Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Podróże z winem w tle i wyjątkowe, regionalne wina - Które Amarone ?

10.05.2011 11:37

Mam prośbę do znawców Amarone, obijam się własnie w Lombradii i mam ochote na Amarone, które jak dotąd piłem raz w życiuco spowodowane jest zaporową ceną jak na moje poglądy zakupowe, ale tutaj juz za 3-4 E są dobre wina DOC, za 6-10 E bardzo dobre DOC/G :), a Amarone widziałem od 20E ... , które widze ze na stronie NW ma nawet cenę 180 zl ... oczywiscie inny rocznik, ale jakies porownanie musze zrobic :)

Na obecną chwilę widziałem 3:
- Costasera Amarone Classico Masi ( 30 E )
- Amarone Sartori 21 E
- Amarone Bolla 29E

10.05.2011 20:54
Jak jesteś w Lombardi to przetestuj lokalne Sforzato (słodkie) i DOCG Veltellina, DOCG Gattinnara i Ghemme. Wina u nas prawie nieznane. Amarone to region Werony.

12.05.2011 10:10
Wiem, ze to nie jest typowy region Amarone, ale kiedyś miałem okazje próbować i było cudnie, tu liczę nie ukrywam na lepsze ceny niż w PL stąd moje pytanie. Valtellina oczywiście już "pękła" i zdania pochlebne , sprawdze inne ktore opisujesz ... Sforzato tu jest problem ... bo cena dosyc wysoka nawet tutaj, a tylko ja chetny :P

12.05.2011 22:37
Nabywałem Sforzato poniżej 20 euro

18.05.2011 19:30
Wszystkie wymienione przez Ciebie są w Polsce - oczywiście ceny powyżej 250 PLN (o ile dobrze pamiętam przy niektórych grubo powyżej 500 )
Polecam:
Ca’ Rugate
Monte del Frà - piłem dzięki poleceniu jednego z winnych blogersów i zdecydowanie polecam.

18.05.2011 20:16
Kieliszki Eisch napisał:

Jak jesteś w Lombardi to przetestuj lokalne Sforzato (słodkie) i DOCG Veltellina, DOCG Gattinnara i Ghemme. Wina u nas prawie nieznane. Amarone to region Werony.


Witam,
chciałbym uściślić DOCG Gattinnara i Ghemme to apelacje piemonckie 100% Nebbiolo.

Pozdrawiam


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem