Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

VARSOVINO & TASTE SPAIN

 

VARSOVINO & TASTE SPAIN

Ciekawe wydarzenie, ciekawe hiszpańskie specjały, ciekawe wina.

 

W dniu 20 września 2022  odbyła się degustacja win i produktów hiszpańskich Varsovino, na której znalazłem się jako przedstawiciel portalu „Nasze Wina”.

 

Było tam 30 wystawców, 20 z których naliczyłem jako związanych z produkcją i sprzedażą wina. Te inne stoiska były zresztą też bardzo ciekawe. Oferowały one wyborne szynki iberyjskie i inne hiszpańskie wędliny, sery, oliwki, oliwę i kawę.

Co do win to były to głównie stoiska małych i średnich producentów, którzy dopiero szukają kontaktów handlowych w Polsce, a więc ich win nie da się jeszcze w Polsce kupić. Jak zwykle, na większości stoisk oferowano gościom na początek wina młode i raczej surowe, a następnie starsze i ciekawsze. Niestety tych najlepszych popisowych win było niewiele.  Niemniej wiele z nich było na zupełnie przyzwoitym poziomie i wziąwszy pod uwagę ich cenę rynkową, byłaby to dobra wiadomość, gdyby znalazły się na polskim rynku.

Winem, które zrobiło na mnie największe wrażenie było  La Capilla Vendimia Seleccionada wyprodukowane przez Bodegas Finca La Capilla.  Jest to dosyć już znana winnica położona  w regionie Ribera del Duero, obecnie należąca do innego wielkiego producenta Marques de Caceres. Wziąwszy pod uwagę, że Marques de Caceres jest obecny na polskim rynku od dawna, można liczyć na to, że wina marki La Capilla też się wkrótce u nas pojawią. Wino to jest oparte w 100% na szczepie Tinta del Pais, co czyni je jeszcze bardziej ciekawym. Zarówno nos jak i usta są pełne owoców i przypraw a długi pobyt w beczce dał temu winu łagodność i gładkość. Czysta przyjemność.

Wracając do innych niż wino produktów oferowanych na tej imprezie, chciałbym zwrócić uwagę na dwa adresy. Po pierwsze, bardzo mi smakowały oliwy hiszpańskie prezentowane na jednym ze stoisk i bardzo się ucieszyłem, że można je kupić w Polsce w sklepie internetowym www.OliwnyRaj.pl.  Zachęcam do spróbowania.

A po drugie spotkałem tam Miguela, właściciela lokalu o nazwie La Tienda Espanola, króry mieści się w Ursusie. Sądząc po smaku szynek i innych wędlin, które Miguel prezentował na Varsovino, warto tam wpaść na tapas i wino. Na pewno to zrobimy.

W sumie była to bardzo ciekawa i pożyteczna impreza i mam nadzieję, że przyniesie znaczne powiększenie oferty win hiszpańskich w Polsce.

Jezrzy Pasula 

 

 

Komentarze

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.