeś kieliszka i jedzonka to masz ... :P

20.02.2011 04:59
... i puściłem korektę tekstu jakbyś mógł podmieć, żebyście sobie języka nie połamali na moich pierwotnych "wypocinach" ... jakaś rozporosznie chyba mnie dopadło podczas pisania :P

20.02.2011 11:41
4:59... :] nice
Zdjęcie nie wskakuje automatycznie :). Jeżeli jesteś przyzwyczajony do Prowansji to możesz ją zostawić, ale mógłbyś podesłać jakąś swoją fotkę, którą będzie można wykorzystywać przy takich relacjach - ponieważ mam nadzieję, że będzie ich więcej :)

20.02.2011 11:52
Też mam taka nadzieje, bo w zasadzie powinna być min. 1 tygodniowo ... ale sam nie wiem gdzie mi ten czas umyka ... prześlę Ci jak znajdę jakąś przyzwoita fotkę ...co nie bedzie łatwe , ale poszukam :P

20.02.2011 11:53
relacja podmieniona

20.02.2011 11:57
no dobra ... akurat oglądam zdjęcia z Italii marząc o ... maju i urlopie :) i wpadło coś co może sie nada na razie ... jak uwielbiam swoją fotkę :P z nk i fb obnażającą całego mnie :P to tu sam jej zdzierżyć nie mogłem :P

22.02.2011 22:53
Gdzies w internecie (juz nie pamietam gdzie - a moze i tutaj ;D) przeczytalem, ze maja oni ponad 10 win serwowanych na kieliszki... Ciekawe w jaki sposob utrzymuja ich jakosc po otwarciu... Jedynym chyba rozwiazaniem jest duuuzy ruch, bo wino od weekendu do weekendu raczej nie przetrzyma.

22.02.2011 23:28
Jeśli mają dobrą obsługę to win na kieliszki mogą mieć i 30, natomiast sprzedają to co jest otwarte :p.

22.02.2011 23:44
Tutaj :) maja chyba nawet więcej win na kieliszki ponoć 30 http://www.vinisfera.pl/wina,398,170,0,0,F,news.html , nie jest to skomplikowane przy odpowiednim sprzęcie, ale nie wiem czy go mają :) tu masz link http://wine-express.pl/enomatic

23.02.2011 09:19
Osobiście nigdzie nie spotkałem się z taką machiną ;), ale może dlatego, że jej koszt jest pewnie ogromny i nie każdego restauratora na nią stać. A pomysł utrzymania sprzedaży 30 win na kieliszki opierałbym na tym, co napisał Paweł - dobrej obsłudze i sprzedawaniu przez nią tego co otwarte oczywiście tak kierując rozmową, aby klient sam to otwarte wino wybierał.

Inaczej? Moim zdaniem nie ma szans na powodzenie. Ile jest w stanie wytrzymać otwarte wino po użyciu pompki? 2-5 dni... oczywiście to zależy czy białe, czy czerwone, czy wino jest prawie pełne, czy prawie puste. Ciężka sprawa



23.02.2011 10:45
Nie wiem ile kosztują, ale nie ukrywam, że chyba bym zainwestował mając winiarnię i dobrze wyeksponował zarówno w lokalu jak i na www :) Pomysł świetny.

23.02.2011 10:56
I stosował jak wielką dolewkę w pizzy hut? :) heheh

23.02.2011 11:05
O ! to jest pomysł ... kubełek z stekami :) i dolewka gratis :P

23.02.2011 22:04
Enomatica? Jak dla mnie powiewa latami osiemdziesiątymi... (to zdanie usłyszałem od mojego winnego mentora i po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że oddaje samo sedno tematu). Wino jest sztuką, która nie znosi ingerencji zbyt nowoczesnego sprzętu. Maszyny tego typu - jak dla mnie stanowcze i zdecydowane NIE. Sprawdzić się mogą w warszawce w lokalach, gdzie Don Perignon sprzedawany jest na kieliszki (120 PLN za 100 ml)... , ale nie w prawdziwych winotekach. Zwykły "odsysacz i pompka" oraz odpowiednia temperatura mogą otrzymać wino w dobrym stanie przez 1-2 dni. Zadaniem sommeliera, kelnera i całej reszty jest w tym czasie sprzedać to wino. Później po prostu nie może (jeżeli jest uczciwy). Inna kwestia, że z gastronomicznego (nawet wine barowego) podejścia na kieliszkach nie zarabia się kroci - służą one raczej promocji i tylko tak je należy traktować (komuś posmakuje, to następnym razem weźmie butelkę). Piłem ostatnio w Guliwarze (zachęcony przez Adama) kieliszek Grenache... Jakość fatalna... i co z tego, że 150 ml za 7 pln? (100 ml zostawiłem)...
Postaram się za chwilkę popełnić jakiś tekst o tej materii. Może wywoła równie duże zainteresowanie?

23.02.2011 22:59
Cóż jeśli tylko rzeczywiście udaję się zachować jakość wina wszystko w porządku Pani Konradzie, ale umówmy się, nie wszędzie uczciwość w restauracjach jest na porządku dziennym. Chodząc do Państwa myślę, że możemy być oto spokojni ...my .. czyli osoby, które z Państwem rozmawiają, choć przelotnie się znają, ale co z klientami przechodzącymi obok i mającymi pobieżne wiadomości na temat utrzymania wina w "świeżości" ? Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas ( śmiało rzucać we mnie "kamieniem" :P ), miał winotece za złe gdyby widział tego typu urządzenia ? Cały czas jednak się zastanawiam co może być złego w promowaniu większej ilości win ? Co złego jest w utrzymaniu wina w dobrym stanie dłużej niż 1-2 dni skoro pozwala na to technika zamiast je wylewać choć już lepiej byłoby choć robić dobry ocet?

24.02.2011 16:13
Maszyna ta jest ciekawym urządzeniem, ale kłóci się nieco z naszą ideą wina... Tak samo jak nie oferujemy naszym Gościom win traktowanych prądem, albo wiórami dębowymi, tak samo nie chcemy im serwować win z chemiczną mieszanką gazów. Mimo wielu argumentów "za" świadczących o dobroczynnym wpływie na przechowywanie i braku influencji na smak, aromat i strukturę, uważamy, że mimo wszystko "maszyneria" wysysa całą magię zakorkowaną w butelce... A czy właśnie nie o to chodzi by się w niej zanurzyć... ?

24.02.2011 16:26
Enomaty to droga zabawka 30 - 80 tyś. złotych, trzeba mieć niezły "przemiał" żeby maszyna zarobiła na siebie. Zgadzam się z winomanem że owa maszyneria "obdziera wino z godności" (będę bardziej brutalny).

24.02.2011 16:56
jak zakrętka ... a jednak ją wprowadzono :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem