Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - VI Krakowski Panel - Wina do Sushi ...

17.03.2013 00:22

obrazek
Wybaczcie najpierw brak czasu , a teraz od 2 dni ... grypa :(. Dzisiaj część pierwsza , jutro jak tylko tabcin zacznie od nowa działać, postaram się skończyć część o ...winach :)

17.03.2013 00:25
Udało się ! Trzy panele jednocześnie ... Sushi połączyło panelistów Nasze-Wina.pl !

W Krakowie łatwo nie było … z lokalem. W EDO Sushi manager pracuję do 17 w dni powszednie, na maile nie odpisuje słowem … powodzi się, to nam głowy nie zawracajcie. W HORAI jeszcze zabawniej, kilka dni przed panelem manager potwierdza, że chętnie skorzystają z reklamy za wynajęcie stolika na 3 godziny, sprawa jasna i logiczna … ale za 2 dni pojawia się właściciel, ze stwierdzeniem, że jednak nas nie chce … Wino ? Będziecie pewnie „pluć”, przy klientach … nie dzięki. Tym sposobem dowiedzieliśmy, że głównie plujemy ... w Krakowie ? O drogie Horai w KRK wina nie marnujemy Cóż, chcieliśmy dać zarobić i jeszcze puścić reklamę w relacjach … no to proszę załatwione, będziemy Was omijać …

Z pomocą przyszedł jeden z Klubowiczów Tomek Wagner z „Wino Kawa Oliwa” nie tylko zaproponował lokal , ale również zajął się organizacją zamówienia i dowozu bardzo dobrego Sushi z http://www.luckyfish.pl/. Okazało się to idealnym scenariuszem, mieliśmy cały lokal po godzinach pracy tylko dla Siebie, ciszę , spokój , możliwość swobodnej degustacji i rozmów. Dla mnie rewelacja i myślę, że to samo potwierdzą uczestniczy , a wśród nich tym razem: dontomasson (właściciel), ewann, korni, jagodka, blondas, bo-ryska i ja. Skład jak na panele niewielki, ale zaczynam w tym miejscu skłaniać się rzeczywiście do nie przekraczania 10 osób na panel .

„Wino Kawa Oliwa” to nowo otwarty w grudniu 2012 przez Wine Concept wine bar & sklep otwarty w Krakowie/Swoszowicach przy ulicy Merkuriusza Polskiego 2 oraz sklep internetowy http://www.wineconcept.pl . Firma Wine Concept jest autorskim pomysłem Tomasza Wagnera i jej celem jest propagowanie kultury picia wina i enoturystyki m.in. poprzez sprzedaż produktów starannie wyselekcjonowanych winnic europejskich, organizowanie pokazów, degustacji i szkoleń enologicznych jak i organizowanie enoturystyki i inwestycji kapitału w wino.
Obecnie w ofercie znajdują się wina austriackie, włoskie i węgierskie, a co szczególnie miłe ( przynajmniej dla mnie ) nie tylko w Wino Kawa Oliwa doradzą Wam o doborze wina do potraw , ale jest też specjalne menu w sklepie internetowym (!), wystarczy wybrać „ser kozi” i od razu sprawa jasna http://www.wineconcept.pl/pl/c/kozi/64 :) Dodatkowo poza winem znajdziecie wyśmienitą kawę i oliwę (zdegustowałem osobiście… rewelacja!). Akcesoria ? Oczywiście, nie tylko winiarskie, ale również filiżanki do kawy. Długo by pisać … , ale mam nadzieję, że będę miał jeszcze niejedną okazję …

cdn ...

19.03.2013 00:34
Przejdźmy do meritum. Do łączenia z Sushi mieliśmy 7 białych win (5 dostarczonych przez Nasze-Wina.pl), degustacja jak zawsze w ciemno. Ocena win tym razem składała się z oceny samego wina ( standardowa skala 1-10 ) oraz połączenia z Sushi ( 3 opcje: Tak, Nie, … nie wiem ).

Opisy i dokładne oceny win po kliknięciu w nazwę, więc nie będę dublował.

I Gelsi Bianco Statti 2012 - www.adexwina.pl - 34.00 zł, średnia ocena wina 6,1 punktów - Sushi: 2 TAK : 5 NIE
Pinot Blanc Vielles Vignes Meyer-Fonne 2011 - Klub Wino, 5,9 pkt - Sushi: 3 TAK : 3 NIE : 1 B/G
Chablis Pierre Chavin 2011 - Żabka – 39,99 zł, 5,2 pkt – Sushi: 7 TAK
Catarratto Castelucci Miano 2011 - Sklep Mielżyński Wines Spirits – 49,50 zł, 6,5 pkt – Sushi : 3 TAK : 4 NIE
Viognier Jean-Michel Cazes 2011 - Solera Wina Świata – 39 zł, 5,5 pkt – Sushi 1 Tak : 6: NIE

Wina poza panelowe:
Gruner Veltliner Steinhaus Eitzinger 2011 – Wino Kawa Oliwa – 59 zł, 7 pkt - Sushi: 7 TAK
Verdejo Ducado de Altan Bodegas Naia 2011 - Bo-ryska zakup własny (101win – 37 zł), 6,2 pkt - Sushi: 5 TAK : 1 NIE : 1 B/G

Najlepsze wino z win dostarczonych przez Nasze-Wina.pl zostało: Catarratto Castelucci Miano 2011 - 6,5 pkt
Najlepsze wino do Sushi z win dostarczonych przez Nasze-Wina.pl zostało: Chablis Pierre Chavin 2011 7xTAK

Najlepsze wino ogólnie w Krakowie: Gruner Veltliner Steinhaus Eitzinger 2011 - 7 pkt
Najlepsze wino do Sushi w Krakowie Gruner Veltliner Steinhaus Eitzinger 2011 oraz Chablis Pierre Chavin 2011 oba 7xTAK

Miałem chyba jeszcze coś napisać o silikonie (od)Bo-ryski , ale może następnym razem, bo pora już późna ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem