Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Panel Degustacyjny Klubu Nasze-Wina.pl - sesja XIV"

Zobacz komentowany obiekt

21.10.2011 14:19

Kompletnie nie rozumiem tych Waszych ocen Bibicha
Może ja jeszcze jestem głową w Dalmacji, ale... Krzysiek?

22.10.2011 02:45
haha nawet z barwą nie byliście się w stanie zgodzić :) Gdzie je można kupić, zainteresowało mnie :) ?

I Jeszcze Agata ... to się nazywa rozrzut ocen Nie lubisz białych win ? :P

22.10.2011 12:19
Jak to nie byliśmy? (złociste i oleiste; ciemnozłociste o dużej intensywności; gęste, złote; stare złoto; o kolorze win słodkich, miodowych; złocista, błyszcząca, oleiste; złociste i gęste) Widzę tutaj podobne opisy

22.10.2011 16:34
Z całym szacunkiem, ale muszę zająć stanowisko w sprawie win niemieckich. Owszem, chętnie je pijam, pomimo nienajlepszej ich sławy na świecie (co ma swoje uzasadnienie w historii produkcji i klasyfikacji win niemieckich). Muszę jednak stanowczo zaprotestować przeciwko określeniu "znakomite wino" w odniesieniu do przedstawionego przez p.Tomasza wina. Przecież to wino mieszane, nierocznikowane z ogromnego kombinatu winnego, który produkuje tanie, masowe wina marketowe. Dobór takiego trunku do panelu dyskusyjnego niestety fatalnie świadczy o proponującym. Z ulgą przeczytałem, że wino to zostało wykluczone z degustacji. Pani Bożeno po co te eufemizmy? Wśród niemieckich win można spotkać naprawdę dobre i interesujące wina, które potrafią zaskoczyć i sprawić wiele przyjemności. Określenia typu "znakomite" w odniesieniu do czegoś takiego mogą tylko zniechęcić do picia win niemieckich. Podkreślę na koniec, że niestety niemiecka klasyfikacja nadal szwankuje. Jest jedna stara zasada - dobre wino tylko z małej winnicy, zbierane i butelkowane na miejscu - "Erzeugerabfüllung" lub "Gutsabfüllung" na etykiecie to podstawa, dalej szczep, rocznik i miejsce zbioru- podawane są nazwy konkretnych stoków.

23.10.2011 03:42
@tyszer88 ... mój błąd nie wyraziłem się dokładnie :P ... chodziło, mi, że jedni barwa zachwyceni ... a inni ...'taki tam sobie złoty kolorek :P

I nie widzę, gdzie tego Bibicha moge nabyć ?

23.10.2011 11:38
Oj przepraszam, wydawało mi się, że Ci odpisałem
Plastovo, nieopodal Sibeniku - jak się rozpędzisz to może tam dojedziesz . A tak na serio to w Polsce jest nieosiągalne i raczej w najbliższym czasie nie będzie (przynajmniej tak nam mówił sommelier z Bibicha). My mamy jeszcze jedną butelkę

23.10.2011 12:12
esden napisał:

Z całym szacunkiem, ale muszę zająć stanowisko w sprawie win niemieckich. Owszem, chętnie je pijam, pomimo nienajlepszej ich sławy na świecie (co ma swoje uzasadnienie w historii produkcji i klasyfikacji win niemieckich). Muszę jednak stanowczo zaprotestować przeciwko określeniu "znakomite wino" w odniesieniu do przedstawionego przez p.Tomasza wina. Przecież to wino mieszane, nierocznikowane z ogromnego kombinatu winnego, który produkuje tanie, masowe wina marketowe. Dobór takiego trunku do panelu dyskusyjnego niestety fatalnie świadczy o proponującym. Z ulgą przeczytałem, że wino to zostało wykluczone z degustacji. Pani Bożeno po co te eufemizmy? Wśród niemieckich win można spotkać naprawdę dobre i interesujące wina, które potrafią zaskoczyć i sprawić wiele przyjemności. Określenia typu "znakomite" w odniesieniu do czegoś takiego mogą tylko zniechęcić do picia win niemieckich. Podkreślę na koniec, że niestety niemiecka klasyfikacja nadal szwankuje. Jest jedna stara zasada - dobre wino tylko z małej winnicy, zbierane i butelkowane na miejscu - "Erzeugerabfüllung" lub "Gutsabfüllung" na etykiecie to podstawa, dalej szczep, rocznik i miejsce zbioru- podawane są nazwy konkretnych stoków.


