Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Chilean Wine Tour 2012"

Zobacz komentowany obiekt

28.03.2012 10:10

Jak Chile to przede wszystkim Vina Ventisquero i Casas del Bosque

30.03.2012 11:22
Zgadzam się z Michałem że przekrój pokazał coraz częstsze odchodzenie od przesadnego stosowania beczki, pozostawiania zbędnego cukru resztkowego, co zwykle skutkowało "budyniową dżemowatością" wielu win z Chile. Ja też skupiłem się na winiarniach nieposiadających polskiego dystrybutora i tu można wspomnieć O. Fournier marką będącą na świecie synonimem nowej jakości winiarstwa chilijskiego i jej linie Centauri i Alfa Centauri. W szczególności zapadła mi w pamięć adaptacja Carignan z gamy Centauri.
Najlepszymi winami białymi spośród producentów nieobecnych w Polsce były wg mnie wina z La Ronciere, Chardonnay z najdalej na północ położonej strefy upraw Limari, dobrze kwasowe i mineralne oraz sauvignon Blanc w dwóch wydaniach z Casablanca oraz Rapel. Niestety moje odczucie co do Apaltagua są zgoła inne wg mnie to przedstawiciel starego nurtu, wyjątkiem było tylko Chardonnay Reserva z Casablanca z dobrą strukturą, przyjemnie kwasowe ze słonawą, mineralną nutą.

30.03.2012 12:37
A czy jest Pan w stanie coś powiedzieć nt. win z Canepa?

30.03.2012 14:37
Jestem, dzięki uprzejmości Enoteca Nova miałem przyjemność przekrojowo zdegustować ofertę Canepa. Gama Novisimo to wina pijalne, poprawne lecz brak im trochę struktury, ale biorę pod uwagę iż jest to gama podstawowa, Syrah z gamy Reserva był poprawny, z dobrze użytą beczką, podkreślającą charakterystyczną pieprzność syrah. Cabernet Finisimo jest przyjemną, nowoświatową adaptacją, wino z potencjałem, niestety nie pamiętam degustowanego rocznika (2009?), natomiast pamiętam że warto na nie poczekać rok lub dwa.
Chylę czoła przed Genovino Carignan i choć jak Cabernet Finisimo było za młode to zachwyciło złożonością, wielopoziomowością i umiejętnym użyciem beczki, zdecydowanie polecam i zalecam trzy lata cierpliwości.

30.03.2012 14:38
W wolnej chwili odnajdę notki degustacyjne i podam roczniki Genovino i Finisimo.

30.03.2012 18:17
Obydwa wina rocznik 2009. Osobiście mi najbardziej "podszedł" Cabernet Sauvignon Reserva 2010, a z Finisimo postawię chyba na Sauvignon Blanc
Dziękuję za ocenę :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem