Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - Winne kalambury w Winiarni Winoman

25.09.2011 18:35

Oj działo się ... , szcześliwy jestem, że degustacja zmieniła termin z okresu gdy opalałem swoje blade ciało na wakacjach i dane mi było w niej uczestniczyć ... choć ... 5 minut po rozpoczęciu degustacji , chyba każdy z uczestników miał ochotę po cichu oddalić się niezuważony :) Co prawda forma przynajmniej z nazwy znana byla juz od dłuższego czasu, ale chyba nikt jednak nie przyjął do wiadomości, że KALAMBURY to na prawdę będą ... KALAMBURY. Pani Ania z Panem Andrzejem urządzili nam chwile stresu i grozy ... ale po przełamaniu pierwszych toastów Rieslingami podjelismy rękawicę :) Listę win bardzo dobrych, równych i jak się okazało na koniec ze Słowacji zamieszczę lada dzień.

Co do opisu niesamowitej zabawy, nie wiem czy godny jestem opisywania bo moje popisy pantomimy na scenie lepiej chyba przemilczeć :), ale jestem bardzo dumny jednocześnie z ekipy przy naszym stoliku, gdyż w sumie odgadli wszystkie moje "wypociny" sceniczne :)

Choć co tu dużo mówic ... opis MELONA przez kolegę z sąsiedniego stolika był bezkonkurencyjny ;)

25.09.2011 21:09
Przypomniało mi się jak ostatnio podczas kalamburów miałem pokazać "dziada i babę"... Niestety moja drużyna nie zgadła, czas minął :) heh

25.09.2011 22:25
U nas nie było limitów czasowych... szło w miarę płynnie jak to przy dobrym winie :) Trzeba było pokazać brodę i babke piaskową :P

Uzupełniam informację o winach.

Ceny w nawiasie orientacyjne (kurs Euro), oceny własne wg naszej skali NW

1. Riesling Włoski 49 zł ( ocena 8 )
2. Riesling Renski 53 zł ( ocena 8 )
3. Sauvignon Blanc 46 zł ( ocena 6 )
4. Lipovina 53 zł ( ocena 7 )
5. Vinculum (Juhfark) 69 zł ( ocena 7 )
6. Frankovka Modra 49 zł ( ocena 8 )
7. Pinot Noir 67zł ( ocena 8 )

Informacje z Winomana:

BOTT FRIGYES
* Winnice usytuowane w pobliżu wsi Mužla 230 m.n.p.m
* 9 ha upraw winnej latorośli pomiędzy rzekami Hron i Dunaj
* Gleby lessowe na wapiennym podłożu, bogate w minerały
* Odmiany: Riesling Reński i Włoski, Grüner Veltliner, Harslevelu, Juhfark, Gewürztraminer, Pinot Blanc, Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Blaufränkisch, kadarka
* Uprawa naturalna, niski kordon, ograniczona wydajność.
* Wszystkie wina są fermentowane i dojrzewane w beczkach

26.09.2011 22:35
Mój tok myślenia przy próbie pokazania "dziada i baby" był bardzo hmmm.... ekstrawagancki :D. Na początku co prawda byłem zdziwiony, że nikt nie wie o co mi chodzi, ale po chwili zrozumiałem, że nie mieli szans :))))

26.09.2011 22:56
nagraj komórką i podłącz na stronę :) ocenimy :P

23.10.2011 22:29
... i gdzie to nagranie?

24.10.2011 08:32
hehehe, Pani Bożeno nie namówi mnie Pani

24.10.2011 11:03
.... to żałuję i to bardzo, ale może w takim razie jakoś się umówimy na prezentację bez nagrywania? Opowiem innym, jeśli pozwolisz oczywiście.

24.10.2011 13:20
Prosze po cichu nagraći wrzucić na NW


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem