Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Wina i smaki Francji w Biedronce

2016/02/13

 

 

Wina i smaki Francji w Biedronce

 

Najnowsza kolekcja oferowana w ramach akcji  „Sommelier poleca” to wina z Francji obecne w sklepach Biedronki od 1 lutego 2016. Jak zwykle wina zostały dobrane we współpracy Tomaszem Koleckim-Majewiczem i niech zacytowana poniżej jego rekomendacja będzie zaproszeniem do odwiedzenia sklepów Biedronki.

 

„Francja wciąż zachwyca coraz szerszą różnorodnością stylistyczną swoich win, a także nie przestaje zaskakiwać coraz bardziej skomplikowaną i dynamiczną mapą winiarską. Do wymuskanych arcydzieł Bordeaux, romantycznych cudeniek Burgundii, aromatycznych perełek Alzacji, szerokiej palety barw i smaków Loary oraz dziarskich materii znad Rodanu, ochoczo dołączyły rozgrzane śródziemnomorskim słońcem solidne i smakowite wina Langwedoocji, Roussillon i Południowego Zachodu. Choć wszystkie wyrosły aż tej samej, wielowiekowej tradycji, to jednak każdy region, apelacja, rozwinęły ją swoją, niepowtarzalną drogą. Nie da się też pominąć nowych odmian charakterystycznych dla nowych śmiałków, a także tych powracających do łask na terenach starych i znanych klasyków. Przykładów można przytoczyć wiele, lecz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu po nie sięgnąć.”

 

I czyż można się oprzeć mistrzowi po takim zaproszeniu?

 

Zerknijmy jeszcze do broszury towarzyszącej najnowszej kolekcji. Znajdziemy tam szczególnie polecane przez Tomasza Koleckiego-Majewicza wina:

Domaine des Gillieres Grande Reserve Muscadet Cotes de Grand Lieu AOP w cenie 19,99 zł

„Muscadet to sławne wina z okolic Nantes, znane z dojrzewania na drożdżowym osadzie (surlie). Dzieki tej technice nabierają kremowej faktury, pikantności i aromatów kwiatowych”

Charte d’Assemblage IGP Pays de Vaucluse za 14,99 zł

„Ciepłe bogatymi nutami owoców leśnych, wiśni, ziół i przypraw. Sprężyste i energiczne, z zaokrąglonymi taninami”

Tyle poleceń, resztę musimy sprawdzić sami.

Jeśli coś Wam się spodoba, dajcie znać. Mnie już zasmakował Muscadet. Kupiłem, nim przeczytałem rekomendację i uważam, że nie popełniłem błędu.

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.