Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - Kurczak gongbao z nerkowcami i makaronem sojowym

23.10.2012 11:53

Danie kupione z dostawą do domu w China Garden - restauracji mieszczącej się w warszawskim Wilanowie.

Makaron sojowy z warzywami (papryka, grzybki, marchewka), a do tego kawałki kurczaka w słodkim, ale dosyć pikantnym sosie z nerkowcami i papryką.

Połączyliśmy z jednym z moich ulubionych win białych - Sauvignon Cotes de Gascogne Sensas 2011

23.10.2012 12:03
Plus duża porcja glutaminianu sodu:) Ale wino dobre wino całą chemię pewnie zniweluje

23.10.2012 13:11
Tak na marginesie, kiedyś uczył mnie tego jeden chińczyk z NYC. Gong bao (aka Kung po - bo i tak to zapisują) to jest trochę wynalazek, w każdym razie nie jest to tradycyjne danie chińskie. Trudno więc mówić o oryginalnej wersji. W tej, którą on przygotowywał, było przede wszystkim dużo pieprzu syczuańskiego. Bardzo, bardzo dużo. Co nie oznacza, że nie dodał i ostrej papryki. Nie było raczej nic słodkiego, może trochę słodyczy od cebuli. No i - podstawa tego dania - orzeszki (ale nie nerkowce, w życiu! - tylko zwykłe "fistaszki", przyrumienione na gorącym woku). Moim zdaniem nie pasuje do żadnego wina, zbyt pikantne, ale gusta są różne.

23.10.2012 13:57
Tym razem (bo nie pierwszy raz to zamawialiśmy) wzięliśmy "mniej ostre" i połączenie z aromatycznym sauvignon było fajne. Wcześniej faktycznie ciężko było coś dobrać. Wino tylko podkręcało pikanterię potrawy :]

Nie jestem jakiś zagorzałym fanem kuchni chińskiej, ale to akurat (i z tego miejsca) mi odpowiada. "Gongbao" przepisałem z faktury, którą dostałem od dostawcy ;]

23.10.2012 23:33
Lepiej było wziąć piwo :)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem