Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Kulinaria i wino - pomidory kontra pieczarki

16.11.2012 20:34

Totalna improwizacja - nadziewane pomidory jako pierwsze danie:
farsz - ryż, świeży tymianek, oregano, rozmaryn, suszone pomidory, ser bursztyn starty, masło, pokrojone kawałki wnętrzności pomidorowych, pieprz, sól. Na górę ser tarty i do piekarnika na 30 minut w 200 stopni

17.11.2012 11:26
Pokombinuję z tymi pomidorami, bo akurat za pieczarkami w całości nie przepadam.
Może faktycznie podkręcę czosnkiem i na koniec posypię tartym parmezanem.
Zobaczymy, dam znać :)

18.11.2012 13:29
Szukając inspiracji w googlu znalazłem przepis:
"Składniki: 8 dużych pomidorów, 1 łyżeczka soli, 5 ml oleju, 454 g mielonej wołowiny, ½ szklanki drobno posiekanej zielonej cebuli, ząbek czosnku, pieprz..."
Ciekawe czemu nie 453g lub 455g mielonego mięsa ;]

18.11.2012 16:02
Pomidory już zrobione i obecnie znajdują się w piekarniku :)
W związku z tym, że nie mogliśmy się zdecydować na jeden przepis to zrobiliśmy każdego pomidora inaczej

18.11.2012 16:07
Pierwszy pomidor:
szpinak w liściach przesmażony na oliwie z czosnkiem
Drugi pomidor:
ser kozi i kawałki pomidora
Trzeci pomidor:
pasta serowo-szczypiorkowa z czosnkiem
Czwarty pomidor:
mix - trochę szpinaku, sera koziego, pieczarek
Piąty pomidor:
pieczarki przesmażone na maśle z cebulą i świeżym rozmarynem

Wszystkie na koniec przysypane serem tartym.
:)

18.11.2012 20:00
fajne ... ale zabieram sie za tartę :)

18.11.2012 20:12
Tak wyglądały po wyjęciu z piekarnika ;]

18.11.2012 21:54
No jestem pod wrażeniem - który pomidor zwyciężył?

18.11.2012 22:18
Stawiam na ; Czwarty pomidor: mix - trochę szpinaku, sera koziego, pieczarek , ale proponuje ser Kozi ze szpinakiem i kaparami :)

18.11.2012 23:01
Zapomidorowałam się tak że przyszły weekend na pewno im poświęcę trochę czasu smakowego:) Też o szpinaku myślałam ale zamiast capiego dodam jakiś ostrzejszy pleśniowy, do tego może pinie? chociaż kapary brzmią nieźle. A z czym ta tarta?

18.11.2012 23:29
Tarta juz w dziale Kulinaria :) Pinie bardzo dobry pomysł, będzie cos na ząb :) Ja ostatnio jestem fanem koziego ... wiec nadal na capa stawiam :)

19.11.2012 10:35
Mnie najbardziej smakował mix, a Justynie z pieczarkami :)
Pomysł z serem kozim, szpinakiem i kaparami może być fajny.
Najgorszy wyszedł z pastą serowo-szczypiorkową, która idealnie nadaje się do grzanek, ale jako nadzienie pomidora odpada.

A z takich praktycznych wskazówek to polecam wybierać średnie pomidory (ja nie wiem czemu starałem się na bazarku znaleźć "im większe tym lepsze"). Fajniej wyglądają, lepiej smakują i łatwiej się je je ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem