Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Ile kosztuje szampan?

21.05.2010 20:07

Mój pierwszy wątek tutaj więc witam wszystkich. W czasie moich wakacji będę przejeżdżał prawdopodobnie przez Szampanię. Korzystając z okazji chciałbym kupić na miejscu oryginalny szampan. Czy ktoś może mi powiedzieć z jakim kosztem powinienem się liczyć? Jak kształtują się ceny szampana u producenta?

Pozdrawiam,

22.05.2010 00:03
Tutaj najlepszym wsparciem może okazać się Pan Szymon Kamiński, który niedawno wrócił z Szampanii. Może coś Panu odpisze :)



22.05.2010 09:38
ok, dzięki

22.05.2010 20:35
Jezeli bedziesz kupowal w sieciach marketow to cena szampanow z linii entry level oscyluja okolo 10-12 euro. Oczywiscie pisze o szampanach znanych marek

22.05.2010 20:35
Jezeli bedziesz kupowal w sieciach marketow to cena szampanow z linii entry level oscyluja okolo 10-12 euro. Oczywiscie pisze o szampanach znanych marek

22.05.2010 20:36
Szampan dla Szamana,

Drogi czarowniku! Będzieszw raju, więc grzesz ile wlezie. Średnia cena szampana u producenta w piwnicy waha się między 13 a 16 euro.
Od razu sugeruję, żebyś nie posługiwal się terminem "oryginalny" szampan, bo nie ma "nieoryginalnych". Szampan z Szampanii i koniec kropka.
Proponuję też, abyś zainteresował się nieco większymi butelkami - np. pytaj o magnum - po co do Polski wozić tyle szkła. Tylko pamietaj, że magnum (1,5 litra) będzie droższy niż 2 razy 0,7. Dlaczego? Bo to nie promocja pasty do zębów w supermarkecie, tylko szampan fermentujący w butelce lepszy jest jakościowo w nieco większej objętości i za to się dodatkowo płaci.
No i najważniejsze - zjedź z autostrady. Pokręć się koło miasta Reims, albo Epernay albo (bardziej na południe) Bar-Sur-Aube. W samych miastach nic nie znajdziej, aleproducenci sa wszędzie dookoła.
Pamietaj, że możesz przywieżć bez cła i podatków 60 litrów szampana na osobę. Nie przynieś wstydu portalowi naszewina.pl i kup przynajmniej kilka skrzynek. Szamapan jest rewelcyjny i właśnie nie na okazje, gdzie 10 osób wypije po łyczku i oczekuje wielkiego booooom przy otwieraniu, tylko do obiadu, we dwoje, albo nawet samemu, w blasku słońca o poranku ....

22.05.2010 20:45
Pomysl iscie przedni.

Pamietaj, że możesz przywieżć bez cła i podatków 60 litrów szampana na osobę. Nie przynieś wstydu portalowi naszewina.pl i kup przynajmniej kilka skrzynek. Szamapan jest rewelcyjny i właśnie nie na okazje, gdzie 10 osób wypije po łyczku i oczekuje wielkiego booooom przy otwieraniu, tylko do obiadu, we dwoje, albo nawet samemu, w blasku słońca o poranku ....


24.05.2010 10:35
Właśnie przez Reims będę przejeżdżał i w planie wycieczki jest zwiedzanie piwnic. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać okazję należycie. Dzięki za pomoc, pozdrawiam :)

24.05.2010 18:30
W takim razie jak wrócisz musisz nam coś "skrobnąć" o swojej wyprawie.

15.06.2010 23:04
Bardzo chetnie udziele wszystkich informacji na temat Domow szampana....w styczniu odwiedzilam w 2 dni 10 piwnic...byly to prywatne testingi ale w krotce bedzie o tym glosno na portalu nasze -wina ....ale ja osobiscie nie widzialam szampanow za 10 -12 euro...Zdecydowanie polecam ten region

17.06.2010 23:52
Pani Karolino, a jakie szampany Pani poleca?

21.06.2010 22:37
Panie Krzysztofie...z gory przepraszam za tak pozne odpisanie .Po mojej wyprawie po Szampani moge goraco polecic 2 domy szampana .Gosset champagne house jest jednym z najstarszych domow szampana z 1584 roku...i z 8 szmpanow ktore sa obecnie na francuskim rynku moge smialo poecic...Grande Reserve Brut..Nie nalezy on do najtanszych szampanow w polsce ok 300zl {cena dla porownania w uk ok od 45 funtow}.drugim moim faworytem jest Celebris rose 2003 Extra Brut...{cena w Polsce od 380 zl}.Drugim domem szampana ktory warto jest polecenia jest THIENOT CHAMPAGNE.Dom istniejacy od 25 lat dopiero ale wszystko co pan Stanislaw stworzyl z tata jest robione z tradycjia i wielka pasja.Moj szampan godny polecenia to Cuve Stanislas Blanc de Blancs ktory zawera 100 %chardonnay{nie ma jeszcze w Polsce ale miejmy nadzieje ze juz niedlugo }ok 60 euro.

22.06.2010 14:09
Spora rozbieżność cen ;]

22.06.2010 20:32
Gigantyczna rozbieżność. Producent, producentowi nie równy? Oczywiście powinniśmy porównywać ceny na miejscu w Szampanii, ponieważ w Polsce to jest jak wiadomo "wolna amerykanka" i każdy sklep kreuje swoje ceny według własnego widzimisię.

22.06.2010 21:49
Wśród polecanych przez Panią Karolinę nie znalazł się mój ulubiony Roederer. Może czas zweryfikować gust. Ciekaw jestem co nam pokaże Pan Szymon Kamiński na szkoleniu z szampanów. W każdym razie dziękuje za sugestie.

22.06.2010 23:00
Zgadzam sie rozbieznosc cenowa jest duza ale w tym przypadku podalam cene najstarszego domu w szampani...i nawetpodstawowa cena jest z wyzszej polki .Drugi dom Thienot jest nowoczesnym domem szampana ale ceny podstawowego szampana jest bardzo przystepna.W Polsce ceny sa kosmiczne poniewaz impor. czy restauratorzy nakladaja zbyt wysokie marze.W Polsce jestesmy nauczeni siegac po szampana w Sylwestra czy przy bardziej znaczacych okolicznosciach.Jest to produkt z gornej polki .Na zachodzie picie szampana jest bardziej popularne .Bedac w Reims odwiedzajac swoje ulubione domy szampana..kupowalam od producenta za bardzo niskie ceny i to bylo piekne wrocic do Polski z autem zapelnionym po brzegi szampanem.....

23.06.2010 08:20
Takie powroty są zawsze baaardzo przyjemne.Tym bardziej cieszę się ze zbliżającego urlopu : )


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem