Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Wineryki

05.01.2009 12:35

Ja może zaproponuję nową formę literacką - "Wineryk", czyli limeryk na temat wina. Patrz ocena wina "Hibernal Veverka Frantisek 2006".

05.01.2009 17:04
Mi się to bardzo podoba :) a z nazwą wineryk trafiła Pan w dziesiątkę :)

06.01.2009 11:57
super pomysł!!!
Może tak nastepny konkurs na wineryk???

06.01.2009 14:56
Szanowni użytkownicy :)
Do tej pory odwiedzałem ten portal, aby porównywac oceny innych osób dotyczące butelek, które mnie interesowały. Gdy chciałem kupic butelkę dobrego wina, sprawdzałem czy może ktos juz pił podobne - i oceniałem czy warto wybrac sie po nie do sklepu bądz zamówic w sklepie internetowym. Sprawdzałem sobie, jakie wina otrzymały oceny 10/9 i zastanawiałem się nad zakupem. Bo to nie jest sztuka kupic wino na 100zł i się rozczarowac. Chyba nie o to chodzi. Sztuką jest zakup dobrego trunku w rozsądnej cenie - moim zdaniem.
I szczerze powiem, ze ostatni konkurs przyniósł wiele różnych ocen, butelek tańszych - droższych, wszelakich :) Ale wartosc merytoryczna NIEKTÓRYCH ocen była nikła, proszę się nie obrazic, ale uważam, że oceny typu: wybrana losowo :)
http://www.nasze-wina.pl/core/wine/3150/
nie opowiadają nic o winie, o jego smaku, barwie, tego czy jest wyborne, czy nadaje się do gotowania :) a... szkoda. Jest to wierszyk :)
Nie to, że nie jestem zwolennikiem konkursów na barwne, rymowane oceny, ale zawsze pod takim "wierszykiem" bądź "rymem" mogłaby znajdowac się klasyczna ocena zawierająca opinię o skosztowanym winie.
Pozdrawiam.

06.01.2009 15:27
Ja dostałam maila z zapytaniem czy moja ocena była prawdziwym odczuciem z degustacji czy też wypowiedzią rymowaną do dowolnie dobranego wina - zapewniają, że odpowiedź nie będzie wpływała na werdykt :) Moim zdaniem to dobry pomysł bo nie zepsuje to statystyki ocen win - chyba wszyscy przyznali 10 punktów :)

Pozdrawiam

09.01.2009 16:31
A ja odważę się na liryczne podsumowanie tych wszystkich opisów...

DEGUSTACJA

najpierw obejrzę suknię
i bukiet w dłoniach
w zapachu twoim się zanurzę
i dotknę ciała
więc będzie smak
aksamit warg
i upojenie
gdy będziesz winem
dla moich ust


09.01.2009 23:52
Dobre! Naprawdę dobre.

10.01.2009 14:19
łał :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem