Strona główna Członkowie Klubu Kontakt Zaloguj
     
 

Wasze komentarze - Komentarze do "Kontrowersje wokół win 9/11"

Zobacz komentowany obiekt

30.08.2011 14:28

żenada ...

30.08.2011 14:33
Nic dodać, nic ująć...

30.08.2011 15:02
To tak jakby ktoś u nas zrobił piwo "Smoleńskie"?

Nie spodziewałem się takiej reakcji akurat po Bourdainie (jestem świeżo po lekturze Kill Grill) -ale ma rację

30.08.2011 15:32
Kill Grill - znana książka :]

30.08.2011 23:58
nie znamco to ?

31.08.2011 08:10
Anthony Bourdain opowiada o gastronomii od kuchni w dosyć ostry sposób :]

Poniżej częśc opisu z merlin.pl

Anthony Bourdain rzetelnie spełnia swoją obietnicę. Prowadzi nas przez swoje życie szlakiem doskonałych restauracji, podłych knajp, ohydnych spelunek i podejrzanych lokali. Jego przewodnikiem pozostaje namiętność - umiłowanie dobrego jedzenia, ale też euforia, jaka towarzyszy jego przygotowywaniu.
Dlaczego wpadł na pomysł zostania kucharzem? Jak zaczynał karierę, jak pokonywał zakręty życiowe, jak za jednym zamachem poznawał smak dorosłości, ciężkiej harówy i wyszukanych potraw?
Bourdain jest doskonałym obserwatorem. Wydobywa z ludzi to, co charakterystyczne, ujmujące, najciekawsze zarówno w dobrym, jak też złym znaczeniu. Zapewne zdziwiłby się, gdyby mu to powiedziano, ale dysponuje wyczuloną socjologiczną wrażliwością, która pozwala mu na wnikliwe analizy najrozmaitszych grup i środowisk. W połączeniu z warsztatem rasowego pisarza i ujmującym humorem daje to znakomite efekty.,

31.08.2011 08:12
Anthony Bourdain opowiada o gastronomii od kuchni w dosyć ostry sposób :]

Poniżej cześć opisu z merlin.pl, który moim zdaniem dobrze opisuje książkę

Anthony Bourdain rzetelnie spełnia swoją obietnicę. Prowadzi nas przez swoje życie szlakiem doskonałych restauracji, podłych knajp, ohydnych spelunek i podejrzanych lokali. Jego przewodnikiem pozostaje namiętność - umiłowanie dobrego jedzenia, ale też euforia, jaka towarzyszy jego przygotowywaniu.
Dlaczego wpadł na pomysł zostania kucharzem? Jak zaczynał karierę, jak pokonywał zakręty życiowe, jak za jednym zamachem poznawał smak dorosłości, ciężkiej harówy i wyszukanych potraw?
Bourdain jest doskonałym obserwatorem. Wydobywa z ludzi to, co charakterystyczne, ujmujące, najciekawsze zarówno w dobrym, jak też złym znaczeniu. Zapewne zdziwiłby się, gdyby mu to powiedziano, ale dysponuje wyczuloną socjologiczną wrażliwością, która pozwala mu na wnikliwe analizy najrozmaitszych grup i środowisk. W połączeniu z warsztatem rasowego pisarza i ujmującym humorem daje to znakomite efekty.,

zmisiek1 zgodzisz się? :]

31.08.2011 12:20
Tyszer- kuchnie Bourdaina mozna podsumować- sex-drugs-rock&roll!!!! :D

Jeśli prawdą jest to co pisze- w kuchni rzadko kiedy byli trzeźwi-nienaćpani a tworzyli arcydzieła :)

Ogólnie, warto przeczytać. nie jest to arcydzieło ale pokazuje kuchnię .... ekhm... od kuchni warto trzymać się pewnych zasad przy zamawianiu jedzenia.

31.08.2011 12:38
to jade do księgarni :) może uda się kupić na urlop :)

31.08.2011 12:59
Wysłałbym Ci tę książkę, ale z tego co pamiętam to ktoś z moich znajomych już ją chyba zasiedział :]

31.08.2011 13:12
u mnie leży przeczytana, mogę użyczyć :) z zaznaczeniem, że przy zwrocie poproszę również o kopertę w której była wysłana (no co, filatelista jestem)

31.08.2011 13:23
Wielkie dzięki ...ale jesteś z Krakowa ? W piątek wyjezdzam, więc obawiam się , że w innym wypadku niż KRK odbiję się od drzwi :) , ale jeszcze raz dzięki ! :)

31.08.2011 13:30
warszawa niestety, teoretycznie priorytet w czwartek rano wysłany powinien dotrzeć w piątek :D

31.08.2011 13:43
Teoretycznie :) , ale nie ryzykujmy, że ksiażkę przechwyca Panie na poczcie ;), poszukam jutro w okolicznych księgarniach :), bo coś czuję, że byłaby to lektura dla mnie :)

01.09.2011 12:35
Jest juz Kill-Grill 2:) Myślę, że nie to ćpanie jest najważniejsze w jego felietonach;) Bardzo warto oglądać "bez rezerwacji" już jest 5ty sezon - oczywisćie jeśli ktoś oprócz wina interesuje sie kuchnią, ale nie tylko od strony technicznej ale także społecznej i kulturowej.

