Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - szafranowe risotto ze szparagami

15.06.2012 23:00

Coś ostatnio posucha w kulinariach, rozumiem że panowie na meczu zajadają "niezdrowe przekąski". Ja fanem mistrzostw nie jestem więc zrobiłam risotto.
Na maśle szklimy szalotkę do tego ryż i rosół warzywny partiami - następnie szafran (suszony wcześniej moczymy w wodzie i z tą wodą wrzucamy. Do tego parmezan starty , ugotowane wcześniej (8 min) zielone szparagi pokrojone w kawałki i małe pomidorki plus zielona piertuszka pieprz i sól - i gotowe - pycha. Do tego bardzo mineralne, świeże - pełne aromatu południowych owoców, delikatne białe wino - Humberto Canale Estate Sauvignon Blanc 2011

16.06.2012 09:16
Trafiłaś idealnie ;)
W moim przypadku niestety niezdrowe przekąski dominują, a w szczególności gdy oglądam ze znajomymi mecze w strefie kibica ;)
Jakiego ryżu używasz do risotto?

18.06.2012 10:11
posucha bo wyjątkowo w knajpkach na urlopie przesiaduję ;)

18.06.2012 17:30
a jak wina? :) gdzie oceny? :)

18.06.2012 19:07
Niech się szanowny kolega rozkoszuje wypasem wakacyjnym bez konieczności robienia notatek:) Znając (niezbyt długo co prawda) kolegę możemy być pewni, że po powrocie zasypie nas ocenami, daniami i może też felietonami. A na razie pełen luz...


18.06.2012 23:45
A co z tym ryżem? ;)

19.06.2012 22:05
Ryż dodaję rożny, ale do risotta. Od włoskiego po polski Kupiec. Kiedyś kupilam całkiem niezły w Lidlu, ale nie pamiętam jakiej firmy. Przyznam się nawet, że kiedyś nie mialam żadnegi innego i rozcięłam torebki z uncle benem, ale szczerze ten do risotta jest najlepszy bo ma większe ziarenka i fajnie nasiąkają sosem

21.06.2012 01:58
Z winami ...lipa, albo ma pecha jak w Italiizwykle, białe i czerwone, mało zdatne do picia , nawet Marques de Borba, w miare wysoko tu oceniany, zawiódł i średnia ocen jak wstawie, spadnie na ... :) Esporao nie mogę dostać jak na razie ...a za 2 dni wracam, na razie kupilismi troszke flaszeczek Porto z polecanego sklepu przez kissmygrass, ale to musi poczekac. W rzeczywistosci, przez temperature i panujący tu klimat nic poza Vinho verde tu nie da się pićco gorsza towarzyszki od tygodnia piją tylko Vinho Verde Gazela, dostepne też w PL, ino 3 razy drożej ... probuje co moge, ale coż z tego ze Touriga Nacional, pachnie rozkosznie, jak w ustach płaska bez wyrazu .... jedynie białe słodkie porto pozytywnie mnie zaskoczyło ... ehhh do Hiszpanii to im lata świetlne niestety z winami ... ale kulinaria ... marzenie ! Idę grac w Lotto jak wrocę,bo juz wiem, gdzie sie chce osiedlic ;)

21.06.2012 14:26
Do szparagów nieśmiało bym zasugerował Roero Arneis :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem