Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Winoman "Degustacja paryska - 35 lat później..."

21.03.2011 15:48

Istnieje wiele imprez, targów i konkursów, które znacząco wpływają na świat wina. Jednak żadne z nich jak dotąd nie miało takiego znaczenia jak Degustacja Paryska z 1976 roku. I tak jak sąd Parysa zmienił historię świata antycznego, tak Degustacja Paryska zmieniła dzieje współczesnego winiarstwa, wprowadzając na salony winne trunki spoza Europy. 35 lat to zaledwie kropelka w dziejach wina, ale rewolucja jaką wywołał werdykt francuskich jurorów trwa nadal.

Czy podział na wina z Nowego i Starego Świata nadal ma uzasadnienie? Czy istnieją wyraźne różnice stylistyczne i jakościowe? Które wina nam smakują, jako konsumentom? Winiarnia i Winoteka WINOMAN zaprasza na spotkanie degustacyjne, którego uczestnicy wcielą się w rolę sędziów, a ich werdykt pozwoli sformułować odpowiedzi na te pytania. Spotkanie degustacyjne odbędzie się w Krakowie, w lokalu przy ul. Św. Tomasza 7, w dniu 26 marca o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł od osoby. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem 12 4221028 (w godz. 12.00-23.00) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej rezerwacja@winoman.pl. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja jest ważna po dokonaniu wpłaty na konto PeKaO S.A. 16 1240 4432 1111 0010 2363 7903 (z tytułem przelewu „Degustacja Paryska”) lub gotówką w kasie winiarni.


21.03.2011 16:00
Oj nie przeglądasz naszego kalendarium :)

21.03.2011 16:15
Przeglądam, ale robie już "podkład" pod relację :P ... ale taki marazm, przesilenie wiosenne, czy jakkolwiek by to nazwać mnie dopadło, że nawet pisać mi sie nie chce ... a to już oznacza, że mną naprawdę źle ... a wisi niecodzienne zamieszanie w Winomanie przy degustcaji w ciemno ... nowa siedziba Pijalni Win Francuskich ... degustacja Austria V z Klimatow ... ehh jak czegoś nie zrobię od razu to potem ... szkoda gadać :)

30.03.2011 17:54
Krótko na razie ... rewelacyjna degustacja ! :) Jak zawsze za dużo dobrobytu ... ale ciekawe i bardzo zróżnicowane wina ... 11 ( tak znowu ;)) ... w tym 8 konkursowych, jak zawsze też rewelacyjne jedzenie :) , ale więcej ... znowu w bliżej nieokreślonym czasie :) W każdym razie pod względem degustacji z kulinariami i pod względem ceny Winomana można już spokojnie i bezapelacyjnie uznać za numer 1 w Krakowie :)

30.03.2011 18:25
A jak podobają Ci się Cudowne lata? Widziałem w kalendarium, że szykuje się tam jutro fajna degustacja z właścicielem Chateau Codamine Bertrand. Szkoda, że tacy goście (i za taką cenę) nie goszczą w Warszawie.

30.03.2011 18:31
Szkoda, że w czwartek ... na razie "rozgrzewają się " ... zamenhoffa przytulny "smak" to nie jest ... ale grunt, że są nadal, bo prowadzenie przez Pana Michała i niektórych importerów w Pijalnie bezcenne

31.03.2011 00:33
Największy minus to chyba stoliki ... na Z. były standardowo ustawione przy ścianie , tu są jakiś łuczki, cudeńka i każda grupka ma swój okrągły stolik ... i pytanie kto komu zasłania bardziej i do kogo siedzi tyłem ( choć tego się nigdzie nie uniknie w sumie ... )

31.03.2011 11:02
a już kolejna jest zapowiadana :)
"Degustacja win z Izreala i Libanu w Winiarni Winoman"

31.03.2011 22:58
Właśnie miałem dać znać :P juz się zapisałem :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem