Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Tablica ogłoszeń - PROWANSJA W CZASIE WINOBRANIA

17.03.2011 15:21

obrazek
Z przyjemnością informuję, iż w okresie winobrania w Prowansji (koniec sierpnia / koniec września), VINTRIPS organizuje specjalne czterodniowe programy łączące ze sobą kulturę wina, z kulturą regionu, a także z kulturą lokalnej gastronomii.
Info: PROWANSJA
**************************************************************************
Winobranie:
KONIEC SIERPNIA/ KONIEC WRZEŚNIA
w Prowansji
KONIEC WRZEŚNIA/ KONIEC PAŹDZIERNIKA
w Burgundii
POŁOWA PAŹDZIERNIKA / POŁOWA LISTOPADA
w Alzacji
Czterodniowe, specjalne Wine Tours, łączące w sobie kulturę wina, kulturę regionu i kulturę lokalnych tradycji gastronomicznych. Możliwość brania udziału w kursach kulinarnych. Zakupy win w cenach ex-cellar z transportem do Polski gratis .
Info: INFOVINTRIPS

21.03.2011 16:11
Chciałem przyznać, ze tego typu ofertu są złe, niedobre i okrutne :P wiedząc, jak wygląda Prowansja i że w tym roku tam nie pojadę !!! :((((( Skandal i płacz ...

p.s. tak serio Vintrips, z tym tłem jak ktoś już pisał musisz coż zrobić bo czytać sie nie darozjasnij, rozmaż ... cokolwiek, żeby oczęta daly radę :P

21.03.2011 17:42
Już zmieniłem cały layout i jestem dosyć zadowolony z rezultatu.

Mam nadzieję, iż jednak ulegniesz tak czarowi, jak i profesjonalizmowi przygotowanej propozycji i wspólnie wysuszymy we wrześniu, dobrze schłodzone AOC CÔTES de PROVENCE Rosé na śródziemnomorskiej plaży.
v.

PROWANSJA

21.03.2011 17:56
Obawiam sie, ze będę wtedy na zachodnim krańcu EU w Portugalii lub Hiszpanii ...choc w sumie, co ja sie smucę ... pewnie tym, że Prowansja jest tak cudowna !!! :)

22.03.2011 10:43
Dokładnie, co się smucisz :)
ps. tam również samochodem?

22.03.2011 11:40
Wczoraj zapomniałem podać link do albumu zdjęć z Prowansji:

ZDJĘCIA Z PROWANSJI, VINTRIPS

v.

22.03.2011 12:19

22.03.2011 12:40
Faktycznie... daje radę
@Vintrips, jesteś autorem tego zdjęcia?

22.03.2011 19:19
@tyszer88
Niestety. Chciałbym bardzo być autorem tego foto, ale jest nim ktoś inny niż ja sam.
v.

22.03.2011 22:28
Nie no teraz to Cię w ogóle nie lubię !!! :) A to jedzonko ... nie wiem co "gorsze" wino, jedzenie czy widoki !!!

vintrips napisał:

Wczoraj zapomniałem podać link do albumu zdjęć z Prowansji:

ZDJĘCIA Z PROWANSJI, VINTRIPS

v.



22.03.2011 22:30
Tu się wahamy ... ale jest duża szansa, że autko, ale może po raz pierwszy z noclegiem po drodze ... jak dotąd Bułgaria, Czarnogóra, Grecja bez noclegów jednym ciągiem :)

tyszer88 napisał:

Dokładnie, co się smucisz :)
ps. tam również samochodem?



23.03.2011 01:43
dominikw napisał:

Nie no teraz to Cię w ogóle nie lubię !!! :) A to jedzonko ... nie wiem co "gorsze" wino, jedzenie czy widoki !!!

vintrips napisał:

Wszyscy chwalą klasyczne różowe. I słusznie. Jednak czerwone są zupełnie niepowtarzalne. Osobiście to właśnie one były dla mnie największą niespodzianką Prowansji kiedy pojechałem tam po raz pierwszy. W szczególności wszystkie Cru Classé.

Co do jedzonka, to zawsze najbardziej smakuje mi na naszych piknikach
v.