01.09.2011 15:52
Własnie nabylem Kill Grill 2 :) 1-ka nie dostępna :) , jak przeczytam po urlopiechętnie wymienię :)

01.09.2011 16:14
Kill Grill 2 mam już na oku. pewnie przeczytam jak skończę..... Tumbo - Centkiewiczów :D

A "Bez Rezerwacji"- skłoniło mnie do kupna Kill Grill

Dominikw- podmienić później mogę a gdybyś pożądał własnej papierowej wersji go to Allegro

22.09.2011 10:14
Dominik, jak książka? :]

22.09.2011 12:49
Genialna :) całej jeszcze nie przeczytałem, ale już kocham tego faceta :) jakkolwiek to nie zabrzmi :P

23.10.2011 20:15
Kill Grill 2 ponoc do konca tygodnia ma byc przeczytany, wysyłam do Tyszer-a, o ile jeszcze nie kupil :), wiec Zmisiek dogadaj sie z nim, niech Ci podrzuci jak przeczyta :)

Kupiłem jakąs inna jego ksiażkę "Świat od kuchni" zna ktoś może ? Nie ma jak przeceny w Empiku :),a potem się okazuje , ze na necie to normalna cena :P, choć w KRK najtaniej :)

23.10.2011 20:50
a chcesz "jedynkę"? dla mnie ważne żeby koperta wróciła -dziwne rzeczy naklejam :D

23.10.2011 20:57
hehe :) to a nóż Ty będziesz mi odysłać to potem ja odeśle Ci ... koperte :P
Paweł ma mi wysłać KG, więc nie będę robił zamieszania, chyba, ze już przeczytał KG2 to wtedy zrobimy zamianę między nami :)


30.10.2011 18:27
Czy ktoś ma jak zdobyć ksiązkę kucharską Bourdain-a ? Jakies kontakty za granicą :) ? Byle anglojęzyczne wydanie ...chyba, że ktoś słyszał jakieś pogłoski o wydaniu PL ?

http://www.foodondrunk.com/2010/03/vichyssoise-and-anthony-bourdain.html

Zabieram sie za Vichyssoise :)

p.s. jak ktoś lubi wariacje z Łososiem , polecam wczorajszy mój obiadek szczególnie z Sauvignion Blancprzepis na FB :)

30.10.2011 19:37
Widzę, że ulubiłeś sobie Bourdain'a ;)

30.10.2011 20:00
Oj tak ... to chyba po utracie talentu przez Mayle-a od 3 czy 4 ksiazki ... mój ideał pisarski :)

30.10.2011 20:52
A jedynkę killgrilla już połknąłeś? :)

30.10.2011 21:03
Łykam :) aż taki szybki nie jestem :P Licz się z rozstaniem na jakies 2 tygodnie ;), ale już znalazłem interesującą mnie zupę ...krem z porów i tym tropem dotarłem do jego ksiażki kucharskiej :) ... idę pograć w HOMM6 :) nara :P

30.10.2011 22:55
Ciekawe są jego programy na kuchnia.tv , choć przyznaję, że obecne (kiedy występuje z widoczną siwizną) są jakby mniej energiczne. Ale czasami pokazują archiwalne.
Pamiętam odcinek z Brazylii, używa się tam dużo oleju chyba palmowego. W każdym razie mówił, że nieprzyzwyczajone żołądki reagują hm,mmmm..... dość energicznie na ten olej :D
Kilka dni później w jednym z marketów była... promocja oleju palmowegoaz chciałem podejść do hostessy i zapytać czy wie, jak działa na Europejczyków :)

30.10.2011 23:31
A nie sprawdziłeś sam;) ? Niestety nie mam TV od kilku lat ...poszukam w necie czy coś da się oglądnąć :)

30.10.2011 23:43
Nie, nie sprawdziłem. Ostatnio czasu u mnie tak mało, że nawet czasami zapominam sam zdegustować to co jest otwierane na weekend :(
Na razie ćwiczę non stop spaghetti z oliwkami by "Domowy Szef" z kuchnia.tv :) -prosto i smacznie.i w sumie-szybko. Pracujcie nad winami z Lidla, bo mam obok :D

20.12.2011 10:47
Już połowa kill grilla 2 za mną. Jak na razie trzyma poziom, ale jedynka chyba miała więcej smaczków ;). Przynajmniej bardziej mnie zaskakiwała ;)

20.12.2011 13:17
Już czy dopiero ;)


Nie możesz dodawać nowych wątków
Nie możesz dodawać nowych postów
Nie jesteś moderatorem