Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się

Oskarowe Wina
Oskary rozdane, emocje za nami, możemy się zrelaksować i spokojnie obejrzeć wszystkie nominowane filmy. Może przy winie? Oto kilka oskarowych propozycji:

 


W_O_Black_Swan magnify Black Swan Black Swan (Czarny Łabędź)


Najlepiej oglądać mając pod ręką wina Black Swan, miotając się między białym i… czerwonym. Tak jest, to prawdziwa nazwa win z australijskiej winnicy Black Swan Vineyards. A dla dopełnienia nastroju - demoniczny makijaż.


W_O_Boxer magnify Boxer a.k.a. Fighter The Fighter (Fighter)


Co tu zrobić, skoro nie ma wina o nazwie Fighter? Może Boxer? Wino Boxer Bill Calabria Oak Aged Durif Bin 11 wzmocni wrażenia. Wino jak wojownik: trochę nieokrzesane i bezkompromisowe.


W_O_Inception magnify Inception Pinot Noir The Inception (Incepcja)


Tak jest. Jest takie wino. Dzielnie będzie nam towarzyszyć w labiryncie podświadomości, halucynacji i złudzeń. Inception Pinot Noir Central Coast 2008.


W_O_Toy_Story magnify Lasseter Family Winery Toy Story 3


Wydawałoby się, że niełatwo znaleźć wino pasujące do animowanego filmu dla dzieci. A jednak. Pixar sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. John Lasseter, Chief Creative Officer (Dyrektor kreatywny) w Disney and Pixar Animation Studios, zdobywca Oskara, tworzy również w rodzinnej winnicy - Lasseter Family Winery.

W_O_True_Grit magnify Parducci True Grit True Grit (Prawdziwe męstwo)


Banalne, ponieważ jest wino, które nazywa się True Grit. Klasyczne Parducci True Grit Petite Sirah z ekologicznej winnicy Parducci Wine Cellars w niczym nie przypomina filmu - jest radosne, pełne, owocowe i korzenne. Może tylko odrobinę nieokrzesane.


W_O_Winters_Bone magnify Winter's Hill Winter's Bone (Do szpiku kości)


Niestety, nie ma wina o takiej nazwie, a nawet gdyby, mogłoby nie cieszyć się popularnością. Akcja filmu toczy się w mrocznej, chłodnej scenerii Gór Ozark, więc może wyborne wina Winter’s Hill (co w wolnym tłumaczeniu znaczy 'Zimowe Wzgórze') byłyby tu na miejscu?

W_O_The_Kids magnify Bacio Divino Pazzo The Kids Are All Right (Wszystko w porządku)


To współczesna, bardzo kalifornijska, zwariowana mieszanka powagi, dowcipu, ze szczyptą błazeństwa i, oczywiście, przesłaniem. Kalifornijskie wino Bacio Divino Pazzo Napa Valley pasuje idealnie. Oprócz tego, że jest to nieoczekiwana mieszanka Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Zinfandela, Merlota iViognier, wino nazywa się Pazzo, czyli 'zwariowane'. Jakoś pasuje. Bacio Divino Pazzo Napa Valley (2007)

 

test magnify KingEstate The King's Speech (Jak zostać Królem)


Trzeba należycie ufetować zwycięzcę! Na początek winnica King Estate, czyli 'królewski majątek', potem król wina: Cabernet Sauvignon, i na koniec wino Królów - Tokaji Essencia. Mamy jeszcze Naked King Wines, 'wina nagiego króla', bardzo stosowne, ale trudne do zdobycia.

 

W_O_127_hours magnify The Dead Arm 127 Hours (127 godzin)


Do tego filmu idealnie pasuje wspaniały australijski shiraz. Wino tak wciągające jak sam film. Szkopuł w tym, że nazywa się The Dead Arm (D'Arenberg the Dead Arm), czyli 'martwa ręka'. Może to i makabryczne, ale ani na milimetr nie odbiegamy od fabuły.

 

The Social Network (Social Network)


Czym uczcić koniec relacji międzyludzkich i tworzenie wirtualnych dysfunkcyjnych społeczności? Czymkolwiek. Ważne, żeby podzielić się wrażeniami z szerszym forum przy pomocy wiadomych narzędzi. Proponujemy po kieliszku z każdej nominowanej butelki.

 

 


Źródła:

www.inceptionwines.com
www.snooth.com
www.blackswanwine.com
www.inceptionwines.com
www.parducci.com
www.lasseterfamilywinery.com
www.kingestate.com

 

Komentarze

Ciekawe co na to Oscarowiec ;)

Ktores do kupienia w Polsce??? Obejrzalbym sobie czarnego labedzia jak wypozycze go na dvd tzn z torrentano i przy okazji wypil jezeli mozna.

Niestety jest tak samo jak z winami na halloween - w większości są do kupienia tylko w USA.

Gratuluje pomysłu! uwielbiam taką finezję połączeń i faktycznie bardzo szkoda że nie można ich kupic w Polsce:(

Zaloguj się aby skomentować ten tekst

Zaloguj się do serwisu aby obserwować aktywność innych użytkowników i odbierać od nich wiadomości.