23.03.2011 02:23
Mi Prowansja będzie się jednak zawsze kojarzyła z winem różowym, tam je poznałem "na serio" i pokochałem :) oraz ... z Cydrem :)

23.03.2011 02:48
Z różowym to rozumiem. Mam zdecydowanie podobne odczucia, co wcale nie znaczy, że nie cenię bardzo wysoko czerwonych.
Ale z cydrem ????????????? Normandia to kawał drogi na północ.
v.

23.03.2011 22:20
Hahaale poznałem go na wakacjach w Prowansji i okolicach :P, więc o pochodzeniu milczę :) Wspomnienia po łyku Cydru przenoszą mnie jak mam już być dokładny do wycieczki na plażę Camargue :)

24.03.2011 03:39
Camargue to jedno z moich absolutnie topowych miejsc do spędzenia całego dnia programu. Totalnie inny świat.

Osobiście jeszcze się nie przekonałem do cydru. W przeciwieństwie do calvadosa.
v.

24.03.2011 07:10
A gdzie najlepiej kupić cydr? Dostanę go w supermarkecie? Najbardziej zainteresowana jestem okolicami Lublina.

24.03.2011 11:03
A cydrem jest ciężko w Polscechoć ktoś gdzieś tu coś ostatnio pisał o jakimś hipermarkecie ... Jest ze Sławna http://folky.pl/30-cydr-majatek-slawno.html , ale cena cóż ... jak za taki napój to jeśli nie piłaś skuś się, ale jego cena i picie ma sens przy spełnieniu kilku warunków
- powinno być ciepło ...
- powinna być plaża ... to można pominąć w ok. Lublina :)
- ew. wspomnienia z plaży ....
- cena powinna oscylować jak w EU czyli ok. 1-2 Euro
Smak jest specyficzny, np. moja dziewczyna nie tknie :), ale cóż idę do sąsiadkii dajemy radę zawsze

Co do Calvadosu ..."jego cierpki smak nadal w ustach mam" ... ale nie pasuje mi , w zasadzie nie jestem po prostu fanem destylatów, żadne winiaki itp produkty do mnie nie przemawiają ...no może poza Metaxą :)

24.03.2011 12:12
Nigdy się z cydrem nie spotkałem, ale rozumiem, że niewiele to ma z winem wspólnego

Wikipedia rozwiała moje wszelkie wątpliwości.

24.03.2011 12:18
@Gosia, taki cydr może być np. w Almie, Bomi, sklepach kuchnie świata albo takich specjalistycznych delikatesach, które w ofercie mają duży wybór piwa i innych alkoholi. Ja przynajmniej tam bym szukał. Kiedyś pamiętam Arkadiusz Kalewicz z MJA wspominał, że cydr można było dostać w Szafie win -> ale to jest Kraków ;]

24.03.2011 15:05
W Almie, Bomi ...nie sądze, przynajmniej nie bywał ... w Krakowie w zasadzie bez problemu choćby w Pijalni Win Francuskich :)

24.03.2011 15:49
Będę dzisiaj w Almie i postaram się spojrzeć.

29.03.2011 21:04
I udało Ci się coś znaleźć?

30.03.2011 08:36
Przepraszam, zapomniałem odpisać. Poszedłem w końcu do Bomi w CH Klif, a nie do Almy i niestety nic takiego jak cydr nie było. Co ciekawe sprzedawca za bardzo nie wiedział o co mi chodzi...

30.03.2011 12:43
Skądinąd to ciekawe pytanie.
Polski "narodowy" owoc, to przecież jabłka. Dlaczego więc nie produkuje się tutaj cydru, a tylko "Sok Jabłkowy Hortex", albo inne Pudliszki ?
v.

30.03.2011 17:17
Jeszcze rok temu na hasło CYDR zachowałbym się jak sprzedawca robiąc dziwną minę i zadając ulubione pytanie "że co ? " :)

Boję się Panie Adamie, ze za mało % :P ... choc ten ze Sławna to chyba w ogole miał jakąś zawyżoną procentowość bo standard to od 2 do 5,5 % o ile się nie mylę ...

02.04.2011 18:16
Kilka fotek "winobraniowych"

WINOBRANIE
v.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem