Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Spaghetti z tuńczykiem i pomidorami

15.04.2012 15:06

Porcja na 2 osoby:

sos: na maśle przesmażam cienko pokrojoną cebulę po czym dorzucam puszkę tuńczyka (raczej w sosie własnym), a następnie 3-4 rozdrobnione pomidorki pelati (do kupienia w puszce - najlepsze są w całości bez skóry). Pomidory można rozgnieść w dłoni
Po 1-2 min. od wrzucenia pomidorów dorzucam oliwki i kapary. Na sam koniec jeżeli ktoś lubi to można dodać świeżą rucolę.

15.04.2012 15:07
Oczywiście obowiązkowo na koniec parmezan i świeżo mielony pieprz

15.04.2012 15:29
Wino? Na ogół dopieram jakieś czerwone - tym razem było Les Hauts de Lestac Haut-Medoc Baron de Lestac 2009.

15.04.2012 17:49
Jeszcze anchois i będzie putanescajakis Pinot Noir też by dobrze wszedł z w/wSwoją drogą znacie historię powstanie Putanesc-i? Nie wiem, ale chyba lepiej jej nie znać :P

15.04.2012 18:44
Dokładnie tylko, że ja nie przepadam za anchois więc musiałem odrobinę zmodyfikować ten przepis ;)
A co to za historia? Pierwsze słyszę

15.04.2012 19:22
chyba wysle Ci na prv, bo nie chce obrzydzać dania :P aj lubie anchois ... a pizzę najlepszą bo w Neapolu :P jadłem właśnie anchois, mozzarella , pomidory, bazylia ;)

07.05.2012 19:12
Dobry makaron najlepiej pasuje do wina (i na odwrót). Makaron z tuńczykiem robię tak:

na oliwie z oliwek (I tłoczenie) wrzucam pokrojony w plasterki czosnek ze trzy ząbki (uwaga żeby się nie przypalił) potem 2 liście laurowe i tuńczyk oraz czarne oliwki całe. Następnie pomidory w puszce (całe) ze dwie, trzy, pieprz i sól plus trochę oregano. Makaron gotuję al dente - rodzaj buccatini. Na koniec makaron do sosu i chwilę razem na patelni - potem na talerz plus świeżo zmielony pieprz i świeżo starty parmezan i gałązka oregano na górę - wino czerwone wytrawne, najlepiej Chianti reserva

08.05.2012 00:48
No tak, czarne oliwki też pasują ;)

08.05.2012 12:46
Osobiście do makaronów "rybnych" polecam:
- do tuńczyka z sosem pomidorowym: Penne lub Garganelli ( sos z rybką wnika do rureczki mmniam :) btw kapary obowiązkowo ;)
- do łososia wędzonego w sosie śmietanowym - Farfalle ( motylki )
- łososia świeżego - Casarecce

08.05.2012 12:54
Jakbym sam to pisał...


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem