Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "VII Konwent Winiarzy Polskich w Łańcucie - relacja"

Zobacz komentowany obiekt

04.07.2012 22:47

Dziwny ten artykuł, winnica Dom Bliskowice nie pokazywała Caberneta Cortis. Skąd więć ta ocena?

05.07.2012 08:09
obrazek
nr 78 - kupiłem butelkę. obrazek w załączeniu.

05.07.2012 15:43
Wojtek, a była winnica Solaris? Pamiętam, że kiedyś degustowaliśmy ich wina podczas panelu degustacyjnego i były całkiem niezłe.

05.07.2012 20:25
Tak, ale w tym roku ich wina były niezbyt udane, hibernal lekko utleniony z wystającym alkoholem a seyval blanc trawiasto-pokrzywowy, wodnisty. Niestety...
Aha, pokazali jeszcze czerwone rondo. Nieco lepsze niż białe ale także z wystającym alkoholem i zielonymi nutami (dałem mu 4).

05.07.2012 20:41
Tak chłopcy ... przecież MICKI to Winnica Solaris , a Ty Wojtka Pawle pytasz :D

05.07.2012 23:09
Oooooo, nie zwróciłem uwagi ;)
@Micki, czy jest już moze jakaś szansa spróbowania Waszych win gdzieś w Warszawie? Czy nadal tylko stacjonarnie w winnicy?

10.07.2012 13:11
Kieliszki Eisch, Cortis z Domu Bliskowice nie był w sprzedaży, winnica wycofała go na prośbę organizatorów z degustacji z powodu ogromnej ilości win. Załączone zdjęcie zrobione było wieczorem, w Storczykarni podczas kolacji. Co do oceny win, moje białe wina smakowały panelowi, może dlatego, że nie były podawane w kieliszkach Eisch...
Niestety moje wina nie są dla leniwych, trzeba przyjechać

15.07.2012 13:19
Uwagi do Micki (przepraszam za zwłokę, ale byłem tydzień na urlopie bez dostępu do sieci):
Przykro mi czytać złośliwości pod moim adresem. Chyba na nie nie zasłużyłem. Degustacja była w ciemno, więc ocena win winnicy Solaris nie była tendencyjna. Nie wspomniałem, za co przepraszam, o ich Tramini, który był też przyzwoity.
Chętnie zapoznam się jak mi będzie dane z większym wyborem win Solaris.
Rację ma Micki tylko w tym, że Cortis z Domu Bliskowice był wycofany z degustacji panelowej, a próbowałem go w Storczykarni. Nie zmienia to jednak mojej oceny tego wina.
Bardzo bym chciał częściej podziwiać polskie wina, doceniam wysiłek winiarzy, ich walkę z niesprzyjającym klimatem i przeciwnościami stawianymi przez urzędników. Jednak jestem głównie konsumentem i z tej pozycji oceniałem wina prezentowane na konwencie.

17.07.2012 11:22
Jeszcze jedna uwaga: Dziś czytam w Magazynie Wino, że w tegorocznej degustacji w Janowcu Cortis z Domu Bliskowice był bardzo chwalony. Wina z Winnicy Solaris także, w tym wspomniany przeze mnie Tramini.

17.07.2012 13:45
Do Kieliszki Eisch; skoro pisze Pan, że "ich Tramini też był przyzwoity" znaczy to iż inne wina też były pijalne. Nie współgra to nijak z wpisem z dnia 5 lipca, w którym wina te po prostu Panu nie smakowały i " były niezbyt udane".

17.07.2012 16:27
Do Micki: Strasznie Pan jest "czepialski". To, że chciałem Panu poprawić humor pisząc o Janowcu, mimo Pana nieuzasadnionych niczym złośliwości, dalej Pana nie satysfakcjonuje. Natomiast maksimum kilkanaście win, które mogłem nazwać przyzwoitymi na blisko 130 to jednak współgra z wpisem z 5 lipca.

17.07.2012 21:38
:D , może Vintripsa Wam zawołać :P

17.07.2012 21:49
Broń Boże! !!!!

17.07.2012 22:14
BRAKUJE MI ZNACZNIKA "lubię to" ;)

17.07.2012 22:49
Mi też ... pogoń admina i zróbcie "Wypiję za to !"

18.07.2012 08:12
Jaki tam czepialski, jestem niesamowicie łagodny i spokojny typ. Po prostu rażą mnie niespójności w wypowiedziach. Kończę ten wątek i pozdrawiam.

18.07.2012 13:50
Jurek Kruk w swoim 4senses.tv na temat VII Konwentu Winiarzy. Enjoy!
http://www.youtube.com/watch?v=eX31h2AqF0g

18.07.2012 14:22
"W polskich winnicach jest bardzo bardzo dużo szajsu" ;)

18.07.2012 14:58
WB - cięta riposta ;)

18.07.2012 15:11
Przebrnąłem przez cały film i przyznam, ze całkiem udany odcinek. Jak widać formuła Konwentu musi się w jakimś zakresie ewidentnie zmienić. Problemy polskich winiarzy jak były tak i są - czyli bez zmian.
Ciekawe jest stwierdzenie o zbyt wczesnym zebraniu winogron...

19.07.2012 12:36
Też przejrzałem cały filmik (udany). Akurat uwagi mnie nie zaskoczyły, bo opinie te słyszałem już w trakcie Konwentu, a z Jurkiem Krukiem przegadałem o tym kilka godzin.

19.07.2012 15:55
A jak oceniasz pomysł przeniesienia imprezy do Warszawy? Z mojego punktu widzenia - super ;)
@Micki, a Wy jakie wina w tym roku przedstawialiście? Zgadzasz się z opinią na temat zbyt wczesnego zebrania winogron?

20.07.2012 10:04
Z Warszawą wiążę obawy organizacyjne, to mnóstwo pracy, a ochotników do pomocy z lokalnych Stowarzyszeń Winiarskich tam brak. Chyba, że sponsorzy wyłożą kasę na jakąś agencję. Natomiast lokalizacja ze względu na promocję i dużą frekwencję w dniu degustacyjnym jak najbardziej wskazana.

20.07.2012 22:40
Pawle; w Łańcucie przedstawiałem swoje najlepsze wina, te które uzyskały tzw . cetryfikat win MPW w Janowcu http://bonkowski.wordpress.com/2012/05/26/swieto-wina-jan.... Były to Tramini /po 33 % Gewurza, Palavy i Hibernala/, Hibernal odmianowy, odmianowe Rondo. Nie dałem Regenta, ale pokazałem Seyvala z 10% udziałem Jutrzenki. Nie zgadzam się z opinią nt. zbyt wczesnego zbioru, moj Hibernal rwany był po pierwszych przymrozkach i miał 23 Bx cukrów. Uważam, że polskie wina z racji naszego klimatu będą epatowały zielonością .....


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem