Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Winne wtorki - wtorek 21 czerwca 2011 r.

19.06.2011 20:30

Tym razem gremium postanowiło, że degustujemy Primitivo. Ale jakie Primitivo? Pełna dowolność. W pierwszym sklepie, a właściwie w dziale alkoholowym marketu Bomi nie udało się Primitivo znaleźć. Znaczy się - wino nie dla każdego. W moim rozumieniu to przeczy początkowej idei winnych wtorków. Może jednak źle to rozumiałem. W sklepie specjalistycznym najbliższym mojemu miejscu zamieszkania zakupiłem trzy rodzaje Primitivo. Dwa wina 100% Promitivo, a jedno z udziałem Primitivo. A były to Arbos Primitivo di Puglia Castellani 2009, Primitivo Torcicoda Tormaresca 2008 i Neprica Tormaresca 2008. Degustowaliśmy w gronie 4 osób i w zasadzie byliśmy zgodni w ocenach. Będzie je można znaleźć do jutra w naszej bazie ocen.
Tym razem sprawdziła się zasada, lepsze wino to wyższa cena. Dla mnie Arbos słaby a Torcicoda bardzo dobre. Cuvee po środku. Jaki wynik? Dwa wypite, a Arbos w lodówce czeka na lepsze czasy. Tak chciałbym to ująć.

19.06.2011 22:02
A ja zamiast Primitivo kupiłem Pinotage ;]
W sumie nie żałuję, bo było bardzo dobre, ale WW będę musiał niestety ominąć ;]

21.06.2011 14:38
Jeśli dobrze rozumiem ideę "Winnych Wtorków" to chodzi o wino dostepne dla każdgo? A może zaliczyć do tego sklepy internetowe? Wszak kurier wszędzie dotrze :) Jakiś tam interes w tej propozycji mam

22.06.2011 12:28
Niezłe jest Mocavero Primitivo Pietrafitta z Winarium. W zasadzie dostępne dla jak sądzę większości klubowiczów zarówno pod względem lokalizacji sklepów Winarium jak i ceny. Dobrze charakteryzuje ten szczep. Chyba wpisałem je już do bazy.

22.06.2011 12:51
http://www.nasze-wina.pl/core/wine/8990/
5,5 - średnia...
Raczej słabo ocenione.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem