Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Gdzie kupujemy wino? Których miejsc unikamy, a które polecamy? Na prośbę Dominika ;) - Winoteka Sami Swoi - Zebra Tower, Mokotowska 1

01.01.2012 19:31

Mnóstwo win z całego świata (min. Hiszpania, Włochy, Francja, Chile, Argentyna, RPA i wiele innych). Ponadto sporo koniaków, whisky czy też wódek. Oprócz tego kącik smakosza, a w nim nie tylko kawior (kilkanaście rodzajów), ale też.... Sprawdźcie sami!

04.01.2012 21:27
Win na stronie "jak na lekarstwo", wybór.....raczej brak wyboru. Czy to sklep czy wine bar? Bywam często w okolicy muszę sprawdzić.

04.01.2012 22:12
Przeczytałem i wzruszyłem się.
Kawior, kosze prezentowe, tequilla, svedka poddawana zabigowi[ destylacji - na pewno pyszne.

O ile natomiast chodzi o wina jest jeszcze ciekawiej. Na ten przykład:

Windmeul Cabernet Sauvingnon
Kraj pochodzenia Afryka

To afrykańskie wino dojrzewa ok 12 miesięcy w dwu i trzyletnich beczkach. Wino ma smak intensywny i wyrazisty, aczkolwiek nie nalezy do bardzo wytrawnych, jest właśnie delikatne na podniebieniu. Wyczuwa się w nim barwy owoców: śliwki, porzeczki i innych ciemnych owoców leśnych. Polecamy do serów - najlepiej twardych z mięsem grillowanym.


(pokreślenia i boldy - moje)

Krótki tekst a ileż smaczków i perełek


Miodzio.
v.

04.01.2012 23:04
Pawle Twoje obawy nie były płonne ;)

05.01.2012 08:59
...

05.01.2012 13:56
...

05.01.2012 14:02
WineMike napisał:

@vintrips
Osobiście nie zajmuję się stroną i nie mam wolnej chwili, żeby na nią zajrzeć, ale dzięki za informację, że są na niej błędy!
Pozdrawiam
WineMike


Skoro nie zajmujesz się stroną, bo nie masz wolnej chwili, żeby na nią zajrzeć, to po co ją tutaj upychasz jak, nie przymierzając kota w worku ?
v.

05.01.2012 17:52
... ależ nam Ciebie brakowało ... wpisujejmy się kto tęsknił najbardziej :) !

05.01.2012 18:34
obrazek
Ja tylko na chwileczkę.
W sprawie tępienia idiotyzmów i dziecinady.
Już wychodzę
v.

05.01.2012 18:40
Co robią trzy potencjalne pieczenie obok samochodu? :)

05.01.2012 18:44
zmisiek1 napisał:

Co robią trzy potencjalne pieczenie obok samochodu? :)


Takie pieczenie jaki samochód.
Taki samochód jak wino afrykańskie.
v.

05.01.2012 18:52
...

05.01.2012 20:14
Moim zdaniem, drogi łajnmajk, pożyteczniej byś wykorzystał swój jakże cenny czas (którego nota bene i tak nie masz), gdybyś zechciał łaskawie zajrzeć na strony www, o których nam tutaj wypisujesz równie piękne co chwalebne poematy, a które są tyle samo warte co Twoje argumenty. Argumenty nawet cieniutko podparte cytatami z Kopalińskiego i równie infantylnym bajdurzeniem o Twoim siostrzeńcu. Zresztą parę lat młodszym siostrzeńcu.
v.

05.01.2012 20:39
..

05.01.2012 20:52
vintrips napisał:
Już wychodzę

TRZYMAMY ZA SŁOWO!

05.01.2012 22:02
łajnmajk napisał:

Jakoś osobiście nie był Pan taki pewny siebie na zeszłorocznej degustacji. Tym wpisem kończę dyskusję z "mesje vełntryps". Salute!


Mogę sam przytoczyć całe mnóstwo przykładów, kiedy to nie byłem taki pewny siebie, ale wolę zawsze pisać na temat. Pisać na temat - w przeciwieństwie do Ciebie.

Natomiast, skoro już podniosłeś to magiczne zaiste hasło: DEGUSTACJE, to generalnie nie lubię na nie chodzić. Zawsze spotykam tam o wiele zbyt wielu załapywaczy na krzywy ryj, nie mających zielonego pojęcia o tym czym jest wino i jego kultura.
v.

PS: Konarski, śpij spokojnie i nie stresuj się zbytnio, mój drogi.

05.01.2012 23:03
fiksacja psychol :) to mi pasuje :), ale popatrzmy z innej strony pojawił się znowu i ile radosci na forum, no boki zrywać :) Obawiam się Michale, ze słowo złamał juz 3 razy ...


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem