Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - co to za wino? czy jest coś warte czy wypić?

12.12.2010 16:59

Witam mam pytanie, mam dwa wina, które mają trochę lat i chciałbym się dowiedzieć czy są one coś warte czy mogę je bez bólu serca wypić. Są to wina, które nie wiem jak do tej pory były przechowywane. Są to wina:
- CHATEAU LA CALEVUE MONBAZILLAC FRANCE, ROK 1970
- RICHARD HASS GMBH, chyba hass może bass bo to taka dziwna litera, ROK 1983, RHEINHESSEN, FLONBE, MER ADELBERG
Za pomoc z góry dziękuję.

12.12.2010 20:28
Moim zdaniem maja tylko wartosc sentymentalna. Swoje najlepsze lata maja dawno za soba.

13.12.2010 01:37
sentymentalna czy nie ... jakbym miał 2 butelki każdego to jedna na sentymentalną degustację ....druga na Allegro

13.12.2010 10:34
Niestety google o tych winach za wiele nie mówi. CHATEAU LA CALEVUE - nieznane, MONBAZILLAC słynie raczej z win białych (słaby potencjał starzenia), sposób przechowywania nieznany.

Co do wina drugiego to też nie ma żadnych informacji.

Dlatego zgodzę się z Konarskim_Michałem, co do ich wartości.

A jeśli chodzi o Allegro.pl to niestety nie można tam sprzedawać alkoholu

13.12.2010 19:30
Dać komuś w prezencie ślubnym (albo na 18-tkę) - może zapoczątkuje kolekcję?
Po raz pierwszy w życiu widziałam takie postępowanie w T. - wystawiono na sprzedaż roczniki win, które były dosc stare, a że wytrawne, to niekoniecznie dobre, ale sprzedawano je do kolekcji. Najbardziej tajemnicza była cena - nijak nie mogłam dojść, czemu jedno drogie a drugie tanie? Jest tego rocznika mniej na rynku?

13.12.2010 22:32
jak coś mogę udawać , że mam ..18-tke :P

14.12.2010 17:37
I to jest jedynie słuszna postawa :)))


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem