Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Wątroba Cielęca ... znasz ktoś jakiś fajny przepis np. z porto ?

19.10.2012 21:45

Tylko proszę bez przepisów na wątrobę z cebula lub jabłkiem :)

19.10.2012 22:28
pfff.... to nie moje klimaty ;]

20.10.2012 00:13
obrazek
Ja ci dam pfff ! :P i teraz musze sam kombinować taka lipa na necie

22.10.2012 23:00
Widzę, że wątroba w naszym Winogronie to rzadkość ... cóż podsumuję testy.
Wątroba cielęca jest na tyle delikatna i smaczna, że marynaty w zasadzie nic nie dają, poza ew. zmianą koloru samej wątroby :)




Testowane były trzy:
- z porto
- z metaxą i mlekiem krówki
- w mleku kokosowym, kurkumie

Efekt ... tak samo smaczne, jak świeża. Przy okazji wątroba cielęca nie wymaga moczenia w mleku, wystarczy przepłukać pod wodą.



Po kilku próbach, najlepsze moim zdaniem jest zrobiona prawie, że standardowo, czyli podsmażamy/podduszamy cebulką, podlewamy porto ( lub słodkim winem, ja miałem Carignan od Zbyszka ) , następnie wrzucamy na kilka minut wątrobę jak stek - też nie wolno solić ! Ma być miękka, nawet lekko krwista w środku , nie smażcie na brykiet, jako dodatek świetnie sprawdziły się kapary i ostra pasta z papryki.

Wino idealnie to samo co do cebulki. Porto lub zwykłe słodkie.




22.10.2012 23:13
O matko - nawet okropna wątróbka wygląda ładnie:) Faktycznie to nie moja bajka - w przedszkolu zakopywałam w ziemniaczkach:) - cóż nie dali może w maderze:)

22.10.2012 23:31
:D w ziemniaczkach :)) ??

23.10.2012 11:27
Ja bym tego nie zdzierżył... choć wygląda super ;)

23.10.2012 12:05
dominikw napisał:

:D w ziemniaczkach :)) ??


W przedszkolu trzeba było jeść mięso można było zostawic ziemniaczki - stąd ten fortel:) Inny sposób bardziej hardcorowy - przetrzymać pod językiem i pozbyć się jak nikt nie patrzył w ustronnym miejscu:)


23.10.2012 23:34
haha to jak już miało kontakt z językiem, to mozna było spokojnie przełknąć ;)

Ty Pawle nie jadasz wątroby cielęcej ???

24.10.2012 07:06
Żadnej ;)

24.10.2012 17:24
Jestem cokolwiek zdziwiony ... nie wiem czemu wyobraziłem sobie, że skoro mamy podbny gust z winami to z jedzeniem też :) żadne podroby, czy tylko wątróbka ... be ?

24.10.2012 18:38
Wiesz co. Z wątróbką to jest zapewne tak, że kiedyś jak byłem mały to spróbowałem i... schowałem pod ziemniaczkiA potem już po prostu omijałem ją szerokim łukiem :]
Może czas to zmienić i się przełamać.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem