Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Polskie wino vs. Minister Sikorski, a to wszystko w 4senses.tv"

Zobacz komentowany obiekt

07.07.2011 13:58

Jak widać Winnica Solaris zdobywa coraz większą ilość zwolenników

07.07.2011 20:47
Ho ho :), ale nam tu dosłodzono :), spodziewajmy się przeciążenia serwerów, przez nowych członkówDobra reklama Szanowna Redakcjo :). Z winami wierzyć mi się nie chce, nadal ... nie wiem skąd we mnie tyle pesymizmu... przy tylu pozytywnych opiniach , szkoda, że wino nie jest w sprzedaży bo po tylu rekomendacjach chętnie bym rzucił własnym okiem, nosem, ustami na owe ... cuda :) Niesamowity entuzjazm widzę ... cieszę się, ale nie dowierzam, a tym samym zazdroszczę, że mogliście spróbować tych win.

Przez te opisy, oceny mam ochotę na coraz bardziej rozbudowane statystyki, bo co dla każdego z nas oznaczają oceny 7, 8, 9 ? Do czego porównujecie wina, nie chce tylko opinii bazujących na może i podstawowym stwierdzenie "smakuje - nie smakuje" , ale jakiś konkretów ... czy ta 9-tka oznacza, że :
- jest to w zasadzie jedno z najlepszych win Świata jakie piliśmy w życiu ?
- jest to 9-tka za narodowość, w tym wypadku polskie wino ?
- jest to 9-tka w danym szczepie lub kupażu ?

Skoro 9-10 punktów mają wina za 20 zł i 200 zł ... z Francji, Włoch , ale i z Polski i Moraw ... gdzie wspólny mianownik ..., bo nie "łykam" zwrotu "smakuje mi" bo znajdę tysiące osób, które powiedzą tak na Carlo Rossi czy Varne ... ? Może trzeba również wprowadzić też jak wspomniał Pan Jerzy Kruk ocenę "emocje" ? :)

08.07.2011 09:16
Dominik, ale napisz mi proszę jak to sobie wyobrażasz (a najlepiej narysuj np. gimpie lub paintcie)

Teraz jest data, ocena, atrybut wina (z którego chyba niewiele osób korzysta), opis, dobór do potraw i ocena szczegółowa (do której niewiele osób dociera)


08.07.2011 09:44
Spokojnie zrobię makietkę, ale tu akurat chodziło mi o rzeczywiste odpowiedzi od Was na jakiej zasadzie oceniacie wina ? Zabawa, zabawą, ale wortal ma też pomagać w wyborze win, jestem więc ciekawy jak się mają oceny do w/w pytań, a może jeszcze inne kryteria. Np. skala Parkera choć wiele osób uważa, że jest nazbyt szeroka, ma swoje plusy w stawianiu win do rzeczywistego porównania, tu mamy 10 pkt lekko nie masam często mam już problem, czy nie zacząć zmieniać oceny wstecz ;)

08.07.2011 10:07
Mogę odpowiedzieć za siebie. Co do zasady staram się oceniać wina na "spokojnie", nie uwzględniając okoliczności, miejsca, a także ceny. Ale czasami zdarza się, że będąc np. na plaży i sącząc schłodzone prosecco oceniam je odrobinę wyżej, niż prawdopodobnie zrobiłbym to siedząc w domu...No niestety - czasami tak bywa. Tak samo z ceną. Czasami podnoszę ocenę lub obniżam, gdy uważam, że stosunek jakości do ceny jest dobry lub słaby.

08.07.2011 10:14
..a szczepy ? Np. pijąc f... Merlotporównujesz do jakiegos innego Merlot-a co zapad w pamięć czy ogólnie do np. czerwonych win w tym wypadku ?

08.07.2011 11:43
Hmm, co do zasady do innych czerwonych. Ale zdarza mi się w opisie napisać: najlepszy syrah jaki piłem do tej pory, czy jakoś tak.

08.07.2011 12:00
Trochę zmieniam temat, ale czy Ty aby kiedyś nie szukałeś tych win? Coś mi się kojarzy, że staraliśmy się skontaktowac z ich przedstawicielem, ale nam cały czas nie odpowiadał...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=247618688598557&set=a.117101078316986.16940.108119782548449&type=1&theater

08.07.2011 13:49
Jeśli chodzi o oceny to zauważyłem IMHO, że generalnie oceny w naszym wortalu są zawyżone. Jak wyskoczyły 8 przy winach z Lidla, to jak oceniać czołowe wina tzn. te z wyższej półki? Wtedy 10 to za mało!!!
Jasne, że wino to istota towarzyska i w różnych okolicznościach towarzystwo określonej butelki jest inaczej odczuwane, ogromne znaczenie ma potrawa przy której się je degustuje, ale to może być rozbieżność tak jak pisze pan Paweł max. 1 punktu.

08.07.2011 18:14
Dokładnie Pawle :) Hmm co za ceny ... musze sobie przypomnieć , czy rzeczywiście mi smakowało :P , ale fakt , ze to to -> http://www.nasze-wina.pl/core/wine/8271 super znalezisko :) ...tylko oczywiście nie w Krakowie :P

Panie Wojtku zgadzam się w 100% osobiście dotąd nie wystawiłem 10-tki, czekam na to wino, 9-tek 5 na 174 wina ... dla mnie 8-ka to bardzo dobre wino i może się tam znaleźć rzeczywiście jakieś w ramach "romantyczny wieczór na plaży" ... tylko kiedy by to było ?


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem