Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

6 Krakowski Festiwal Młodego Wina

2018/11/05

 

Winnica Srebrna Góra zaprasza na 6. Krakowski Festiwal Młodego Wina

 

Już po raz szósty Winnica Srebrna Góra przygotowuje Krakowski Festiwal Młodego Wina w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu, przy ulicy św. Wawrzyńca 12. Tegoroczna edycja rozbudowana o dwudniową formułę obejmować będzie sobotni festiwal świętomarciński (10.11) oraz niedzielny festiwal Najedzeni Fest (11.11). Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków - Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej 2019.

 

Tradycja picia młodego wina od 11 listopada do Świąt Bożego Narodzenia liczy wiele stuleci. Winnica Srebrna Góra postanowiła odświeżyć miniony obyczaj i nadając mu nowoczesny charakter, wprowadzić na stałe do kalendarza małopolskich wydarzeń. To już szósta edycja Krakowskiego Festiwalu Młodego Wina, organizowanego w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu przy ulicy św. Wawrzyńca 12. Tegoroczne święto ma wyjątkowy charakter, z uwagi na podwójny jubileusz: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 10. rocznicy założenia Winnicy Srebrna Góra. Impreza odbędzie się w sobotę 10.11, zaś w niedzielę 11.11 organizatorzy zapraszają na festiwal kulinarny Najedzeni Fest!. 

 

W PROGRAMIE FESTIWALU:

➡ Młode wino z rocznika 2018 i najlepsza polska gęsina 

➡ Wręczenie Nagród św. Marcina za wyjątkowe zasługi w dziedzinie promocji polskiego wina i tradycji świętomarcińskich (nagroda ma formę statuetki św. Marcina projektu słynnego rzeźbiarza Jerzego Kędziory)

➡ Pokaz kulinarny - gotowanie na żywo dań kuchni krakowskiej w wykonaniu Bartka Kieżuna

➡ Muzyka na żywo, DJ 

➡ Producenci naturalnych wyrobów lokalnych (GAWOR Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja, Tre Storie, Ser i Szynka)

➡ Wieczór poprowadzi Kuba Janicki

 

Informacje o programie znajdą Państwo w wydarzeniu: http://bit.ly/Festiwal_Młodego_Wina2018

Bilety w cenie 40 zł (cała kwota do wykorzystania w barze na wino i konsumpcję) dostępne są w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva. Kaucja zwrotna za kieliszek 10 zł.  

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst


Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.