Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Austrovin przedstawia - Relacja z dorocznej degustacji win z Austrii

2010/04/01

Drodzy Klubowicze


 

poniżej przedstawiamy relację Naszego Partnera Austrovin

z degustacji o której informowaliśmy w naszym kalendarium - Degustacja win z Austrii.

 

 

 

DOROCZNA DEGUSTACJA WIN  Z AUSTRII


WARSZAWA 18 MARCA 2010 HOTEL SOFITEL VICTORIA

Jak każdego roku spotkaliśmy się z Państwem na degustacji Win z Austrii
w warszawskim Hotelu Sofitel Victoria. Przedsięwzięcie to zorganizowane zostało przez Wydział Handlowy Ambasady Austrii oraz Austrian Wine Marketing Board.
Gratulujemy organizatorom wspaniałej organizacji, zaangażowania w stworzenie wspaniałych warunków oraz atmosfery imprezy.

Na tym spotkaniu swoje wina zaprezentowało czterdziestu austriackich  producentów. Miłośnicy wina, przedstawiciele gastronomi, handlowcy, dziennikarze oraz inni goście, którzy przybyli do Sali Balowej, mieli możliwość zdegustowania austriackich win zarówno znanych jak i mniej popularnych producentów. Mogliśmy skosztować wina z roku 2009, który już wcześniej został uznany przez specjalistów  „rocznikiem dekady”.

Austrovi
 AUSTROVIN - Austriacka jakość - austriackie winan reprezentował 11 producentów z różnych regionów Austrii. Mieliśmy przyjemność przedstawić trunki od znakomitego i znanego na całym świecie  producenta z Wiednia – Weingut Wieninger, którego wina jak zwykle budziły zainteresowanie oraz zachwyt degustatorów. Ciekawe, otoczone aurą niezwykłości wino Winkler-Hermaden - Olivin cieszyło się uznaniem koneserów, ale również budziło wiele kontrowersji. Ten ekskluzywny trunek jest niekwestionowaną gwiazdą wśród win austriackich ze szczepu Zweigelt. To  niesamowite wino jest intrygujące i szlachetne - dzięki temu zyskało popularność nie tylko w Austrii. Wszystkich miłośników serdecznie zachęcamy do jego skosztowania.

Tak jak w zeszłym roku dużym powodzeniem cieszyły wina od  Weingut Allram oraz jego wyśmienite białe trunki, a także słodkie i wytrawne  wina od Hansa i Christiny Nittnaus. Ponadto Sauvignon  Blanc od Sattlerhof zaciekawił uczestników swym ananasowym aromatem oraz smakiem.  Wina Cuvée RED oraz Pannobile od Gernot und Heike Heinrich dzięki swojej niezwykłej delikatności skupiły uwagę żeńskiej części miłośników  czerwonych win wytrawnych. Ku naszej uciesze wszystkie trunki były doceniane przez odwiedzających nasze stoliki.

Naszych zaprzyjaźnionych producentów z Austrii reprezentowali Artur Toifl z Weingut Thier
y Weber, Hans Nittnaus oraz  Państwo Schreiner, którzy przybyli osobiście do Warszawy. dzięki temu zaproszeni goście mogli osobiście z nimi porozmawiać o winach i ich produkcji.

Każdy z uczestników degustacji z pewnością miał okazję znaleźć odpowiednie wino dla siebie.
Z uwagi na dużą liczbę prezentowanych win bardzo trudno określić, które zrobiło największe wrażenie. Ogromnie cieszymy się z faktu, iż coraz większa liczba osób interesuje się szlachetnymi trunkami z Austrii.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli się spotkać na tej pierwszorzędnej imprezie w jeszcze szerszym gronie.

 AUSTROVIN - Austriacka jakość - degustacja win z Austrii AUSTROVIN - Austriacka jakość - degustacja win z Austrii AUSTROVIN -degustacja win austriackich AUSTROVIN - Austriacka jakość - degustacja 2010 AUSTROVIN - Austriacka jakość - degustacja 2010 AUSTROVIN - Austriacka jakość - austriackie wina

 

 

Zapraszamy również na kolejną degustację organizowaną przez Austrovin w Galerii Konsulatu Austriackiego w Krakowie.

Więcej...

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.