Nie zgodzę się ze stwierdzeniem "pomimo nienajlepszej ich sławy na świecie", niemieckie rieslingi w szczególności te z z orłem VDP na kapsule są uznawane za jedne z najlepszych (oraz posiadających najdłuższy potencjał starzenia) win białych na świecie, sam szczep natomiast jest uznawany za "Króla szczepów białych".
Zgadzam się że wymieniony producent jest to potentat w segmencie "supermarketówek" sam region Hesji Nadreńskiej również synonimem jakości nie jest, zachęcam wszystkich do zapoznania się z winami z Mosel-Saar-Ruver, Rheingau, Franken czy Pfalz.
Viva riesling!

23.10.2011 13:21
Viva riesling!

23.10.2011 14:37
@tyszer88 ... nie ma w PL i dzielisz się z z innym ??? Nie mam pytań SZACUN ! Biorąc pod uwage wydatki w najbliższym roku szukamy w końcu jakiś wakacji bliżej PL i powoli robi już grunt na Chorwację :), więc będe Cie męczył przed wyjazdem o szczegóły :)

@Pawle M. .... popieram :) Jeśli chodzi o wina białe, najciekawsze i najpiewniejsze dla mnie są zawsze właśnie z Niemiec i Austrii ( i jak się cudem uda to ze Szwajcarii )

23.10.2011 15:47
Jak mi tak bardzo smakowało to pomyślałem, że podzielę się z towarzystwem panelowym, a tu taki klops
Co do porad to namiary masz :)

23.10.2011 18:00
esden zgadzam się z Tobą co do niemieckich rieslingów. Można rzeczywiście znaleźć wspaniałe niemieckie wina z tego szczepu. Dość długo utożsamiałem niemieckie wina z dostępnymi u nas w reńskimi i mozelskimi przeciętniakami. Ale po przetestowaniu kilku rieslingów zmieniłem zdanie. Duża zasługę ma tu pan Andrzej Strzelczyk, które wyszukuje i daje nam do spróbowania ciekawe niemieckie wina.

23.10.2011 19:41
Właśnie oceniłem rieslinga z klasztoru Eberbach z godłem VDP. Świetny. Naród został zdegenerowany Liebrafumilch i nie ceni Rieslinga. Ciągle sprowadza się do nas przemysłowe zlewki co strasznie obniża rangę tego szczepu. Ja uwielbiam Rieslinga nie tylko niemieckiego, ale także z mojego ukochanego Wachau. Niestety dobry Riesling to jednak cena w Polsce minimum 50-60 zł.

23.10.2011 20:23
Ostatnio miałem przyjemność degustować w Winomanie 2 Reislingi, ze Słowacji od Botta , na prawdę szacunek się należy, nawet Riesling wloski był bez zarzutu, a wielu traktuje go jako ew. "dolewkę" ... Może ktoś z fanow Rieslinga spróbuje -> http://www.nasze-wina.pl/forum/topic/1/600/ i dać znać czy rzeczywiście dobre czy za mało doświadczenia mam z tym szczepem ?

23.10.2011 22:24
Wywołana do tablicy przez esdena - to jak nam wino smakuje jest kwestią bardzo indywidualną. Prezentowane przez Tomka wino uznane zostało przez niego za znakomite.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem