Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Gnocchi w sosie serowym

30.08.2012 11:17

Nie ma zdjęcia bo jeszcze nie zrobiłem ;)
Zastanawiam się jak zrobić sos serowy? Robiliście kiedyś?
ps. gnocchi już mam ;)

30.08.2012 16:54
No i pytanie jakie wino do tego dobrać...

30.08.2012 20:28
Ale się rozpisaliście
Nie jestem zadowolony z tego jak mi wyszedł sos, ale było to pierwsze podejście ;)

Do rondelka wlałem trochę śmietany łaciate (18%), wrzuciłem ser pleśniowy lazur (cały trójkąt) i kawałek sera brie + świeży pieprz. Na małym ogniu, a raczej na małym prądzie rozpuściłem ser i lekko zredukowałem sos. Potem ugotowałem gnocchi, wszystko wymieszałem i na talerzu posypałem grana padano.

Podsumowując: ocena 5/10 ;)

31.08.2012 00:11
Teraz będzie tzw złota rada - czyli po fakcie. Ja najpierw topię sery a potem śmietanę dodaję. A sery dodałeś moim zdaniem zbyt łagodne i pewnie wyszło trochę mdłe. Najlepsza jest gorgonzola. Dobrze też dodać na koniec zieloną pietruszkę albo ruccolę. Wino mocno wyrawne.

31.08.2012 07:36
Ale topisz sery na czymś czy wrzucasz po prostu do rondelka? Nic się nie przypala?

31.08.2012 08:52
Sosy śmietanowe lubią tłuste białe, beczkowane wina. Niestety sery pleśniowe z reguły ciężko się łączy z winami (intensywny aromat grzyba penicillinum zabije większość win) . Skoro jednak dałeś Lazur, który jest dosyć delikatny, można zostać przy beczkowanym chardonnay.

31.08.2012 09:39
Ha! I właśnie na chardonnay się skończyło :)
Z ciekawości tak jak wczoraj zapowiadałem otworzyłem albarino z biedronki, ponieważ nie ukrywam, że jego cena mnie powaliła i musiałem je sprawdzić :]
Do sosu jednak kompletnie nie pasowało, a że w lodówce stała sprawdzona flaszka mocnego chardonnay to na nią padło. Tutaj było dużo lepiej, natomiast i tak wg mnie do takiego sosu bardzo ciężko jest coś dobrze dobrać.
ps. sprawdzałeś już wina :)

31.08.2012 12:11
??

31.08.2012 12:31
no tak, zgubiłem trochę tekstu :]
byłem ciekaw czy próbowałeś win z nowej oferty biedronki, a w szczególności albarino?

31.08.2012 13:52
nigdy mi do owada nie po drodze, z pewnością jest jak zwykle 1 czy 2 przyzwoite butelki na resztę chłamu.

31.08.2012 14:59
A szkoda, bo byłbym ciekaw Twojej opinii na temat albarinio :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem