Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Podróże z winem w tle i wyjątkowe, regionalne wina - kONKURS "Winne wrażenia z wakacji"

31.08.2012 23:45

obrazek
Z natury jestem włóczykijem chłonącym świat całą powierzchnią swojej duszy, wszystkimi zmysłami. Chcąc nasycić się śródziemnomorskimi widokami i kuchnią udałam się na południe Hiszpanii - dokładnie do Marbelli ( między Malagą a Gibraltarem) , gdzie właściwie przez przypadek i sporą dawkę szczęścia miałam okazję uczestniczyć w iście andaluzyjskiej uczcie - ze stołem - długim na 30 metrów, uginającym się pod ciężarem owoców morza, przystawek charakterystycznych dla tego regionu i deserów - słodkich, kuszących, wyrafinowanych, takich, które znikają w mig z śnieżnobiałych talerzyków, służących za chwilową podstawkęGości mnóstwo - wszyscy przyjaźni, rozbawieni, delektujący się pozytywną atmosferą. A wśród nich kelnerzy - eleganccy, opaleni, przystojni... i chętni do proponowania białego bądź czerwonego wina, którego już dwa kieliszki sprawiły, że nie myślałam o pytaniach na temat jego pochodzenia, nazwy czy procentów - choć z pewnością było ich dużoDelektowałam się smakiem wina stojąc na tarasie z widokiem na Morze Śródziemne, czekając na jedyny w swoim, niepowtarzalny zachód słońca.... Wtedy niczego do szczęścia mi nie brakowało.... Winny bukiet zakręcił mi w głowie i wraz z otaczającą mnie aurą sprawił, że cudny południowohiszpański wieczór to kolejna cegiełka do nietuzinkowego albumu niezapomnianych momentów mojego życia.

01.09.2012 22:54
... ależ nam sie cudnie ostatnio poprawia % płci pięknej w naszym portaluZ ciekawości jakiekolwiek wina/szczepy z w.w degustacji ?

12.09.2012 19:37
Ach... żałuję, że atmosfera zawróciła mi w głowie i nie dowiedziałam się czegoś więcej.... Ale jest przynajmniej pretekst, by wrócić w tamto miejsce i nadrobić zaległości w tym temacie


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem