Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Degustacje, degustacje, degustacje! - Kraków - degustacja win argentyńskich "Bo do tanga trzeba,,, wina" - Winoman

27.01.2011 14:55

Świeżutkie info :)

Przejdź do kalendarium

27.01.2011 17:54
Za późno ...

27.01.2011 18:12
why?

27.01.2011 18:15
... bo już idziemy do Hellady ... liczę, że uda się następnym razem, ale w KRK zrobiło się na tyle ciekawie z degustacjami i imprezami, że miejsca są już pozajmowanie na 2 tygodnie do przodu, więc jak coś pojawia bierzemy :) innymi słowy, kto wcześniej sie ogłosi, te pierwszy :P, ale nie sądzę, żeby mimo to były problemy gdziekolwiek z zapełnieniem miejsc :)

31.01.2011 20:26
ehhh odwołali nam impreze w Helladzie ...ciekawe czy załapiemy się jeszcze do Winomana ...

31.01.2011 21:19
ponoć są miejsca ! :)

01.02.2011 11:36
Co to za "Hellada"? Nie mogę tego znaleźć w miejscach zakupu.

01.02.2011 22:27
Nie szukaj nawet :) To grecka tawerna w KRK :) dobre jedzonko z winkami gorzej, więc nawet nie wspominam... pokutują nie słusznie za poprzednich właścicielia od października już prowadzi to kto inny, jedzonko bardzo dobre, napaliliśmy się na zabawę karnawałową po ekstra Sylwestrze ...a tu za mało osób chętnych ...wierzyć się nie chce

02.02.2011 08:36
W kalendarium pojawiła się nowa degustacja w Krakowie (25 lutego) w Wine Garage. Wina z RPA.

02.02.2011 14:00
Hmmm był tam ktoś kiedyś ? Nie ukrywam, że nawet nie wiem cio to :) jakieś dziwne, ceny i potrawy :P na razie czekam jak będzie w Winomanie i jak ok to zarezerwuje sobie u nich 26.02 bodajże degustację win czeskich :)

11.02.2011 17:54
Tytułem sprostowania - mam nadzieję, że "dobre jedzonko z winkami gorzej, więc nawet nie wspominam" nie tyczyło się WINOMANA
Wkrótce sprawozdanie z degustacji argentyńskiej oraz informację o degustacji Morawskiej.

14.02.2011 16:41
:))) Oczywiście, że nie chodziło o Winomana , tylko o Helladę :)

amarone.blog.pl napisał:

Tytułem sprostowania - mam nadzieję, że "dobre jedzonko z winkami gorzej, więc nawet nie wspominam" nie tyczyło się WINOMANA
Wkrótce sprawozdanie z degustacji argentyńskiej oraz informację o degustacji Morawskiej.



17.02.2011 18:05
Oceny win z degustacji 'argentyńskiej' w Winoman-ie , ul. Św. Tomasza 7- Bodega Atamisque oraz dodatkowo Yllum

Nowa Winiarnia i restauracja, więc tym samym nowe nadzieje dla Krakusów ( i nie tylko :)). Ulicę Św. Tomasza od zawsze darzyłem sporym sentymentem, na niej mam chyba najwięcej miłych wspomnień z czasów młodzieńczych :), spacery, kafejki ... maleńka Café Larousse z malutką filiżanką małej czarnej ...

Na degustację win argentyńskich wybraliśmy się w 6 osób, czyli większa część ekipy dopisała :). Winoman na ul. Św. Tomasza 7 przywitał nas miłym wnętrzem z nie dającą się ukryć świeżością otoczenia, czas małej pajęczynki nie nadejdzie tam zbyt szybko ;). . Dużo czytałem o 'klimatyczności' tego nowego miejsca, więc ... muszę chyba przyjść tam kiedyś na kolację nie związaną z degustacją, sprawdzić jak piwiniczka wygląda w "zwykłym" dniu. Dla nas wystrój podczas degustacji był surowy, prosty, nowoczesny, jak najbardziej ładny, ale żebym po wejściu nazwałbym klimatycznym ... raczej nie, ....może brak tej pajęczynki ;).

Całość degustacji przygotowana bardzo dobrze, może poza nadmierną ilością osób i tworzącym się przez to zbytnim szumem, ale ten problem został już rozwiązany i za tydzień degustacja zostanie podzielona na 2 dni i mniejszą ilość osób. Brawo ! Nie ilość wszak tworzy klimat degustacji, ale w zasadzie zabija po woli ...

Podczas degustacji mieliśmy kilka bardzo dobrze zapowiadających się "dodatków".
Interesującym opowieściom Pana Andrzeja i slajdom ze zdjęciami oraz informacjami o Argentynie i winach (elementy dla mnie nieodłączne podczas degustacji, które na szczęście są już jakby obowiązującym standardem) towarzyszyło też kilka nowinek, które KONIECZNIE trzeba pielęgnować ... a mianowicie:
- muzyka w tle, podczas degustacji, w przerwie w opowieściach cały czas brzmiały argentyńskie nuty często wraz z urywkami filmów, teledysków.
- luźny czas ... to było coś z czym tak naprawdę w tej formie jeszcze się nie spotkałem, na pewno było to związane z pojawiającymi się 'próbkami' dań do podawanego wina, ale między kolejnymi kieliszkami nikt nie poganiał, kelnerzy nie czaili się z nadzieją , że będą mogli rozlać już kolejne wino i iść do domu :). Czas na rozmowę, wymianę opinii przy stoliku, dla mnie bezcenny :)
- wyżej wspomniane propozycję dań do win, można już co prawda spotkać na degustacjach, ale tu o ile dobrze zrozumiałem były to dodatkowo dania, które można zamówić w restauracji ( jeśli się mylę proszę o korektę ). Czy każda potrawa była trafiona ... zdania były różne, najbardziej kontrowersyjna była chyba przepyszna tarta z grzybami i kurczakiem, dużej części osób, chyba bardziej pasowałaby do białego wina. Ocena doboru potraw nie była też pozostawiona tylko nam przy stolikach, Pan Andrzej chodził, rozmawiał, słuchał uwag, aż chce się wierzyć, że dzięki takiemu podejściu będzie to naprawdę coraz lepsze miejsce na mapie Krakowa :)

Wina dobrane, bardzo mądrze, pod kątem sprzedaży , gdyż półka cenowa na tzw każdą kieszeń ( 35-85 zł ) , ale ... nie ukrywam, że na degustacjach z reguły pojawia się możliwość sprawdzenia choć 1-2 win z tzw, wyższej półki cenowej, takiej gdzie co prawda może nie kupujemy na co dzień, ale zapamiętujemy je na specjalne okazje lub zapisujemy w notesie z adnotacją "na prezent".

Trzymamy kciuki, naprawdę mocno. Postaramy się być bacznymi obserwatorami rozwoju :) I oby kolejne dni Winomana na naszym rynku były tylko lepsze !


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem