Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Hyde Park - Książka na prezent

03.05.2011 22:44

Witajcie!
Przejrzałam wstępnie forum i nie znalazłam takiego tematu, więc pokusiłam się o nowy wątek. Chciałabym zrobić prezent i nie wiem którą książkę wybrać. Ta osoba posiada już w swoim zbiorze "Wino" Andre Domine. Myślałam nad książkami:
- "Wielki Atlas Świata Win"
- " Wino. Sztuka i nauka"
- "Wino. Kurs wiedzy" Jak ma się do tego opracowania książka tego samego autora (Kevin Zarly) pt. "Wino. Pełny wykład"? Jest dużo tańsza.
- "Wina Europy 2009"
- Kieszonkowy H.J. ("The Book Pocket of H.J.")?

Najbardziej waham się pomiędzy "Wino. Sztuka a nauka" a "Wielkim Atlasem Świata Win".
Proszę doradźcie.
Pozdrawiam!

04.05.2011 00:08
To wszystko zależy od tego w jakim kierunku chce edukować się obdarowywana osoba. Czy ma być to wiedza teoretyczna o winach, szczepach i regionach, czy raczej wprowadzenie do sztuki degustacji i poznawania tajników wina. Myślę, że w obu przypadkach wybory mogą być różne. Kiedyś np. za taką encyklopedię uchodziła książka Parkera.

04.05.2011 00:17
witaj,
sztuka degustacji i poznawanie tajników wina.

04.05.2011 00:54
Mnie się podoba książka Michael Schuster - Degustacja win. Dla początkujących bardzo dobra.

04.05.2011 10:29
Dziękuję za radę!

Poszukałam, poszukałam i na prawdę zapowiada się fajnieBardzo mi pomogłeś. Decyzja podjęta ;)
Pozdrawiam!

04.05.2011 10:33
Ja ze swojej strony polecam wspomnianą książkę Kevina Zraly "Wino. Kurs wiedzy". Co prawda nie potrafię porównać jej z "Wino. Pełny wykład", ponieważ po prostu jej nie widziałem :)

04.05.2011 10:50
;)) Tyszer88 a miałeś w ręku "Degustację win"? (porównałeś dwa tytuły, a mimo to polecasz "Kurs..."), czy tylko "Kurs...", ale spodobał Ci się i go polecasz?

04.05.2011 11:12
"Kurs wiedzy" Zraly'ego leży u mnie na półce. Bardzo spodobała mi się ta książka i mogę ją stanowczo polecić. Co prawda do tej pory przeczytałem jakąś 1/3, ale to z tego powodu, że wybierałem najbardziej interesujące mnie rozdziały. A na resztę czasu brak.

04.05.2011 22:57
Wszystkie te książki są na różnych stronach/forach zachwalane. Pewnie każdy ma innego faworyta, po prostu muszę podjąć decyzję i tyle.

Szukałam książki zaproponowanej przez Krzysztofa: Michael Schuster - Degustacja win i niestety nie jest ona nigdzie dostępna (tylko jakieś historyczne aukcje lub ślady po jej wcześniejszej dostępności w księgarniach), a szkoda bo wyczytałam, że została kilkakrotnie nagrodzona. Spróbuję jeszcze napisać do księgarni z odpowiednim zapytaniem, a jak nie to i tak przekonaliście mnie do "Wino. Kurs wiedzy" Zraly'ego. Bez względu na wybór powinna obdarowana osoba być zadowolona.
Dziękuje serdecznie za pomoc!


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem