Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Ukraińskie wino

12.09.2012 10:07

obrazek
Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej ukraińskiej rodziny udało mi spróbować wino z jednej najbardziej znanych ukraińskich marek Shabo. Winnice Shabo położone są na wzgórzach u ujścia Dniestru i mają kilkusetletnią historię. W połowie 19 wieku przejęli je szwajcarscy winiarze i nadali im europejskie standardy. Cała historia opisana jest szczegółowo na ładnie przygotowanej stronie WWW.shabo.ua. Właściciele Shabo powołali także Centrum Kulturalne (fotka w załączeniu) promujące kulturę spożycia wina. Tylko chwalić!!!
Degustowałem Caberneta Classic. Nie mają się czego Ukraińcy wstydzić. Charakter szczepu jest zachowany, razi trochę zbyt wysoka kwasowość i lekko wystające taniny.
Zdecydowanie wymaga karafki. Otwiera się ładnie.

12.09.2012 13:59
Jakoś kojarzę Ukrainę tylko ze słodkimi, raczej mizernej jakości winami. Zapewne jest to spowodowane tym, ze jakościowo dobrych win ukraińskich na polskich półkach raczej nie znajdziemy :]

12.09.2012 21:47
ja też mam koszmarne wspomnienia ... wiec tylko sie cieszyc, ze cos sie zmienia

19.09.2012 13:11
Lubię ukraińskie wina, szczególnie te likierowe. Innych nie próbowałem bo nie było okazji. Te które miałem okazję pić pochodziły z od producenta MASSANDRA na Krymie. Wg mnie są to bardzo przyzwoite wina dla osób lubiących tego typu trunki i co ważne w odróżnieniu od niektórych bułgarskich win likierowych nie wyczuwa się w nich woni alkoholu.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem