Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Przepisy bez zdjęć.

11.04.2012 10:36

Za pewne niektórych zniechęciliśmy regulaminem, iż przepisy należy dodawać, ze zdjęciami. Zakładam, że wielu z Was ma ciekawe przepisy, ale nie ma czasu zrobić fotki. Tutaj wrzucajcie przepisy bez zdjęć, a jak coś mnie zainteresuję obiecuję przyrządzić i zrobic zdjęcia :)

11.04.2012 13:49
Dominiku, podziwiam Twoją determinację!!!

11.04.2012 15:54
Cóż, lubię to,a co do przepisów bez zdjeć to natchnęło mnie do tego Barramundi od Ciebie, szkoda tracić takie przepisy tylko dlatego, ze ktoś nie lubi robic zdjęć ;)

12.04.2012 23:17
Nie spać !!! Żadnych przepisów nawet po Świetach ... litości :) weźcie się w garść, wierzę, że gotujecie w domach ! ;)

13.04.2012 09:14
Ja ostatnio zrobiłem makaron z czarnym makaronem, ale zdjęcie wyszło tak fatalne, że sobie odpuściłem :)

14.04.2012 01:55
makaron z czarnym makaronem ? Chodzi Ci, że barwiłeś czy tylko mieszałeś :) ?

14.04.2012 11:20
Ale napisałem... dostałem od kolegi ręcznie robione czarne tagliatelle ;)

14.04.2012 11:49
no dobra i co dalej ... sam makaron zjadałeś ;)

15.04.2012 10:50
No dobrze ;)
Baza:
Na oliwie przesmażam lewa/prawa obrane krewetki tak, aby zmieniły kolor z szarego na "różowy?". Wtedy wrzucam posiekany czosnek (2-3 ząbki) i szczyptę peperoncino. Jak czosnek ładnie się przesmaży (30 sekund?) to wrzucam posiekane pomidory w kostkę i podlewam białym winem i po minucie dorzucam makaron :)

Wszystko na pełnym ogniu ;)

15.04.2012 11:35
No widzisz jak chcesz to potrafisz :P ... poczekam z tym daniem do wakacji i świeżych krewetek ;)

16.04.2012 08:15
A robiłeś kiedyś własnoręcznie makaron?

16.04.2012 11:51
Przyznaję ze wstydem,że nie ... ale marzy mi się maszynka do makaronu jaką kiedyś pokazywał Paweł Paszek, ale dziś i tak jestem radosny mimo pogody, gdyż zamówiłem sobie na prezent http://czerwonamaszyna.pl/zestaw-4-desek-do-krojenia-i-4-... :))

16.04.2012 12:20
O popatrz. Sprytna rzecz. Nas czeka wymiana noży, na razie musiałem dosztukować, bo się dwa Vinzery już trochę ze starości posypały. Maszynka do makaronu też jest w planach, tylko musimy namierzyć stabilne źródło semoliny.

16.04.2012 12:49
Bardzo spodobał mi się ten pomysł , szczególnie na rozwiązanie z zajmowaniem miejsca ... w sumie bardziej deski przypadły mi do gustu :), ale skoro już jest zestawkwota tylko na tyle wysoka, że sam chyba bym się za długo zastanawiał, dobrze, że nadarzyła się okazja ;)

08.05.2012 19:07
ZMIANA. Po dzisiejszym tajnym głosowaniu w związku z przepisami bez zdjęć , likwidujemy pierwotny pomysł osobnego działu, gdyż brak możliwości tworzenia w nim kolejnych działów spowoduje jedynie tzw bajzel, a nie chcemy rezygnować z Waszych przepisów, zdając sobie sprawę, że nie każdy chce pstrykać fotkę. Niektórzy z nas nie lubią przepisów bez zdjęć jak i np. książek kucharskich, dlatego prosimy tylko w tytule dodać "bez zdjęcia", jak nazwa potrawy skusi i tak każdy zaglądnie, oczywiście patrzymy przyszłościowo, licząc , ze będzie to duuuuuuuuuuży dział na NW i wtedy pomoże to w wyborze :)

08.05.2012 22:49
Oj przepraszam mam nadzieję że to zamieszanie nie przeze mnie - do tego wlaśnie zamieścilam przepis bez zdjęcia nie oznaczając go jak kolega sugerował - poprawię się na przyszłość

pzdr

08.05.2012 22:53
Poprawka weszła dopiero dzisiaji dzięki Tobie ... zdałem sobie sprawę, że egoistycznie zakładałem, iż 90% osób będzie robiło zdjęciamyliłem się ... ważny jest przepis, połączenie z winem, aktywność, rozwój ... dobra hamuje :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem