Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Halibut z fetą

18.05.2012 18:10

Wyszło całkiem pysznie z ziemniaczkami puree, do tego Picpoul de Pinet 2010 całkiem przyzwoite wino i oczywiście muzyka - na tą potrawę i słońce - Colorful Hours - Giorghos Stavrinaos (Ethnic Whispers)

20.05.2012 16:48
Inaczej sobie to wyobraziłem :) , ot proszę niespodzianka ;)

20.05.2012 20:12
A jak? Może jakiś ciekawy pomysł?

20.05.2012 23:47
Jakos zawsze halibuta podaję w 1 kawałku :) stąd moje zaskoczenie podaniem a'la "potrawka" ;), nie czepiam się po prostu jest on dla mnie tak miękki i delikatny, że boje się , ze rozpadnie sie na włókienka jak się tak zrobi ?

21.05.2012 10:02
Halibut byl w 1 kawałku, podczas przekladania na talerz faktycznie rochę się rozczłonkował:) Może nasępnym razem najpierw wrzucę so formy cukinię, pomidory z cebulą i fetą i koperkiem, na to halibut? Nie obrażam się za "czepianie", a w związku z faktem iż uwaga pochodzi od tak wytrawnego kucharza (stylisty potraw:)) to traktuję jaką konstruktywną krytykę, którą cenię

21.05.2012 10:38
aaaaaaaaaa widzisz :) to teraz wsio jasne, swoją drogą zastanawiałem się po prostu szczerze, czy taka forma w kawałeczkach miała szanse się utrzymać, ale w sumie dodając na końcu i delikatnie przekładając, myślę, że tak. Kusi mnie przepis, na ile feta łączy sie z delikatnością halibuta, nie przytłacza ? Jakie proporcje ?
Wersja cały kawałek na warzywka na pewno się sprawdzi

p.s. muszę zrobic zrzut ekranu z tym wytrawnym kucharzem i stylistą i powiesić w gabinecie :))))) wtedy pacjenci zrozumieją po co ratujemy zęby :PP

21.05.2012 18:17
Ha ha tylko bez zdjęcia halibuta bo stwierdzą że wcale zęby im nie są potrzbne (sic! potrawka) ale przekladając Twój zawód na nowomodne słowa stylista zębów brzmi zabawnie. Z moim zawodem trochę trudniej - może stylistka przekrętów, albo wersja light stylista umów?

Co do proporcji:
1 filet halibut (świeży najlepiej)
1 cukinia mala
2 pomidory
1 cebula
pęczek koperku
opakowanie fety (tylko nie apetina:)

filet przyprawiam pieprzem cytrynowym i trochę soli, można pokropić cytryną dodatkowo
Na patelni cukinia z cebulą (na oliwie z oliwek)
Mieszamy z pomidorami i pokrojoną fetą plus koperek - dodaję też kurkumę daje fajny smak razem z fetą. No i wszystko do brytfanki na oliwę z oliwek. Posypujemy fetą (trochę odkladamy) 180 stopni i 30 minut

No i dalej dodatki jak lubimy i chłodne biale wino - ja polecam Picpoul de Pinet 2010 - pycha

21.05.2012 22:16
Dzieki :), ale jakie masz te opakowania fety, bo ja z reguły kupuję takie 200-250 ... to chyba lekka przesada na 1 porcję :)

24.05.2012 11:42
Dodaję ok 100g - halibut ok 350 i więcej Z tym że 3/4 do jarzyn a reszta posypuję na górze. W wersji halibut na górze myślę że nie pozypię

24.05.2012 14:34
posyp :) jak z lekka "przysmażysz" halibuta będzie ładnie wyglądało z jakimś zielskiem na środku :P


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem