Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Winażeria

 

Winażeria


czyli


"Coś dla ornitologów i miłośników owadzich nogów",

a i dla tych, co to lubią zapolować na grubego zwierza.

Etykiety zwierzęce, wina z dziką nutą i inne zoologiczne wpływy w winnym świecie.

 


Zostajemy w Hiszpanii... Powietrze nagrzane słońcem oszałamia zapachem jaśminu, pomarańczy i tuberozy. Falujący tłum obserwuje ogniste dzianety, zwinnie umykające przed rozjuszonym bykiem. Źrenice rozszerzone z emocji, rozdęte nozdrza z upodobaniem wdychają zapach rozgrzanej skóry, piasku, drewna i wiednących kwiatów...

 


Winazeria_Montesiera_crianza magnify Montesierra Crianza

Czysty wiśniowy kolor z rubinowymi odcieniami. Montesierra Crianza ma intensywne aromaty wynikające z dojrzewania w beczce, z dominacją aromatów owoców, jeżyn, porzeczek, a także nutami kakao, skóry, przypraw, zielonego pieprzu. W smaku aksamitne, wyrafinowane, z nerwem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winazeria_Montesiera_rosado magnify El Montesierra Rosado

Krystaliczna, intensywnie różowa barwa. W nosie wyraźnie wyczuwalne czerwone owoce oraz intensywne aromaty fiołkowe. W ustach Montesierra Rosado jest eleganckie, delikatne i harmonijne. Przyjemne, o długim posmaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Winazeria_Montesiera_blanco magnify El Montesierra Blanco

Wino ma aromaty owoców egzotycznych, jabłek i brzoskwini na tle aromatycznych ziół. W ustach delikatne, świeże, owocowe, o świetnej równowadze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winazeria_Sangre_de_Toro magnify El Sangre de Toro

W tym pełnym i pikantnym winie dominują nuty pieprzu, goździków, lukrecji i leśnych owoców - jagód i jeżyn. Solidna struktura, bogata w garbniki.

Do czerwonego mięsa, potraw regionalnych, w szczególności paelli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winazeria_Gran_sangre_de_toro magnify Gran Sangre de Toro

W jego głęboko wiśniowej barwie można dostrzec odcienie ochry. Intensywne, z typowymi dla basenu Morza Śródziemnego aromatami dżemów żurawinowych i jeżynowych. Pełne w smaku z gładkimi taninami i następującymi po nich nutami owocowymi, korzennymi i głogowymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna

 

Katarzyna

 

Źródła:

www.bebesomontano.com
www.fws.pl
www.stewartswineco.com.au
www.spanishtablewines.com
www.intercaves.nl
y-lux.plKomentarze

Mogę tylko niechlubnie napisać o El Sangre de Toro ... niechlubnie nie o winie bo wyjątkowo przyzwoite jak na butelki okraszone figurkami zwierzątek, ale naszej wakacyjnej Trójcy ... zwiedziwszy we Francji Camargue i krainę byków, po zjedzeniu genialnego steku z byczka ... zakupiliśmy wino ... a jakże w/w .... wypiliśmy jako francuskie rodzime ... do czasu gdy przeczytaliśmy etykietę ;)

Winażeria..... ekhm.... zgłaszam kandydaturę wina Mad Dog & Englishman :) Click Vine, Hiszpania. z tego co kojarzę pierwotnie było przeznaczone na kongres weterynarzy :)

O tak - Mad Dog to dobra kandydatura. Kilkukrotnie widziałem to wino na różnych półkach sklepowych, ale jakoś nigdy go nie wziąłem :]

tyszer-dobra rada-pozwól temu winu dość długo pooddychać :) Poczatkowo jest niechętne współpracy a po pewnym czasie-... :)
W końcu-to zwariowany pies!

ps. oczywiście u nas na półce jest, rzecz nr 2- czwartek, piątek i sobota, na Książkowej będzie do skosztowania Crianza 2008 z Rioja :)

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.