Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - pomidory na szpinaku

05.10.2012 20:21

Coś mało chętnych do gotowania ostatnio, czyżby sznowne koleżeństwo nie jada? Kolega Dominik chyba zmienił hobby - znaczki? majsterkowanie:)
U nas dziś pomidory - ostatnia szansa nim stracą smak:)
Szpinak podsmażamy na oliwie, czosnku i cebuli plus pieprz i sól. Mieszamy ser ricottę z jajkiem, parmezanem, czosnkiem, pieprzem, solą i świeżymi ziolami (prowansalskie). Pomidorom odkrajamy kapelusze drążymy i napelniamy farszem. W formie ukladamy szpinak, na to pomidory i do piekarnika na 20 minut. Orzeszki piniowe prażymy i pozypujemy danie jak gotowe, albo tak jak ja zrobiłam - dodalam jako ozdobę (jadalną) wraz z pokrojonymi kapeluszami do risotta, ktore podalam jako dodatek.

Do tego lidlowy Chablis - dobry wybór:)

05.10.2012 21:40
Mamy chyba taką samą deskę do serów z Duki ;-)
Przepis ciekawy, jutro sprawdzę

05.10.2012 21:45
A jak chablis? ;)

05.10.2012 22:56
smakowicie to wygląda ;)

06.10.2012 13:38
widzę, ze mój post z wczoraj jednak się nie dodał :). Pomidorki wygladają cudnie , od razu zrobiłem sobie ... sos pomidorowy :) , ale muszę kiedyś spróbować , połączenia składników zdecydowanie dla mnie. Winny tez jestem, przyznaję się bez bicia do jakiegoś straszliwego marazmu kulinarno-winnegomuszę się wziąć w garść i wykombinować trochę czasu w braku ... czasu
Może festiwal piwa mnie zresetuje ;)

08.10.2012 00:22
obrazek
Mała dygresja do pomidorów ... danie zbyt pospolite, więc jedynie podczepię się pod tematWariacja na temat wspomnień z dzieciństwa, dawniej ... makaron z sosem pomidorowym z jajkiem na twardo ... dziś proponuję penne z sosem i jajkiem w koszulce, cudnie łączy się z sosem ;)

08.10.2012 08:56
Widzę Dominiku że tworzysz nową definicję "pospolitości". Pomysl super (pewnie zółtko się pięknie rozlało). Baardzo mi się podoba. Z jajem i pomidorem to mam fajny przepis na śniadanie - do foremek wysmarowanych masłem (takich do sufletu) łyżka śmietany gęstej, na to pokrojona szynka w kostkę, pomidorki w kostkę - na to wbic jajo albo dwa pieprz, sól szczypiorek i tarty ser na górę. Wszystko na 20 min do piekarnika (w płaskim naczyniu wypełnionym gorącą wodą. Na prawdę pycha (pospolita:)?

08.10.2012 12:25
o fajne :) skorzystam na pewno :) w sumie jakby 'rozbełtać' jajko ze śmiataną byłby quiche bez ciasta :)

08.10.2012 12:57
jak w sumie jesteśmy już przy śniadaniach, to moje ulubione to zwykle jajko sadzone na szyneczce ... szczególnie o 13-tej

08.10.2012 14:28
o 13 to się je lunch!!!

08.10.2012 17:30
Jak się poprzedniego dnia dobre wino degustowało przy smacznej kolacji to 13.00 jest doskonałą porą na śniadanie:) A ja lubię klsyczną jajecznicę ze szczypiorkiem - szczególnie jak pojadę na wieś i obserwuję przez okno dawczynie jajek:)

08.10.2012 22:00
Zaskoczę Was wczoraj, żadnego alkoholu w ustach nie miałem ... ot stracony dzieńU mnie 13 to super pora na śniadanie :P


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem