Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Podróże z winem w tle i wyjątkowe, regionalne wina - Egipskie lenistwo

24.09.2010 14:35

Wakacje, wakacje, wakacje... Tylko czemu urlopy takie krótkie?
Aby zakończyć wakacyjne szaleństwo, gdy w Polsce było 15C postanowiliśmy z żoną wybrać się do miejsca, które zagwarantuje nam idealną pogodę. Wybór padł na Sharm el Sheikh.
Może nie powinniśmy się do tego przyznawać, ale większość czasu spędziliśmy leniuchując i zażywając kąpieli w hotelowych basenach i morzu. Była obowiązkowa wycieczka do Kairu i atakująca wszystkich europejskich turystów klątwa faraona .
Konkurs dotyczy winnego wrażenia z wakacji, a mi niestety ten wyjazd w winem się nie kojarzy , ale spróbuję. Jak wiadomo wina w Egipcie są jakby to napisać, bardzo niskich lotów. Lokalne typu "no name" nie zaskakują swoją jakością, a za wina importowane trzeba słono płacić.
Ocenię w takim razie wino, które kupiłem już wracając z Sharm do Polski. Pharaohs Red Wine Gianaclis Vineyards 2008 - nazwa mówi sama za siebie. Koszt - 5$, ale naprawdę szkoda mi było płacić więcej $ za wina produkowane w tym kraju. Przywieźliśmy je bardziej jako pamiątkę, niż wino, które może nas pozytywnie zaskoczyć.

ps. wino jest już puste, a jakie było? Lepiej nie pisać.

24.09.2010 14:37
obrazek
Dołączam zdjęcie.

24.09.2010 21:23
Kilka moich uwag odnosnie win egipskich poniewaz podczas moich czestych podrozy do tego pieknego kraju zawsze mam okazje , aby je sprobowac.
1. kraj posiadajacy duzy potencjal winiarski ,ale na chwile obecna pod wzgledem jakosci daleko za winami libanskimi oraz tunezyjskimi.
2. z roku na rok sytuacja sie poprawia
3. brak na chwile obecna inwestorow z takich krajow jak Francja, Wlochy
4. stosunek ceny do jakosci niestety zbyt wysoki
5. ciekawe wina czerwone typu Cabernet czy Merlot
6. przy wyborze win w Egipcie proponuje kierowac sie cena poniewaz na chwile obecna ma ona wplyw na jakosc sprzedawanego wina.
7. musimy poczekac jeszcze kilka lat na lepsze jakosciowo wina z Egiptu, ale skoro udalo sie to Tunezyjczykom lub Libanczykom to dlaczego nie im?:) W kazdym razie zycze im tego z calego serca bo warunki maja:)

24.09.2010 22:00
Znamy miejsce w Polsce w którym można kupić sensowne wino z Egiptu?

25.09.2010 17:04
Ja nie widziałem. Moze nalezy przeszukac net, ale jezeli mialby byc to oficjalny import wydaje mi sie na chwile obecna malo oplacalny.

25.09.2010 17:58
Byliśmy w zeszłym roku na grudniowym golfie w Egipcie. Hotel Sheraton Soma Bay. I piliśmy wina egipskie podawane do południowych i wieczornych posiłków. Naprawdę akceptowalne wina. Producent Jardin du Nil. W Polsce nie widziałem.


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem